Garaziranje

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Do sada sam uvek bio u mogucnosti da drzim auto u garazi. Ako se odselim u stan verovatno to vise necu moci. Koje su sve prednosti garaziranja? Da li kola znatno vise propadaju, npr boja itd? Zasto ljudi kad prodaju toliko naglasavaju da je auto bio garaziran.
 
Pa kao prvo boja sporije propada,ako nije metalik onda brze bledi,kad auto stoji napolju onda na njega pada prasina i ptice se_r_u,tako da kad to stoji par dana onda to ostecuje farbu i moze se skloniti samo poliranjem.
Takodje vremenske prilike(toplo,hladno) uticu na enterijer auta,a i motor se vise haba zimi kad ga startujes hladan.
 
Moj nijedan nije garaziran ali se ne zadrzava dovoljno dugo da bih primetio neke razlike.:D
Akrilna boja na suncu bledi ali to opet vazi kod starijih automobila jer danasnje akrilne boje to ustvari nisu nego su bazne i predjene slojem laka tako da ne mogu da blede.
Enterijer svakako trpi letnju vrelinu i sunce i sigurno pre strada od onog koji stoji u garazi i hladovini.
Nije svaka garaza dobra i ono sto je najvaznije je da ima provetravanje tj ventilaciju jer ako toga nema cesto se desi da kola koroziraju usled duzeg zadrzavanja vlage.
Opet to je vazilo za starija kola koja nisu bila pocinkovana a sto se tice paljenja ispravan auto ce da pali na bilo kojoj temperaturi a retko koja garaza ima grejanje,bar u Srbiji, koje sigurno nije lose imati u domu svog ljubimca.:) Ala sam ga srocio! Cista petica!:hahaha:
 
Moj nijedan nije garaziran ali se ne zadrzava dovoljno dugo da bih primetio neke razlike.:D
Akrilna boja na suncu bledi ali to opet vazi kod starijih automobila jer danasnje akrilne boje to ustvari nisu nego su bazne i predjene slojem laka tako da ne mogu da blede.
Enterijer svakako trpi letnju vrelinu i sunce i sigurno pre strada od onog koji stoji u garazi i hladovini.
Nije svaka garaza dobra i ono sto je najvaznije je da ima provetravanje tj ventilaciju jer ako toga nema cesto se desi da kola koroziraju usled duzeg zadrzavanja vlage.
Opet to je vazilo za starija kola koja nisu bila pocinkovana a sto se tice paljenja ispravan auto ce da pali na bilo kojoj temperaturi a retko koja garaza ima grejanje,bar u Srbiji, koje sigurno nije lose imati u domu svog ljubimca.:) Ala sam ga srocio! Cista petica!:hahaha:

:lol:
Znaci kazes metalik boje ne blede na suncu? A kako to enterijer propada? Plastika bledi, deformise se itd?
 
garaža sa prorezima ispred i iza, radi promaje...promaja dobro suši...
...prozori, jer nije dobro ni da bude mrkli mrak unutra...

...i da...naravno...prednosti garaže su da auto ne doživljava temperaturne skokove i skokove u vlažnosti...vlažnost i temperatura su konstantni u garaži...
...a napolje toga nema...
 
garaža sa prorezima ispred i iza, radi promaje...promaja dobro suši...
...prozori, jer nije dobro ni da bude mrkli mrak unutra...

...i da...naravno...prednosti garaže su da auto ne doživljava temperaturne skokove i skokove u vlažnosti...vlažnost i temperatura su konstantni u garaži...
...a napolje toga nema...
Што бре дa буде мркли мрaк унутрa? Aутомобилу је свеједно...
 
