Prica o tabu temama

msch81:
Lexa:
Ne verujem da se to može tako reći :?
Filozofija je korišćena za otvaranje tabu tema?
Jednostavno, tabu teme nisu tabu u filozofiji. Među nama, i dalje ostaju tabu. :)

Ostajep pri svome...pak nemam dovoljno licne snage da se izborim da mi jasne misli ispivaju na povrsinu...

pa napregni se malo mozhesh ti to, malo spanaca jedi


aj shta je tabu?


incest, ok hvala
sex kad prichate s roditeljima i rodjacima
shta josh?
polupoznate upitati da li su u vezi i kakav im je sex
sex nije tabu na netu
zle misli o bliskima, tipa roditeljima
droga?? i ono shto nije negativno u drogi..sorry
opet sex..perverzije ali ono pedofilija
sta je uopshte tabu ne znam

da li je skretanje sa teme?
 
Nije skretanje , već tvoje razumevanje tabua...

Da bi ti bilo jasnije , tabu je povezan sa nesigurnošću, ali i sa stepenom duhovnog razvoja...

Pogrešno se misli da je svaka misao i znanje za svakoga. Svi smo mi deca samo različitog nivoa zrelosti i poznavanja sebe. I kao što za decu neke stvari i odnosi bivaju zbunjujući i banalizovani i neshvaćeni , tako i za sve bez nekih znanja i razvijenih osećaja poneka istina može biti izbanalizovana ili i kobna....

Zato deca sa pomanjkanjem poverenja u svoje roditelje (nekad opravdano nekad neopravdano) neke tabu teme ne prihvataju kao tabu....a i kad ih pokušaju razumeti , neće ih razumeti .Može li to da šteti? Može.

Na žalost , i zbog vremena i zbog neshvatanja potrebe za tim današnji roditelji su jako neobrazovani u odgajanju dece.
"Pa šta , neće ništa da mu fali......"
"Ma čudo kakva su današnja deca, sreća te je moje fino..."
A nema previše kontakata sa decom da bi se neznanje nadomestilo stalnim održavanjem smera i primerima....
 
?:
msch81:
Lexa:
Ne verujem da se to može tako reći :?
Filozofija je korišćena za otvaranje tabu tema?
Jednostavno, tabu teme nisu tabu u filozofiji. Među nama, i dalje ostaju tabu. :)

Ostajep pri svome...pak nemam dovoljno licne snage da se izborim da mi jasne misli ispivaju na povrsinu...

pa napregni se malo mozhesh ti to, malo spanaca jedi


aj shta je tabu?


incest, ok hvala
sex kad prichate s roditeljima i rodjacima
shta josh?
polupoznate upitati da li su u vezi i kakav im je sex
sex nije tabu na netu
zle misli o bliskima, tipa roditeljima
droga?? i ono shto nije negativno u drogi..sorry
opet sex..perverzije ali ono pedofilija
sta je uopshte tabu ne znam

da li je skretanje sa teme?


pa da to je to! I starno mislim daova tema zasluzuje po delic svacijih komentara! Pa da vidimo ko su to crne ovce i sta je to dozvola i zabrana!
 
evo jednog lika koji je ostavio ogroman pecat na kulturu :The killer awoke before dawn
He put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall

He went into the room where his sister lived
And then he paid a visit to his brother
And then he walked on down the hall
And he came to a door
And he looked inside
Father
Yes son?
I want to kill you
Mother, I want to. . .(* you...)

Edip i tako to...
Hocu da kazem ustvati da tabu ostavlja nezaboravan utisak na coveka...mocno oruzije ako znas da ga koristis...svi moraju da reaguju! Zar ne?
 
zavisi s`kime pricam...
recimo ako pricam sa roditeljima ondah ima tabu tema..
ako pricam sa deckom,sa najboljom drugaricom ili sa ljudima u koje imam poverenje,ondah nema nikakvih tabu tema..
o´svemu pricamo,sve sta nas muci,sta bih hteli da znamo,sta nam prolazi kroz glavu..
opusteno sve..
ko me dobro zna i ko je steko moje poverenje,taj/ta ce znati da samnom moze o´svemu da prica,da pitaju i da ce dobiti odgovor,znaci nema tabu tema!!!
 
mis-mali:
zavisi s`kime pricam...
recimo ako pricam sa roditeljima ondah ima tabu tema..
ako pricam sa deckom,sa najboljom drugaricom ili sa ljudima u koje imam poverenje,ondah nema nikakvih tabu tema..
o´svemu pricamo,sve sta nas muci,sta bih hteli da znamo,sta nam prolazi kroz glavu..
opusteno sve..
ko me dobro zna i ko je steko moje poverenje,taj/ta ce znati da samnom moze o´svemu da prica,da pitaju i da ce dobiti odgovor,znaci nema tabu tema!!!

Uvek postoji nešto što ne razumeš ili ne možeš da prihvatiš i to postaje tabu tema, ako ne zbog nečega ono zbog nenastajanja svadja i tenzija...

Tabu tema je često i ono u čemu se ogleda inferiornost neke osobe. Svi žele da osećaju svoju snagu i doprinos. To je osnova skladnih odnosa u bilo kakvoj zajednici , pa i u poslovnoj.
 
