Станите! Пропаде народ српски!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 92

Tema: Станите! Пропаде народ српски!

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Станите! Пропаде народ српски!

Nedavno sam procitao ovu knjigu. Zna li neko nesto vise o temi ove knjige,
    tj. eventualnom potpisivanju sporazuma sa Austrijom cime bi se izbegao I. svetski rat?

Мајор Добривоје Р. Лазаревић

Станите!
    Пропаде народ српски!

Софија 1918

50 страна

Репринт потпуно заборављене
    књиге мајора србске војске писане у
    Швајцарској пре Солунског фронта.
    Апел војницима и народу на Солунском
    фронту да изврше државни удар и збаце
    династију Карађорђевића и утамниче
    Николу Пашића. Оптужба на рачун
    краља Александра и Николе Пашића
    да су одбили споразум са Аустријом и
    изазвали државно-народни слом 1915.
    Faith No More "Digging the Grave"

Obećava jupiter60 (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Podrazumevano Re: Станите! Пропаде народ српски!

Veoma lepa tema.

Zao mi je sto prvi put cujem za tu knjigu. Nadam se da ce mnogi imati sta da kazu.

Nisam istoricar, ali ono sto sam nasla i procitala o Nikoli Pasicu, mislim da je on najveci krivac u zadnjih dvesta godina za sve ovo sto se desava srbskom Narodu. Uvek sam se pitala: Sta bi bilo da njega nije bilo u politici?

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio jupiter60 Pogledaj poruku
    Veoma lepa tema.

Zao mi je sto prvi put cujem za tu knjigu. Nadam se da ce mnogi imati sta da kazu.

Nisam istoricar, ali ono sto sam nasla i procitala o Nikoli Pasicu, mislim da je on najveci krivac u zadnjih dvesta godina za sve ovo sto se desava srbskom Narodu. Uvek sam se pitala: Sta bi bilo da njega nije bilo u politici?
    Za šta konkretno? Au i Njemačka su spremale rat u Evropi i čekali su povoljnu priliku... Srpski narod nije mogao da opstane zajedno sa Austro-ugarskom... ili Srbi ili crno-žuta monarhija, takva je situacija bila... Srbi su bili nosioci jugoslovenstva i panslavizma u AU i zato su smetali opstanku te države, a najviše su im naravno smetale slobodne Srbija i Crna Gora...

Lako je sa današnjeg aspekta pričati, Nikola Pašić je bio jedan od najpoštovanijih ličnosti u srpskom narodu svih vremena i uvijek je velika većina naroda bila uz njega, on je djelovao samo u skladu sa narodnim željama...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Veoma lepa tema.

Kao prvo - SRPSKOM, a ne srbskom. Kao drugo - narodu, a ne Narodu.
    Za ostalo je svarožić odgovorio.

Obećava jupiter60 (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Da, najpostovanija licnost. Njemu su bili dobri i Obrenovici i Karadjordjevici, ako se ne varam. Okretao se kao vetrokaz, samo da bi bio na vlasti.

Dosta mi je recenica, ako je tacna. Kad su ga napali u skupstini sto je njegov sin dobio koncesiju za secer mimo procedujre, on je izjavio:"Sta ces kad dete voli slatko".

Jako duhovito. Osoba zeljna vlasti.

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Da, najpostovanija licnost. Njemu su bili dobri i Obrenovici i Karadjordjevici, ako se ne varam. Okretao se kao vetrokaz, samo da bi bio na vlasti.

Dosta mi je recenica, ako je tacna. Kad su ga napali u skupstini sto je njegov sin dobio koncesiju za secer mimo procedujre, on je izjavio:"Sta ces kad dete voli slatko".

E pa varaš se, on je bio najveći protivnik Kralja Milana i Aleksandra Obrenovića koji su inače bili i omraženi u narodu... i njima je bio najveća moguća opozicija... kad je došao Petar Karađorđević tada je bio u dobrim odnosima sa valadarskom kućom i bio je na vlasti, to je inače zlatno doba Srbije (1903.-1914.). Ali mira nije moglo biti dok AU postoji...

