Pomozite mi- USB

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Molim vas drugari moji, imam veliki problem. Na USB Flash sam snimijo neke podatke bijo, pa sam posle formatirao disk, instalirao nov windows. .Sad kad ubacim taj isti flesh pokazuje mi ova slika:

untitled.JPG


Drugi USB posle ubacim i ucita sve lepo udje. a na ovaj na kome imam podatke pise to na slici.

Molim vas pomozite mi, moram da spasim podatke. :(
 
Pa kako se ova dramatična cyber priča razvija, saznajemo da zapravo ima dva USB-a od toga jedan radi a drugi tj prvi kako sam shvatio bio pun podataka ali izgleda vadjen nasilno, hard disk je samo kolateralna šteta...
Dovoljan quick format i neki program za pretragu po sektorima, sad koji da mu se preporuči ja nemam pojma
Da kažem jedan odmah mi se nacrta neko pametniji pa ajd da sačekamo pametnijeg
Ajde pametniji savetuj... :kafa:
 
Poslednja izmena:
Pa kako se ova dramatična cyber priča razvija, saznajemo da zapravo ima dva USB-a od toga jedan radi a drugi tj prvi kako sam shvatio bio pun podataka ali izgleda vadjen nasilno, hard disk je samo kolateralna šteta...
Dovoljan quick format i neki program za pretragu po sektorima, sad koji da mu se preporuči ja nemam pojma
Da kažem jedan odmah mi se nacrta neko pametniji pa ajd da sačekamo pametnijeg
Ajde pametniji savetuj... :kafa:

na taj imam podatke, a sad nece da ucita usb flesh :( a lepo sam snimijo i htelo da prihvati podatke koje sam snimijo. objasnijo sam u uvodu teme o cemu se radi, pomozite mi :(
 
na taj imam podatke, a sad nece da ucita usb flesh :( a lepo sam snimijo i htelo da prihvati podatke koje sam snimijo. objasnijo sam u uvodu teme o cemu se radi, pomozite mi :(

Vidi, neki programi su bolji za particije neki za fajlove odredjenog tipa (tekst, slika itd) a neki idu po sektroima
Obzirom da je reč o USB flashu, onda ti je sasvim dovoljan program po sektroima jer nećeš čekati satima zbog kapaciteta

Dakle ako smatraš da su ti svi USB portovi džamperisani tj uključeni onda formatizuj taj usb flash
sa štikliranom opijom u windows formateru - quick format

e onda skini sa neta neki recovery program pa drljaj, naravno program nemoj da snimaš na usb...
 
Usput, probaj na drugom računaru taj isti flash, svašta mi se dešavalo u praksi :D
Pa ako radi na drugom računaru iskopiraj u neki folder na tom kompu, formatizuj USB flash, vrati na USB flash
Sad će USB flash raditi na oba...

pazi i toga ima...
 
Nije važna poruka windowsa dokle god sija led lampica :D
Izbegavaj da poluispravne USB flashove (ili bilo koji USB uredjaj) priključuješ na računar
spalićeš USB na matičnoj ploči a u servisu se sa tim niko ne bakće...
i onda imaš situaciju sve radi na ploči sem USB
 
Poslednja izmena:
Nije važna poruka windowsa dokle god sija led lampica :D
Izbegavaj da poluispravne USB flashove (ili bilo koji USB uredjaj) priključuješ na računar
spalićeš USB na matičnoj ploči a u servisu se sa tim niko ne bakće...
i onda imaš situaciju sve radi na ploči sem USB

al radi drugi usb flesh kad ubacim na taj ulaz, samo ovaj nece sad ne znam zbog cega. a lampica radi kad ubacim
 
Probaj da na drugom računaru (kod komšinice :mrgreen:) spasiš te podatke na hdd pa ga formatiraj....jesi li isprobao možda već na drugom računaru...

isao sam. nece ni na drugi komp :(

desni klik -properties pa idi scan and fix ,vidi hoce li pomoci

sta bi trebalo da dobijem time? pitam da nesto dodatno ne sjebem, a ne znam
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Seprtlja koristi visestruko citiranje

pa ako ima neki problem trebalo bi da ga otkloni ,mozda to nisi praktikovao ili ne znas ali se fleska prvo softverski eject-uje pa se "iscupa" iz kompa ,ponekad zna da zaglupi nakon vadjenja mada imaju one zastitu i za to
postoji mogucnost i da je crkla ,ako iscrpis sve opcije na kraju jedino preostaje format i da vidis jel radi
 
@Seprtlja koristi visestruko citiranje

pa ako ima neki problem trebalo bi da ga otkloni ,mozda to nisi praktikovao ili ne znas ali se fleska prvo softverski eject-uje pa se "iscupa" iz kompa ,ponekad zna da zaglupi nakon vadjenja mada imaju one zastitu i za to
postoji mogucnost i da je crkla ,ako iscrpis sve opcije na kraju jedino preostaje format i da vidis jel radi

kakvo formatiranje? :eek: treba da spasim podatke sa tog flesha :(
 

Back
Top