Bog i Djavo su zajedno stvorili sve ovo sto jesmo i vidimo?

arshavin23

Obećava
Poruka
80
Namece mi se neka misao vec duze vrijeme.Sve vise ukazuje da su Bog i Satana zajedno stvorili ovaj pojam zivota.
Jer Bog je gospodar svjetlosti a Djavo je gospodar tame(sjenki).
Na ovom svijetu ima i tame i svjetlosti.Covjek kad izadje na svjetlos baca sjenku,to je djelo i Boga i Mracne sile.
Po mom misljenju u svakom covjeku ima i dobra i zla,samo covjek sam izabere cijim ce putem ici!

Pod utiscima sam nekih knjiga koje sam skoro procitao pa pokusavam da vidim i druga misljenja na ovakav pogled?
 
Čoveće pazi šta čitaš jer je pun svet sektaških knjiga.Satana nije ravan bogu ni po čemu osim po totalnoj suprotnosti u negativnom smislu.Bog je milostiv ali će ipak doći dan kada će suditi i uništiti zlo.Sudiće i živim i mrtvima i njegovom carstu nikad neće biti kraja.Tako piše u Bibliji i biće.Zato sama pomisao i izjednačavanje Boga i satane je temelj postojanja sekti.Zlo postoji svuda oko nas i to postoji samo zato što smo isterani iz raja i što nam je to iskušenje od boga samoga a ne zato što je to zlo satansko ravno sili Božjoj.
 
Namece mi se neka misao vec duze vrijeme.Sve vise ukazuje da su Bog i Satana zajedno stvorili ovaj pojam zivota.
Jer Bog je gospodar svjetlosti a Djavo je gospodar tame(sjenki).
Na ovom svijetu ima i tame i svjetlosti.Covjek kad izadje na svjetlos baca sjenku,to je djelo i Boga i Mracne sile.
Po mom misljenju u svakom covjeku ima i dobra i zla,samo covjek sam izabere cijim ce putem ici!

Pod utiscima sam nekih knjiga koje sam skoro procitao pa pokusavam da vidim i druga misljenja na ovakav pogled?
Orema Bibliji a to je istina samo je JEDAN BOG TVORAC SVEGA, BOG JEHOVA JHVH
Satanja Djavo je pali andjeo, andjeo koji se odmetnuo od Boga i uzrocnik sveg zla i na Zemlji...
On nema sudela u stvaranju niti to moze...
Njegova moc je ogranicena za razliku od Bozje koja je neogranicena...
Bog ce unistiti Satanu i vladace vecno....

Ljudi su nesavrseni i zbog toga su gresni ali ce ih Bog dovesti u buducnosti do savrsenstva i mocice da zive vecno na Zemlji

tako je prema Bibliji.

a Bozja rec je ISTINA.
 
Čoveče pazi u šta veruješ. Otkud ti ideja da će zlo biti uništeno? Dno dna. Pa ako zlo bude uništeno - neće se znati šta je dobro. Piše u Bibliji. Koga je briga šta piše u Bibliji? Piše i ovo...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.

Inače, odlična tema za razmišljanje...

Za kraj ovog izlaganja. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Dobro:Zlo=50:50. U svakoj drugoj varijanti ruši se ceo svemir.
 
Znam da ima dosta sekti i pogresnih razmisljanja u kojima spadaju i neki ljudi na polozaju i koji su kao mudri.
Mene zanima kako to da ako je samo Bog stvorio svijet i ljude,kako da ima dosta mrznje,zlocina,negativne energije,prezira,zavisti,a to su sve Djavolske osobine.
Da li je Djavo(Satana,Vrag)ucestvovao u stvaranju i da li on ima udjela u bilo cemu?
Neke stvari je tesko objasniti kao sto je npr:Bez tuge,sreca nikad ne biva!
 