Nikola Pašić se čak i kao starac posvađao sa Kraljem (odnosno tada regentom) Aleksandrom Karađorđevićem koji se izderao na njega i nije ga (po očekivanju naroda) postavio za prvog premijera Kraljevine SHS, već je postavio manje poznatog radikalskog političara Stojana Protića, koji ni približno nije bio ugledan kao Nikola Pašić...
    Džaba kupaći na rese

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Inače sin mu je bio kockar i velika baraba, to je tačno!
    Džaba kupaći na rese

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

u toku krize u Timockom kraju,1883 u vezi vracanja oruzja i raspustaja narodne vojske,i tzv Timockoj buni,koja je potom izbila,radikali su imali veliki udeo u izbijanju iste...Pasic je podrivao Ljubu Didica da krene ustanka,kada je ustanak poceo....kralj Milan ga je ubrzo razbio,skoro svi akteri su pobijeni ili uhpseni,svi iz uprave Radikala u Bgd-u zaglavili zatvor,jedino je Pasic sa vrlo malim brojem najvernijih zdimio ni manje ni vise nego u vrlo neprijateljsku Bugarsku,zakuvao,uvalio ljude u probleme i pobegao.......takodje vrlo negativnu i veliku ulogu je imao i u namestenoj abdikaciji princa Djordja u korist Aleksandra
    I ja sam bio rudar,bio sam i strajkac

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio ljuta_mamba Pogledaj poruku
    u toku krize u Timockom kraju,1883 u vezi vracanja oruzja i raspustaja narodne vojske,i tzv Timockoj buni,koja je potom izbila,radikali su imali veliki udeo u izbijanju iste...Pasic je podrivao Ljubu Didica da krene ustanka,kada je ustanak poceo....kralj Milan ga je ubrzo razbio,skoro svi akteri su pobijeni ili uhpseni,svi iz uprave Radikala u Bgd-u zaglavili zatvor,jedino je Pasic sa vrlo malim brojem najvernijih zdimio ni manje ni vise nego u vrlo neprijateljsku Bugarsku,zakuvao,uvalio ljude u probleme i pobegao.......takodje vrlo negativnu i veliku ulogu je imao i u namestenoj abdikaciji princa Djordja u korist Aleksandra
    Zašto negativnu?

I zašto je Bugarska bila neprijateljska u tom trenutku?
    Džaba kupaći na rese

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Da, i mene zamina kakvu je to ulogu imao u abdikaciji princa Đorđa. To je u principu događaj o kome se malo zna.
    "Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Zašto negativnu?

I zašto je Bugarska bila neprijateljska u tom trenutku?
    pa uvek je bila...tacnije,od 1878 i od trena kad smo oboje postali samostalni da tako kazem,iza njih su stojali rusi sa ogromnim teznjama.iza nas austrija....mi smo u toj rundi dobili,i san stefanska bugarska nije sprovedena u delo...oni nam to nikada nisu oprostili

vec 1885....to je dve godine od dogadjaja koji sam pominjao.....srbi i bugari ulaze u rat....srbi taj rat gube

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Bastiani Pogledaj poruku
    Da, i mene zamina kakvu je to ulogu imao u abdikaciji princa Đorđa. To je u principu događaj o kome se malo zna.
    Djordje jeste bio malo dilkan...kazu cak i homoseksualac....kazu svasta ....ko zna sta je istina...Pasic je preko raznih ljudi u valdi,a ponajvise sam kuvao da ovaj abdicira a Aleksandra je vrlo gotivio i bio non stop na njegovoj strani
    navlacio ga je vrlo podmuklo da nasedne na ideju o abdikaciji....ima memoari princa djordja,u konima je opisao sve....cak i to da su ga Nemci oslobodili iz ludnice...komunisti cak tretirali kao gospodina,a brat rodjeni ga mucio sao tako

Buduća legenda Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    498

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Nedavno sam procitao ovu knjigu. Zna li neko nesto vise o temi ove knjige,
    tj. eventualnom potpisivanju sporazuma sa Austrijom cime bi se izbegao I. svetski rat?