Tuzni_patak:
mis-mali:
zavisi s`kime pricam...
recimo ako pricam sa roditeljima ondah ima tabu tema..
ako pricam sa deckom,sa najboljom drugaricom ili sa ljudima u koje imam poverenje,ondah nema nikakvih tabu tema..
o´svemu pricamo,sve sta nas muci,sta bih hteli da znamo,sta nam prolazi kroz glavu..
opusteno sve..
ko me dobro zna i ko je steko moje poverenje,taj/ta ce znati da samnom moze o´svemu da prica,da pitaju i da ce dobiti odgovor,znaci nema tabu tema!!!

Uvek postoji nešto što ne razumeš ili ne možeš da prihvatiš i to postaje tabu tema, ako ne zbog nečega ono zbog nenastajanja svadja i tenzija...

Tabu tema je često i ono u čemu se ogleda inferiornost neke osobe. Svi žele da osećaju svoju snagu i doprinos. To je osnova skladnih odnosa u bilo kakvoj zajednici , pa i u poslovnoj.

neslazem se sa time...da,naravno postoje stvari koje ne razumemo i nedelimo isto misljenje sa drugima pa nemozemo to prihvatiti,ok,ali to ne znaci da automacki postane tabu tema..
diskutujemo o´tome i svako razjasni svoje misljenje,al ne postane tabu tema,jer pricamo o´tome... :idea:
 
Slazem se sa tobom misu-mali da onoga koga poznajes znaci stvarno poznajes tj mozes mu reci sve a isto tako i on tebi. U ispravnoj meri koriscena provokacija je dobra! Moze naterati na razmisljanje ukoliko osoba kojoj je upuceno to ne odreaguje histericno. Uglavnom `ocu da kazem da su meni gotivni ljudi koji su svesni ovoga.
 
msch81:
Slazem se sa tobom misu-mali da onoga koga poznajes znaci stvarno poznajes tj mozes mu reci sve a isto tako i on tebi. U ispravnoj meri koriscena provokacija je dobra! Moze naterati na razmisljanje ukoliko osoba kojoj je upuceno to ne odreaguje histericno. Uglavnom `ocu da kazem da su meni gotivni ljudi koji su svesni ovoga.
hvala!!! bas se razumemo!!! pz :wink:
 
Dragi prijatelji,
evo pored parafilija, jedne sveze tabu teme,o kojoj necu da nista kazem politicki, vec je stavljam kao prototip(ono o cemu ne sme otvoreno ni da se misli ni da se govori) tabua:Kosovo u buducnosti!
 
msch81:
Slazem se sa tobom misu-mali da onoga koga poznajes znaci stvarno poznajes tj mozes mu reci sve a isto tako i on tebi. U ispravnoj meri koriscena provokacija je dobra! Moze naterati na razmisljanje ukoliko osoba kojoj je upuceno to ne odreaguje histericno. Uglavnom `ocu da kazem da su meni gotivni ljudi koji su svesni ovoga.

Ne preterujte, razlika u mišljenjima ne prelazi u tabu temu samo u prva tri iznošenja , kasnije postaje tabu tema , pa ili zbog dosade ili zbog preterivanja....

A ako malo bolje posmatrate videćete da tabu tema često ima baš ovakav život, tj. kreće od objašnjenja koje primaocu nije dovoljno jasno ili neprihvatljivo i kasnije nastupa ono što se zove "ne govore istim jezikom".

Pa i ona tabu tema o seksu i ljubavi dok ste mladji tinejdžeri...

A ono što ste vi naveli je diskusija i obično se dešava oko potpuno nerazjašnjenih pitanja...Lep oblik komunikacije , ali nije uvek primenjljiv...
 
?:
dobro je l neko mashtao o sexu sa bracom i roditeljima
evo ga pravi tabu! kad zamislis tako nesto posle te isto muci pa to sublimiras u neku zivotnu filozofiju! I pricas o tome svesno ili nesvesno kroz simbole...to je to *nedam da niko od pametnih hulja na nos da mi izadje jer iako nisam u pravu ja nisam u krivu!*
 
msch81:
evo jednog lika koji je ostavio ogroman pecat na kulturu :The killer awoke before dawn
He put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall

He went into the room where his sister lived
And then he paid a visit to his brother
And then he walked on down the hall
And he came to a door
And he looked inside
Father
Yes son?
I want to kill you
Mother, I want to. . .(* you...)

Edip i tako to...
Hocu da kazem ustvati da tabu ostavlja nezaboravan utisak na coveka...mocno oruzije ako znas da ga koristis...svi moraju da reaguju! Zar ne?
Izvini,ali ne slazem se ni sa tvojom konstatacijom ni sa izborom reci.Licno sam bivsi fan i smatram da reci OGROMNO ,PECAT i KULTURA nikako ne mogu da se zajedno nadju u jednoj recenici kada se govori o njemu.Smatram da je pogresno kombinaciju verbalnog egzibicionizma,egocentricnosti,razvijenog nagona za smrcu,sklonosti ka porocima i negiranja coveka kao idejnog i konstruktivnog bica a narocito coveka kao dela porodicne harmonije,nazvati genijalnoscu i kreativnim stvaranjem koje ostavlja ogroman pecat.Imati hrabrosti govoriti i raditi protiv tabua je jedna stvar a obozavati takvu osobu sasvim druga.Na kraju krajeva,smatram da su tabui potrebni jer su oni merila vrednosti jednog drustva.
 

Back
Top