Namece mi se neka misao vec duze vrijeme.Sve vise ukazuje da su Bog i Satana zajedno stvorili ovaj pojam zivota.
Jer Bog je gospodar svjetlosti a Djavo je gospodar tame(sjenki).
Na ovom svijetu ima i tame i svjetlosti.Covjek kad izadje na svjetlos baca sjenku,to je djelo i Boga i Mracne sile.
Po mom misljenju u svakom covjeku ima i dobra i zla,samo covjek sam izabere cijim ce putem ici!

Pod utiscima sam nekih knjiga koje sam skoro procitao pa pokusavam da vidim i druga misljenja na ovakav pogled?
:rotf:
jos jos jos, hocemo jos tvojih genijalnih misli :rotf:
 
Naime, navikli smo na to da svako za svoju versku zajednicu, crkvu ili sektu kaže da je prava, da su sve ostale pogrešne ili krive, te da će se samo njeni članovi spasiti od nekakvog sudnjeg dana a da će svi drugi biti uništeni itd. Naravno, nikada nismo naišli na neku versku zajednicu, crkvu ili sektu koja je za sebe rekla da je loša a da su sve ostale dobre. Šta vam to govori?

Dakle, u pitanju je čist politički marketing. Verske zajednice, crkve i sekte nisu ništa drugo do društveno-političke organizacije koje ubiraju članarinu i/ili dobrovoljne priloge od svojih članova i simpatizera. I to je to.

Da razmotrimo jednu stvar, a to je tolerancija. U kojoj meri su ili nisu tolerantne sve te verske zajednice. Hrišćani nisu nimalo tolerantni prema neistomišljenicima. Muslimani takođe. Dalje, pripadnici novovekovnih sekti takođe. Evo, naiđoh i na Indiju i sve religije koje su tamo nastale i videh da tamo ima izvesne tolerancije za ljude koji ne razmišljaju kao oni. Recimo, svaki budista vam može reći kako se bog na mnogim delovima sveta (ili svetova) otkrio ljudima na razne načine. Ali osim tolerancije, ovde nema mnogo istine. Zašto? Pa zato što se ovde ljudi stavljaju u prvi plan a bog u drugi, kao da bog postoji zbog ljudi a ne obrnuto. Dalje, recimo, čuveni indijski guru Sai Baba, jednom prilikom kad ga je intervjuisao jedan beogradski novinar koji mu je rekao da je on pravoslavac dobio je odgovor od gurua u ovom stilu: „Ti kad odeš od mene ako ne budeš bio pet puta veći pravoslavac nego što si to bio kad si došao kod mene ja nisam ništa uradio.“ Razmislite malo o ovome.

Idemo dalje. Poznati su moji svojevrsni argumentovani „napadi“ na religiju na ovom forumu, i drugim forumima, na šta su reakcije od mnogih vernika izgledale otprilike ovako:

- „Pokaj se za svoje grehe! Nije kasno da se vratiš u božje naručje!“

- „Jehova je jedini pravi bog, svi drugi su lažni!“

- „Allah je jedini pravi bog!“

- „Isus Hrist je božji sin!“

- „Buda je jedini božji izaslanik.“

I tako dalje.

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio masonsku zakletvu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa maloletnicama.“ I nije daleko od istine.

Ali da razmotrimo još jednu bitnu stvar. Ljudi koji su kreirali sve religije na našoj planeti (masoni, illuminati i ostala tajna i polutajna društva) – stvorili su različite verske zajednice sa namerom da po principu „Divide et impera“ vladaju nad podeljenim i zavađenim čovečanstvom. U tim se krugovima obožava Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, a da oni nisu 99% sigurni da li je i to pravi bog, a naterali su ostale vernike da veruju u raznorazne izmišljene bogove a da o Arhitekti ne znaju ama baš ništa. Pošteno? Evo, ni ja nisam siguran da li je tako, ali dozvolite mi da iznesem par stvari.