Мајор Добривоје Р. Лазаревић

Станите!
    Пропаде народ српски!

Софија 1918

50 страна

Репринт потпуно заборављене
    књиге мајора србске војске писане у
    Швајцарској пре Солунског фронта.
    Апел војницима и народу на Солунском
    фронту да изврше државни удар и збаце
    династију Карађорђевића и утамниче
    Николу Пашића. Оптужба на рачун
    краља Александра и Николе Пашића
    да су одбили споразум са Аустријом и
    изазвали државно-народни слом 1915.
    Kakva je to srBska vojska?
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Djordje jeste bio malo dilkan...kazu cak i homoseksualac....kazu svasta ....ko zna sta je istina...Pasic je preko raznih ljudi u valdi,a ponajvise sam kuvao da ovaj abdicira a Aleksandra je vrlo gotivio i bio non stop na njegovoj strani
    navlacio ga je vrlo podmuklo da nasedne na ideju o abdikaciji....ima memoari princa djordja,u konima je opisao sve....cak i to da su ga Nemci oslobodili iz ludnice...komunisti cak tretirali kao gospodina,a brat rodjeni ga mucio sao tako
    Čitao sam te memoare. Jesu se prema njemu poneli kao stoka, ali to je ipak samo jedna strana priče. Neki događaji ukazuju da je Đorđe bio preko mere impulsivan, a iz njegovih memoara se takav utisak ne stiče.

I ne znam što se uvek iz priče izvlači detalj da su ga nemci izvukli iz ludnice i da su ga partizani prihvatili. Ni jedni ni drugi nisu to uradili zato što su bili mnogo tolerantni ili pravedni.

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Načelnik generalštaba Austrougarske armije fon Hecendorf bio je prosto opsednut ratom protiv Srbije. Smatrao je da je neophodan, kao što je neizbežan rat između germanske i slovenske civilizacije. Ko zna, možda nije ni pogrešio, na svoju žalost.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A4%D1...BE%D1%80%D1%84
    Poslednji put ažurirao/la Bastiani : 30.05.2012. u 16:42

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio Bastiani Pogledaj poruku
    Čitao sam te memoare. Jesu se prema njemu poneli kao stoka, ali to je ipak samo jedna strana priče. Neki događaji ukazuju da je Đorđe bio preko mere impulsivan, a iz njegovih memoara se takav utisak ne stiče.

I ne znam što se uvek iz priče izvlači detalj da su ga nemci izvukli iz ludnice i da su ga partizani prihvatili. Ni jedni ni drugi nisu to uradili zato što su bili mnogo tolerantni ili pravedni.

ako ti je rasni i klasni neprijatelj,veci prijatelj od rodjenog brata....onda ti je jasno....poenta nije u glorifikovanju ovih,vec pokazivanja kakvi su bili ovi njegovi,oko njega

jeste bo impulsivan,kako ti rece,ja kazem lud....pritom homosexualac....zato su ga i sklonili...ali da znas da mu ni brat nije bio mnogo bolji

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Dragoshe.....mogao bi da je postavis na net ili neko ako ima negde u pdf formatu,pa da svi vidimo...ovako,nismo dovoljno potkovani za raspravu

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

[/B]

ako ti je rasni i klasni neprijatelj,veci prijatelj od rodjenog brata....onda ti je jasno....poenta nije u glorifikovanju ovih,vec pokazivanja kakvi su bili ovi njegovi,oko njega

jeste bo impulsivan,kako ti rece,ja kazem lud....pritom homosexualac....zato su ga i sklonili...ali da znas da mu ni brat nije bio mnogo bolji
    Citao sam i ja memoare princa Djorda Karadjordjevica. Mozda i jeste bio lud i ***** ali mi je on ipak nekako najsimpaticniji od svih Karadjordjevica. Samo nije tacno da su njega Nijemci oslobodili zatvorske ludnice. Vrata bolnice su bila otvorena sa napadom na Jugoslaviju i on je takodje pokusao pobjeci u inostranstvo sa ostalim Karadjordjevicima samo sto mu to nije uspjelo pa se vratio u Beograd. Zanimljiva mi je ona njegova recenica iz memoara koju je pomislio izasavsi iz njemacke komande grada gdje je otisao da se preda po dolasku u Beograd a neki njemacki oficir mu rekao da to nije potrebno i da je on slobodan gradjanin koja kaze "Dok je sav moj narod bio slobodan, ja sam bio zarobljen a sada kada je moj narod porobljen jedini ja slobodan."

