Siluju devojčice jer misle da je to lek protiv side
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Siluju devojčice jer misle da je to lek protiv side

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Siluju devojčice jer misle da je to lek protiv side

Narod Ksosa koji živi u Istočnom Kejpu u Južnoj Africi, primorava devojčice od samo 12 godina na preuranjene brakove i seksualne odnose sa starijim muškarcima koji su zaraženi HIV-om i sve to kako bi ti muškarci “bili izlečeni“, prenosi “Dejli mejl”.

Mnogi, poput Timotija Nijavusa, nisu svesni da ono što čine nije u redu.

- Izvinjavamo se, nismo znali da kršimo zakon – kazao je on.

Tradicija Ukutvale (“uzeti” “odneti”), otkriva CNN, je korišćena kao opravdanje za otmice devojčica, a često su ta “kidnapovanja” bila uz saglasnost roditelja koji bi dobili novčanu nadoknadu.

Nombasa Gksuluve, koja je rođena u oblasti Istočnog Kejpa, bori se protiv trgovine i otmica dece, i želi da zaustavi kupovinu mladih nevesti.

- Postoji mit koji kaže da ako spavate sa mladom devojčicom koja je devica, a zaraženi ste HIV-om, vaša bolest će nestati. Zbog toga se oni fokusiraju na tako mlade devojčice – rekla je ona za CNN.

U dokumentarcu “Ukuthwala – Stolen Innocence”, intervjuisana je i devojčica koja je bila nasilno udata.

- Gospođa koja živi pored nas me pozvala i pitala da li želim da se udam, i ja sam rekla da ne želim. Odgovorila mi je da ako odbijem, oni će me pretući i odvesti na silu – ispričala je jedanaestogodišnja devojčica.

Devojčica je kazala da su je odveli u kuću nepoznatog muškarca. Čovek je rekao da je za nju dao tele i da je ona sada njegova žena, sviđalo se to njoj ili ne.

- Podigao me i stavio me na krevet, skinuo mi odeću, skinuo se i pokušao da me siluje. Borila sam se ali me odgurnuo i na silu mi raširio noge, i tada je spavao sa mnom – priča ona.

Dokaz da su kampanja i ovaj dokumentarni film pomogli situaciji, jeste i činjenica da je tokom prošle godine 11 muškaraca osuđeno za otmicu i seks sa maloletnim licima.

http://www.telegraf.rs/vesti/227412-surova-africka-medicina-siluju-devojcice-jer-misle-da-je-to-lek-protiv-side

Poznat Branimir76 (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Re: Siluju devojčice jer misle da je to lek protiv side

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Narod Ksosa koji živi u Istočnom Kejpu u Južnoj Africi, primorava devojčice od samo 12 godina na preuranjene brakove i seksualne odnose sa starijim muškarcima koji su zaraženi HIV-om i sve to kako bi ti muškarci “bili izlečeni“, prenosi “Dejli mejl”.

Mnogi, poput Timotija Nijavusa, nisu svesni da ono što čine nije u redu.

- Izvinjavamo se, nismo znali da kršimo zakon – kazao je on.

Tradicija Ukutvale (“uzeti” “odneti”), otkriva CNN, je korišćena kao opravdanje za otmice devojčica, a često su ta “kidnapovanja” bila uz saglasnost roditelja koji bi dobili novčanu nadoknadu.

Nombasa Gksuluve, koja je rođena u oblasti Istočnog Kejpa, bori se protiv trgovine i otmica dece, i želi da zaustavi kupovinu mladih nevesti.

- Postoji mit koji kaže da ako spavate sa mladom devojčicom koja je devica, a zaraženi ste HIV-om, vaša bolest će nestati. Zbog toga se oni fokusiraju na tako mlade devojčice – rekla je ona za CNN.

U dokumentarcu “Ukuthwala – Stolen Innocence”, intervjuisana je i devojčica koja je bila nasilno udata.

- Gospođa koja živi pored nas me pozvala i pitala da li želim da se udam, i ja sam rekla da ne želim. Odgovorila mi je da ako odbijem, oni će me pretući i odvesti na silu – ispričala je jedanaestogodišnja devojčica.

Devojčica je kazala da su je odveli u kuću nepoznatog muškarca. Čovek je rekao da je za nju dao tele i da je ona sada njegova žena, sviđalo se to njoj ili ne.

- Podigao me i stavio me na krevet, skinuo mi odeću, skinuo se i pokušao da me siluje. Borila sam se ali me odgurnuo i na silu mi raširio noge, i tada je spavao sa mnom – priča ona.

Dokaz da su kampanja i ovaj dokumentarni film pomogli situaciji, jeste i činjenica da je tokom prošle godine 11 muškaraca osuđeno za otmicu i seks sa maloletnim licima.

http://www.telegraf.rs/vesti/227412-surova-africka-medicina-siluju-devojcice-jer-misle-da-je-to-lek-protiv-side

Zaspao čim joj raširio noge???
    BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA... A KAD ĆEŠ ŽIVETI? - Meša Selimović

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    123

Африка. . .
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Domaćin
    Učlanjen
    15.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Predivna afrička kultura , svi smo mi jednaki ...

Primećen član _Maja (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

A ovo je stara vest, ovo je odavno vec tako tamo.
    A mislim da ima malo veze sa tim verovanjem, vec vise veze da jednostavno zele da siluju

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Maja Pogledaj poruku
    A ovo je stara vest, ovo je odavno vec tako tamo.
    A mislim da ima malo veze sa tim verovanjem, vec vise veze da jednostavno zele da siluju
    aj što siluju, nego im i prenose sidu :/

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.05.2012., 23:51
  2. Devojčice zlostavljale trinaestogodišnjakinju !!!
    Autor Angie. u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 382
    Poslednja poruka: 18.12.2009., 19:52
  3. Heteroseksualci siluju devojčice po Srbiji
    Autor Gwydion u forumu Politika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 21.03.2009., 17:08
  4. Bolesni um – sve njegove devojčice i dečaci
    Autor etotako u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 322
    Poslednja poruka: 18.04.2005., 20:14

Pravila za slanje poruka