Zamislite univerzum kao forum. U tom univerzumu (forumu) admin ili vrhovni bog bio bi Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova. Lucifer i/ili Enkaj (ako ste uopšte čuli) bi mogli biti administratori. Zatim imamo supermoderatore koji nadgledaju galaksije i koji bi mogli biti indijski brahmani. I na kraju imamo bogove neba i zemlje (u rangu Jehove ili Allaha) koji su zaduženi za jedan zvezdani sistem ili jednu planetu, u našem slučaju za planetu Zemlju. I Jehova i Allah su se pokazali prilično zainteresovani za našu planetu, a da su pri tom svojim vernicima ukidali potrebu za znanjem o ostalim svetovima u univerzumu. Bojim se da vrlo malo grešim ili da čak nimalo ne grešim.

Da se spustimo na malo niže grane. Jevreji su u Bibliji lepo napisali da porodicu i narod treba da vode muževi a ne žene. No i pored toga u XIX veku smo imali Elen Vajt koja je osnovala Adventističku crkvu, pozivala se na Bibliju, a time što je kao žena osnovala crkvu pogazila je osnovne biblijske postavke. Ili da pomenem Jehovine svedoke, koje je osnovao illuminat Čarls Tejz Rasel, koji je promašio sve što je „predvideo“ vezano za takozvano „Božje kraljevstvo“ od 1914. godine pa do danas. Postavlja se pitanje, ako je bog zaista zainteresovan za jadno ljudsko stado, gde je bio do XIX veka?

Ovde je bitna još jedna stvar. Da li su ljudi vrhunac kosmičke evolucije ili nisu? Naučna saznanja iz XX i XXI veka nam govore da nisu, već da su jedna trunka u ogromnom univerzumu. Dok su hrišćanski varvari preko Inkvizicije vladali većim delom sveta smatralo se da je Zemlja ravna ploča (i centar sveta) oko koje se vrte Sunce i Mesec (svetlilo dnevno i noćno, opisano i poistovećeno u Postanju) i nekoliko planeta, dok su zvezde po njima bile čiode zabodene na nebeski svod. Božji presto se po njima nalazio negde iznad Zemlje. U prvoj polovini prošlog veka saznali smo da se nalazimo u galaksiji Mlečni put (na samom njenom kraju), dok smo u drugoj polovini veka saznali da ima mnogo galaksija. Danas znamo za milione galaksija i shvatamo da smo niko i ništa a ne centar sveta. I u tom ogromnom univerzumu nigde nema ni boga niti božjeg prestola. Što znači da boga ili nema ili se nalazi u drugoj dimenziji.

Dakle, ostaje pitanje ko je pravi bog i kako mi možemo znati bilo šta o bogu ako ni sami sebe ne poznajemo. I odgovor da smo svi potekli iz iste tačke, te da smo ravnopravni, a da su najgori od nas oni koji se najviše busaju u prsa i tvrde da su božje sluge.

Molim sve učesnike koji bi ovde rekli da je pravi bog ovaj ili onaj – da to ne čine.
 
I na kraju moja završna reč.