Moj nijedan nije garaziran ali se ne zadrzava dovoljno dugo da bih primetio neke razlike.:D
Akrilna boja na suncu bledi ali to opet vazi kod starijih automobila jer danasnje akrilne boje to ustvari nisu nego su bazne i predjene slojem laka tako da ne mogu da blede.
Enterijer svakako trpi letnju vrelinu i sunce i sigurno pre strada od onog koji stoji u garazi i hladovini.
Nije svaka garaza dobra i ono sto je najvaznije je da ima provetravanje tj ventilaciju jer ako toga nema cesto se desi da kola koroziraju usled duzeg zadrzavanja vlage.
Opet to je vazilo za starija kola koja nisu bila pocinkovana a sto se tice paljenja ispravan auto ce da pali na bilo kojoj temperaturi a retko koja garaza ima grejanje,bar u Srbiji, koje sigurno nije lose imati u domu svog ljubimca.:) Ala sam ga srocio! Cista petica!:hahaha:
Izvini ali sve ovo sto si napisao su gluposti.Svaka farba bledi na suncu ako auto stoji dugo a vlasnik pri tom ne pere i ne polira automobil bar jedanput godisnje.Enterijer narocito koza ne voli sunce,narocito ne kad je napolju 45 stepeni,koza se susi i hoce da puca,opet naravno ako se sedista ne mazu sa specijalnom kremom koja stiti kozu,a to vrlo malo ljudi radi u Srbiji.Auto nece da korozira u garazi jedino ako ne stoji u pola metra vode,provetravanje je vazno opet zbog enterijera,i to bas u vreme kad napolju ima puno vlage pa se unosi na obuci u kola,pa kad zatvoris auto hoce da pocnu da budjaju tepisi i sedista.A ja nisam nista rekao oko paljenja,auto ako je ispravno treba da pali,ali je nesto skroz drugo kad auto palis na -15 napolju,nego -5 ili toplije u garazi,manje se motor haba jer je ulje hladno i podmazivanje nije optimalno dok se temperatura motora ne podigne malo.
 
Fatcat, ako sam ne mozes da skapiras razliku ( prednosti, mane ) onda sta dalje..:/

Ne radi se o skapiravanju, vec o tome sto nikad nisam imao negaraziran auto i ne znam koliko to zapravo utice. Vise sam hteo da cujem konkretna iskustva ljudi, da li je auto pretrpeo znacajnija ostecenja ili trosenje zbog vremenskih uslova i tako.
 
Izvini ali sve ovo sto si napisao su gluposti.Svaka farba bledi na suncu ako auto stoji dugo a vlasnik pri tom ne pere i ne polira automobil bar jedanput godisnje.Enterijer narocito koza ne voli sunce,narocito ne kad je napolju 45 stepeni,koza se susi i hoce da puca,opet naravno ako se sedista ne mazu sa specijalnom kremom koja stiti kozu,a to vrlo malo ljudi radi u Srbiji.Auto nece da korozira u garazi jedino ako ne stoji u pola metra vode,provetravanje je vazno opet zbog enterijera,i to bas u vreme kad napolju ima puno vlage pa se unosi na obuci u kola,pa kad zatvoris auto hoce da pocnu da budjaju tepisi i sedista.A ja nisam nista rekao oko paljenja,auto ako je ispravno treba da pali,ali je nesto skroz drugo kad auto palis na -15 napolju,nego -5 ili toplije u garazi,manje se motor haba jer je ulje hladno i podmazivanje nije optimalno dok se temperatura motora ne podigne malo.

Dali su gluposti shvatices sa godinama!:D
Ja govorim iz mog i ocevog iskustva kome je auto truljavio u suvoj garazi a radilo se o Renou 18 koji je bio 25 godina kod njega i retko je vozen a truljavio je u garazi jer nije imala ventilaciju i nikad nije imao problem sa enterijerom u garazi nego samo sa limarijom tako da razmisli malo bolje jer meni je u negaraziranom Golfu zimus dzibrilo strasno od vlage tako da mu bilo kakva garaza ne bi pomogla jer ipak je on zatvoren.
Moja Astra je bila sa kozom i nije bila garazirana i za dve godine nikakve promene nije bilo.To je mozda kratak period ali ona je vec imala 7 godina i sedista su bila kao nova.
Sto se tice paljenja na minusu to je ok ali koliko se takav auto vise s***** kad se voze po 500k i vise km i dalje rade i funkcionisu.
Najbolja garaza je nadstresnica jer uvek ima protok vazduha i auto se brzo osusi a ujedno ne kisne i ja cu ako ne ove onda sledece da napravim jednu takvu za dva auta i da me Bog vidi.:)
 

Back
Top