Selektor Mihajlovic o politickim razlozima raspada zlatne fudbalske generacije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

codein

Aktivan član
Poruka
1.003

Barem u ovom klipu , svaka mu je na mestu.Bilo mu je tesko shvatiti "izdaju"nacionalnog dresa i drzave ,tih,ili preciznije te godine,igraca sa prostora hrvatske .
U ovom isecku iz inace dobrog dokumentarca o zadnjem SFRJ timu, prica o odnosima sa suigracima,svojim licnim osecanjima,traganju za nacionalnim identitetom i rodnom Borovu gde mu je kuca opustosena tokom gradjanskog rata.

Interesantno je da Miha nije bio clan cileanske generacije.
 
Pa nije cudo da je dijete dobilo traumu od svega ovoga. Osjetljiv je na nepostovanje zemlje u kojoj zivi. Kako neki ljudi mogu igrati za rpeprezanticju i da se ujedno stide svoje reprezantacije i da joj misle lose? To stvarno nemanigdje osim na Balkanu.

AMA ne znam, Miha ovde kaze da se kao pubertetlija izjasnjavao kao jugosloven,da se vise oseca srbinom nego hrvatom.znam pouzdano da je podrzavao financijski veliki broj srpskih izbeglica.
Mislim da je iskren u svemu sto kaze ili uradi...Mozda je malo naivan.
Adema nema sanse da je zbog nacionalnosti odstranio
 
AMA ne znam, Miha ovde kaze da se kao pubertetlija izjasnjavao kao jugosloven,da se vise oseca srbinom nego hrvatom.znam pouzdano da je podrzavao financijski veliki broj srpskih izbeglica.
Mislim da je iskren u svemu sto kaze ili uradi...Mozda je malo naivan.
Adema nema sanse da je zbog nacionalnosti odstranio

Ma jok

U svakoj reprezentaciji selektor bi napravio isto

Sport je sport, ali kad je reprezentacija u pitanju, onda je lojalnost nesto sta se podrazumeva, jos vise nego kad su u pitanju klubovi u kojim igraju, jer predstavlja svoju zemlju u svetu, a ne sebe.

Van sa smecem
 
Ma jok

U svakoj reprezentaciji selektor bi napravio isto

Sport je sport, ali kad je reprezentacija u pitanju, onda je lojalnost nesto sta se podrazumeva, jos vise nego kad su u pitanju klubovi u kojim igraju, jer predstavlja svoju zemlju u svetu, a ne sebe.

Van sa smecem
U kojoj je to reprezentaciji selektor napismeno obavezivao igrače na pevanje himne?
 
Ma jok

U svakoj reprezentaciji selektor bi napravio isto

Sport je sport, ali kad je reprezentacija u pitanju, onda je lojalnost nesto sta se podrazumeva, jos vise nego kad su u pitanju klubovi u kojim igraju, jer predstavlja svoju zemlju u svetu, a ne sebe.

Van sa smecem

Ipak je momak javno rekao da voli Srbiju i da od desete godine igra za istu.

Nije taliban odma , ako nije otpevao himnu.
 
AMA ne znam, Miha ovde kaze da se kao pubertetlija izjasnjavao kao jugosloven,da se vise oseca srbinom nego hrvatom.znam pouzdano da je podrzavao financijski veliki broj srpskih izbeglica.
Mislim da je iskren u svemu sto kaze ili uradi...Mozda je malo naivan.
Adema nema sanse da je zbog nacionalnosti odstranio
Svašta, pa ko to tvrdi?

Nametnuo je besmislena pravila, iz dobrih namera, ali posledica nije bio svestan. I imamo to što imamo, i imaćemo. Daljnji odliv muslimana iz Srbije u turske i bosanske izabrane timove, Mađara u mađarske itd.
 
Ma jok

U svakoj reprezentaciji selektor bi napravio isto

Sport je sport, ali kad je reprezentacija u pitanju, onda je lojalnost nesto sta se podrazumeva, jos vise nego kad su u pitanju klubovi u kojim igraju, jer predstavlja svoju zemlju u svetu, a ne sebe.

Van sa smecem

u svakoj reprezentaciji da ali vidi ti ovo čudo i ove NVO se odmah stavile u odbranu i potegle pitanje manjina u srbiji ko zna šta će iz ovoga da se proizvede...
 
Da, skoro čitav svet. Samo Mihajlović zna.

Pogledaj onaj link iz uvodnog posta i videces da je on polutan ili mesanac,kako ti draze.

Osobe takvog etnickog podrekla imaju potrebu biti ekstremni u dokazivanju svoga nacionalnog identiteta ,jer bi inace dosli u opasnost da im se ospori njihovo srpstvo,hrvatstvi ili sta god.
 
Svašta, pa ko to tvrdi?

Nametnuo je besmislena pravila, iz dobrih namera, ali posledica nije bio svestan. I imamo to što imamo, i imaćemo. Daljnji odliv muslimana iz Srbije u turske i bosanske izabrane timove, Mađara u mađarske itd.

vazno da se "pravi" srbi na forumu nasladjuju sa izbacivanjem jednog bosnjaka iz reprezentacije.
 
Ljudi bre , javnost pre nego sto osudi Mihu mora uzeti u obzir cinjenicu da mu je mama hrvatica, da su mu 50% rodbine hrvati.Takav covek po mome skromnom misljenju nije sposoban nekoga mrziti po nacionalnoj osnovi.Odgajan je kao jugosloven.

i ja sam mislio, ali ako pogledas dogadjaj sa utakmice protiv hajduka, ne bih bas rekao da voli hrvate
 
u svakoj reprezentaciji da ali vidi ti ovo čudo i ove NVO se odmah stavile u odbranu i potegle pitanje manjina u srbiji ko zna šta će iz ovoga da se proizvede...

A nista dobro sigurno...glen hodl je dobio otkaz u engleskoj ,svojevremeno, jer je u nekom bezveznom intervju-u rekao da su invalidi zasluzili svoju kaznu u bivsem zivotu.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sport/football/270194.stm
Ovo sto je Miha napravio,da se desilo u engleskoj, ne samo da bi on dobio otkaz nego i pola FA-a.
 
A nista dobro sigurno...glen hodl je dobio otkaz u engleskoj ,svojevremeno, jer je u nekom bezveznom intervju-u rekao da su invalidi zasluzili svoju kaznu u bivsem zivotu.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sport/football/270194.stm
Ovo sto je Miha napravio,da se desilo u engleskoj, ne samo da bi on dobio otkaz nego i pola FA-a.

Nazalost, odstranjeni igrac je druge vere...da je oterao srbina zbog istog incidenta niko ne bi reci rekao
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top