Русија: Спровести објективну и непристрасну истрагу масакра у Сирији

Urosius

Ističe se
Banovan
Poruka
2.590
Извор http://www.nspm.rs/hronika/rusija-sprovesti-objektivnu-i-nepristrasnu-istragu-masakra-u-siriji.html
Русија је данас позвала да се спроведе "објективна и непристрасна" истрага под вођством Уједињених нација о прошлонедељном масакру у централном сиријском граду Хула, где је убијено 108 људи, а око 300 повређено.
sirija-rusija480.jpg



"У овом тренутку, требало би да се спроведе објективна и непристрасна истрага под покровитељством посматрачке мисије УН у Сирији", саопштило је руско министарство спољних послова, након телефонског разговора шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова и међународног изасланика за Сирију Кофија Анана.

У саопштењу се наводи да је Лавров рекао Анану да "трагедија у Хули истиче да све стране у Сирији морају хитно да одбаце насиље како би се спречило да се овакви инциденти понове", јавила је агенција Франс прес.

Руско министарство је још једном потврдило да Москва подржава Ананов мировни план за Сирију и нагласило да напад који се догодио у петак и суботу доказује да је неопходно да се овај план хитно спроведе, а не да се тражи друго решење.

"Посебно је наглашено да сви страни чиниоци морају да наведу Сирију да започне свеобухватан политички дијалог", наводи се у саопштењу.

Лавров је јуче рекао да за масакр више од 100 људи у Хули, међу којима и 49 деце, одговорност сносе и сиријски режим и побуњеници.

Русија инсистира да арапске и западне земље треба да наставе да појачавају притисак на опозицију у Сирији како би се ангажовала у директним преговорима, док истовремено изражава "дубоку забринутост" због догађаја у Хули.

Москва је раније уложила вето на две резолуције Савета безбедности УН против Сирије и није изричито осудила сиријског председника Башара ал-Асада.

(Танјуг)
уторак, 29. мај 2012.
 
U Srbiji bi opozicija trebalo da ima isti tretman kao i u Siriji.Posteno...
Онда смо сви требали да подржимо Слобу уместо што смо правили демоНкратију. Поштено...
Легија је највећи кривац што је подржао Ђинђића у том случају.
 
Онда смо сви требали да подржимо Слобу уместо што смо правили демоНкратију. Поштено...
Легија је највећи кривац што је подржао Ђинђића у том случају.

Zato cemo sada da mazimo i pazimo opoziciju kao Asad
 
Zato cemo sada da mazimo i pazimo opoziciju kao Asad
Шалу и тролање на страну.
Ово су сукоби интереса великих сила у свету и ја ћу увек навијати за Русију и Кини неголи за Америку и Запад.
Иста као Сирија је и Саудијска Арабија, а вероватно још гора по питању људских слобода и права, али они имају подршку Запада, а Сирија нема.
У свет се пласирају приче да је Гадафи био диктатор и убица, да је Асад исто итд, а заборавља се да су највеће убице и злочинци САД и ЕУ, односно НАТО какогод.

Бар за мене то јесу и биће увек, а ти ако хоћеш да тролаш, тролај.
Умем да одговорим на тролање.
 
та тзв истрага биће објективна као она у рачку на маркалама...:thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Nema sanse da to prodje pored Putina .. :D

ako bas imaju mooda morace da napadnu Siriju bez ikakvih rezolucija SB UN ... pa nek izvole .. Baska sto ce Ruski brodovi biti u Ruskoj vojnoj bazi na obali ... zato sam i pisao da od bombardovanja sa 15 km visine i to sa mora nema nista ... nek krvare gace marinci ... :hahaha:
 
Nema sanse da to prodje pored Putina .. :D

ako bas imaju mooda morace da napadnu Siriju bez ikakvih rezolucija SB UN ... pa nek izvole .. Baska sto ce Ruski brodovi biti u Ruskoj vojnoj bazi na obali ... zato sam i pisao da od bombardovanja sa 15 km visine i to sa mora nema nista ... nek krvare gace marinci ... :hahaha:

нек поцркају стока једна жлочиначка
 
Шалу и тролање на страну.
Ово су сукоби интереса великих сила у свету и ја ћу увек навијати за Русију и Кини неголи за Америку и Запад.
Иста као Сирија је и Саудијска Арабија, а вероватно још гора по питању људских слобода и права, али они имају подршку Запада, а Сирија нема.
У свет се пласирају приче да је Гадафи био диктатор и убица, да је Асад исто итд, а заборавља се да су највеће убице и злочинци САД и ЕУ, односно НАТО какогод.

Бар за мене то јесу и биће увек, а ти ако хоћеш да тролаш, тролај.
Умем да одговорим на тролање.
Ma super si ti.Na drugoj temi si navijao i za Izrael.Ima mnogo smisla to sto pises.
 
Ma super si ti.Na drugoj temi si navijao i za Izrael.Ima mnogo smisla to sto pises.

Kad smo vec kod izraela - ussro se ... :hahaha:

izrael nudi Rusiji da sudi 50 orici oligarha - lopova jevreja - koji su pocetkom 2000 neozbiljno shvatili Putina , pa su morali da beze u izrael ... Rusi jos nisu odgovorili na ovu danasnju neocekivanu ponudu .... :lol:
 
samo što Putin nije Jeljcin........

у праву си али ја не бих опет допустио да истрагу воде битанге из уса аргеле-они и кад раде за У.Н воде истрагу за рачун тзв запада бар ми имамо искуства са том стоком виљем вокер,она финкиња хелена ранта иликако ли се не зове да не причамо о маркалама...
 

Back
Top