Ne razumem zašto ne razmišljate svojom glavom već glavama ljudi kojih nema nekoliko hiljada godina. Zašto prihvatate zablude ljudi koji nisu znali za Ameriku, Australiju i Antarktik i za koje su ceo svemir bili Mesec i Sunce, te koji su svom bogu na oltaru prinosili volove, ovnove i golubove, i za koje je bog bio on – odnosno muškarac. Ne znam zašto bi bilo ko u XXI veku verovao da je bog muškarac. Kao prvo, ne postoji bog u onom obliku u kome ga propovedaju hrišćani: kao Otac, Sin i Sveti duh. Bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. Ako bog uopšte postoji, onda je on zapravo ono ili oni, i više je neka vrsta samosvesne energije nego li što je neko živo biće i to živo biće sa polnim karakteristikama. Ono je stvoritelj svih svetova, bolje rečeno graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, i najviše bi moglo ličiti na nekakvu najstariju i najveću zvezdu u svemiru. A i zvezde su neka vrsta svetlosnih živih bića. One svojim ponašanjem dokazuju da su živa bića. Kao drugo, to prastvorenje nije večno, već ima svoj početak u struji vremena; samim tim imaće i kraj. Ono je bilo prvi diktator u celom svemiru. Protiv njega se pobunilo iz tame drugoprobuđeno biće svetlosti, željno slobode, koje je od njega preuzelo svu vlast u svim svetovima. Kao treće, ko god oni bili, i diktator i revolucionar, i jedan i drugi su prilično negativni. I jedno i drugo svetlosno stvorenje ljudima uopšte nije potrebno, iz prostog razloga što su ljudi bića sa telesnim karakteristikama, dakle obične životinje. Istina njima je bitno da imaju moralne zakone, samim tim i religiju, da bi u svom društvu zadržali kakav-takav mir i poredak. Prostodušni ljudi i ostali laici su oduvek verovali u boga neba i zemlje i u božju brigu za ljudski rod, u zadnjih dve hiljade i nešto godina izraženu kroz božjeg sina koga taj isti bog žrtvuje samome sebi kako bi kroz taj sadomazohistički izliv ljubavi spasao čovečanstvo. Kao četvrto, po pitanju odnosa između dobra i zla, treba znati da dobro nije ništa drugo do samospoznaja zla, koje je mnogo starije, s tim što ta dva elementa moraju biti u ravnoteži. Ako svet posmatramo kao vagu, onda možemo primetiti da su dobro i zlo samo dva podjednako teška tega postavljena na tasove. Ako ta dva elementa nisu u ravnoteži - onda dolazi do velikih poremećaja u svim tim svetovima. Prevagne li dobro - onda se rađaju novi svetovi; prevagne li zlo - u tom slučaju dolazi do ratova, katastrofa, čak do nestanka čitavih skupina svetova. Da bi u svetu bilo što više zla - trebalo bi činiti što više dobra. I obrnuto, ako se priželjkuje što više dobra - onda treba činiti što više zla. Činjenjem zla zlo se troši i tako u opticaju ostaje više dobra. Ljudi umiru, kao što sve životinje umiru, ali se i ponovo rađaju. Reinkarnacija duše je potpuno normalna i prirodna stvar. Energija koja napusti telo mora negde da ode, i ako u trenutku smrti ne dozvoliš da se raspadne na recimo deset delova i inkarnira se u deset mačaka, onda se možeš sećati mnogih segmenata iz prošlog života u sadašnjem životu itd. Sve ideje koje su se nezavisno javile u mnogim religijama su tačne, osuda samoubistva na primer, dok one verske ideje koje su ponikle samo u jednom narodu sigurno nisu tačne. Reinkarnaciju uvažavaju mnogi narodi širom sveta; dok uskrsnuće potiče od Jevreja, što su primili Grci i kasnije Rimljani. Isus Hrist ili bilo koji drugi čovek koji je živeo na našoj planeti – na nekoj drugoj planeti je potpuno beznačajan – kao što su i njihove „mesije” beznačajne na našoj planeti, jer obećanje koje dolazi od jevrejskog boga Jehove, koji po njima „sedi nad krugom od zemlje”, nema nikakvu vrednost, jer bog koji „sedi nad pločom okrugle osnove” i ne zna za druge svetove ili je vanzemaljac koji je astronomsko znanje krio od podanika (stoke) od koje je tražio krv (A šta će bogu krv?!) ili nije mnogo znao pa i oni koji ga slede trude se da ne znaju iako im je znanje dostupno na svakom koraku. Postoji bog, graditelj svih svetova, masonski Veliki Arhitekta, ali to biće se nalazi u duhovnom univerzumu i uopšte nije zainteresovano za materijalne svetove… i nije muškarac… odnosno on.

Ali ni u ovo nisam 99% siguran. Znate li vi ko je pravi bog? Samo bez religiozno-političkog komesarenja, molim vas.
 