Aktivan član DareS (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Имам Ђорђеве мемоаре, не знам из чега се закључује да је био педер ,у сећањима наводи и неке своје симпатије.Најбоље године живота ,када је и требао да се ожени, провео је у ратовима, лечењима и у лудници.Након Др.Св.рата се оженио и живео у Београду.
    http://www.youtube.com/watch?v=BtzTdqoYRYI

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Dragoshe.....mogao bi da je postavis na net ili neko ako ima negde u pdf formatu,pa da svi vidimo...ovako,nismo dovoljno potkovani za raspravu
    Ma nemam sad vremena ali cu uskoro makar skenirati neke stranice iz knjige i postaviti ih ovde.

Mnogi ce se iznenaditi cinjenicom da je ipak mogao da se potpise neki sporazum direktno sa Austrijom i da uopste ne dodje do rata sa Austro-ugarskom.
    Pominju se naravno i neki ustupci sa obe strane neki novac itd. glavni kocnicari svega toga su naravno bili Pasic i Karadjordjevici,
    Apis se spominje u najgorem mogucem kontekstu za srpske interese itd. Jako interesante i dosad nepoznate cinjenice.
    Poslednji put ažurirao/la dragosh : 30.05.2012. u 19:44
    Faith No More "Digging the Grave"

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Rat sa Austrougarskom nije mogao biti izbegnut.

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Citat Original postavio DareS Pogledaj poruku
    Имам Ђорђеве мемоаре, не знам из чега се закључује да је био педер ,у сећањима наводи и неке своје симпатије.Најбоље године живота ,када је и требао да се ожени, провео је у ратовима, лечењима и у лудници.Након Др.Св.рата се оженио и живео у Београду.
    http://sites.google.com/site/zaostavstinarukopisna/n-e-k-dh

Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Ja nigdje ne nađoh dokaz da je Princ Đorđe bio *****, čak ni u ovom tekstu Predraga Markovića koji me jedini podsjeća na pedera.

Petar Živković je sigurno bio ***** i to je činjenica, za Đorđa ne postoje dokazi... inače, Đorđu su život upropastili Apis, Živković i sva ta bratija koja je vjerovatno nalogodavce imala negdje daleko van Srbije...
    Džaba kupaći na rese

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Ja nigdje ne nađoh dokaz da je Princ Đorđe bio *****, čak ni u ovom tekstu Predraga Markovića koji me jedini podsjeća na pedera.

Petar Živković je sigurno bio ***** i to je činjenica, za Đorđa ne postoje dokazi... inače, Đorđu su život upropastili Apis, Živković i sva ta bratija koja je vjerovatno nalogodavce imala negdje daleko van Srbije...
    Ne znam da li si čitao pažljivo, reč je o pismu kralja Petra u kojem kaže: "Kuku meni, Mika Alas mi pečati sina Đorđa odastrag..."

Ako je to istina, to bi moglo biti od velikog značaja za priču o njegovoj abdikaciji, pa i šikaniranju u kasnijem životu.

Aktivan član DareS (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Ко зна шта је све Петру сервирано и са којим разлогом, у вези Ђорђа. Зар та пријатељска преписка између Аласа и њега, која је обелодањена, не би показала нешто "сумњиво" ?Мислим да су у борби против Ђорђа коришћена сва средства да се уклони са места престолонаследника.
    http://www.youtube.com/watch?v=BtzTdqoYRYI

Slične teme

1. Милошевић је крив а не Српски народ
    Autor Анти-дахија u forumu Politika
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 28.05.2011., 01:19
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 03.01.2010., 18:29
  3. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 22.08.2008., 17:10
  4. Позив за Српски народ
    Autor Marty Misterija u forumu Politika