Čoveče pazi u šta veruješ. Otkud ti ideja da će zlo biti uništeno? Dno dna. Pa ako zlo bude uništeno - neće se znati šta je dobro. Piše u Bibliji. Koga je briga šta piše u Bibliji? Piše i ovo...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.

Inače, odlična tema za razmišljanje...

Za kraj ovog izlaganja. Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno. Dobro:Zlo=50:50. U svakoj drugoj varijanti ruši se ceo svemir.

Tu tvoju teoriju ću pogaziti samo jednim primerom
Isus sin božji je sišao u pakao i izašao je iz njega kada je želeo a satana pali anđeo je isteran iz raja i više nikad ne može ući kada želi.Toliko o tvome kako je odnos sila dobra i zla u svemiru 50:50.Ne zaboravi da je na strani zla samo jedan pali anđeo a na strani dobra da li znaš koliko ima anđela?
 
Tu tvoju teoriju ću pogaziti samo jednim primerom
Isus sin božji je sišao u pakao i izašao je iz njega kada je želeo a satana pali anđeo je isteran iz raja i više nikad ne može ući kada želi.Toliko o tvome kako je odnos sila dobra i zla u svemiru 50:50.Ne zaboravi da je na strani zla samo jedan pali anđeo a na strani dobra da li znaš koliko ima anđela?

Ove tvoje rečenice ću pogaziti samo jednim primerom. Isus Hrist je bleda kopija ranijih solarnih mesija:
. Tu glupu priču "o nečijem silasku u pakao" napisali su manipulatori, nalik na sataniste tipa Mojsije, koji je satani na oltarima prinosio volove, ovnove i golubove, i sve to lepo opisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj, manifestu satanizma. A ti si dovoljno blesav da veruješ u sve to. A nisi pogazio ono što sam naveo o namernom prekrajanju Biblije. Toliko o tvom poznavanju ezoterije. Ne zaboravi da je tvoja percepcija dobra i zla zasnovana na nečemu što su napisali zli manipulatori u davna vremena, a prepravljali X puta zli manipulatori u novije vreme.
 
Uostalom, neka se bog smiluje i Isusu i Muhamedu, jer nisu krivi što su bili obrezani, ali malo više onima koji su ih bogohulno, bogoborno i protivprirodno obrezali. Božji protivnik koji nekoga obrezuje, on u svom duhovnom slepilu previđa to da je bog stvorio sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje, te se on onda drzne da smatra kako je bog pogrešio u anatomiji, a on je tu da tu grešku ispravi. Toliko o tvom "sinu božijem Isusu Hristu".
 
Moje misljenje ma sta,i ko da je tvorac nas i svega sto znamo nije postavio bas tako dobro i zlo na 50%-50%.Vec da u ljudima postoji i dobro i zlo.A ljudi sami biraju sta ce da rade i kojim putem da idu.
Na pitanje ko je pravi bog ja bih odgovorio da nijedan covjek ne moze odgovorit na to pitanje.
A sto se tice Boga i Djavola.Mislim da su to imena za dio sile koja vjecito tvori dobro-Bog a dio sile koja vjecito tvori zlo-Djavo.
 
Čoveće pazi šta čitaš jer je pun svet sektaških knjiga.Satana nije ravan bogu ni po čemu osim po totalnoj suprotnosti u negativnom smislu.Bog je milostiv ali će ipak doći dan kada će suditi i uništiti zlo.Sudiće i živim i mrtvima i njegovom carstu nikad neće biti kraja.Tako piše u Bibliji i biće.Zato sama pomisao i izjednačavanje Boga i satane je temelj postojanja sekti.Zlo postoji svuda oko nas i to postoji samo zato što smo isterani iz raja i što nam je to iskušenje od boga samoga a ne zato što je to zlo satansko ravno sili Božjoj.

Бога ми, како смо почели, на крају ће зло судити добром.
 
Moje misljenje ma sta,i ko da je tvorac nas i svega sto znamo nije postavio bas tako dobro i zlo na 50%-50%.Vec da u ljudima postoji i dobro i zlo.A ljudi sami biraju sta ce da rade i kojim putem da idu.
Na pitanje ko je pravi bog ja bih odgovorio da nijedan covjek ne moze odgovorit na to pitanje.
A sto se tice Boga i Djavola.Mislim da su to imena za dio sile koja vjecito tvori dobro-Bog a dio sile koja vjecito tvori zlo-Djavo.

Zaglavio si se u iluziji da su ljudi nešto posebno. Sva bića koja vvidiš oko sebe imaju potpuno, ali potpuno ista prava kao i mi da budu ovde... i, verovao ili ne, potpuno su ravnopravna sa ljudima. Po prirodnom zakonu, ubiti jednog čoveka ili zgaziti jednu bubu je potpuno isto. E, sad, po ljudskom zakonu se ubistvo čoveka mora sankcionisati, da bi se iznbegao haos u ljudskom društvu. Treba činiti i dobro i zlo, da bi ostao u ravnoteži. 50:50 je idealno. Drugačiji odnos izaziva nesklad.

Naravno da nikada niko neće znati ko je odnosno šta je bog. Naročito ne oni koji se uzdaju u ljudske manipulatorske knjige.

Da, večno dobro i zlo. Imena nisu bitna. Radi se o jednom biću, a ne o dva bića.
 
Tu tvoju teoriju ću pogaziti samo jednim primerom
Isus sin božji je sišao u pakao i izašao je iz njega kada je želeo a satana pali anđeo je isteran iz raja i više nikad ne može ući kada želi.Toliko o tvome kako je odnos sila dobra i zla u svemiru 50:50.Ne zaboravi da je na strani zla samo jedan pali anđeo a na strani dobra da li znaš koliko ima anđela?

:klap: Bravo. Ovo je ujedno i najsazetiji odgovor zasto se ne mogu izjednacavati dobro i zlo i zasto je u stvaranju sveta ucestvovao samo Bog.

A Tomazo Kampanela je "otac" svih sektasa, premda nije imao tu nameru.
 
Бога ми, како смо почели, на крају ће зло судити добром.

Niko nikome neće suditi. Nikada.

:klap: Bravo. Ovo je ujedno i najsazetiji odgovor zasto se ne mogu izjednacavati dobro i zlo i zasto je u stvaranju sveta ucestvovao samo Bog.

A Tomazo Kampanela je "otac" svih sektasa, premda nije imao tu nameru.

Isti se istom raduje. I sopstvenom neznanju.

A onaj ko je obrezao Isusa i Muhameda i od njih napravio duhovne bogalje, da ne mogu da otvore srčanu čakru i ostale gornje čakre, a onda ih proglasio za duhovne učitelje, bez obzira što zbog obrezivanja nisu mogli doživeti prosvetljenje, je najveći božji neprijatelj, jer se drznuo da koriguje ljudsku anatomiju i baci bogu rukavicu u lice. A satanista Mojsije, koji je satani na oltarima prinosio volove, ovnove i golubove, bio je i ostao otac svih sektaša. I imao je tu nameru.
 
Orema Bibliji a to je istina samo je JEDAN BOG TVORAC SVEGA, BOG JEHOVA JHVH
Satanja Djavo je pali andjeo, andjeo koji se odmetnuo od Boga i uzrocnik sveg zla i na Zemlji...
On nema sudela u stvaranju niti to moze...
Njegova moc je ogranicena za razliku od Bozje koja je neogranicena...
Bog ce unistiti Satanu i vladace vecno....

Ljudi su nesavrseni i zbog toga su gresni ali ce ih Bog dovesti u buducnosti do savrsenstva i mocice da zive vecno na Zemlji

tako je prema Bibliji.

a Bozja rec je ISTINA.

Što ga je uopšte stvorio, bilo mu dosadno u savršenstvu, pa pošto ne može da ga izbriše gumicom, 'će ga satre, al' tek kad se razveseli piz****jama koje je dotični napravio u ovojemu "carstvu ljudskome".
 

Back
Top