slobodan dan

Modestty

Obećava
Poruka
89
Jedan jedini u celoj nedelji...
Kako ga provodite? Sta radite?
....da li se odmarate ili ne znate sta cete pre da uradite od kucnih poslova, koji su se nakupili tokom nedelje..
.....da li cete mozda prvo srediti sebe? ...izdepilirati se....srediti nokte....ili se prvo baciti na peglanje nagomilanog vesa.........?
 
Nemam pravi posao, ali uvek uleti nesto + fakultet, pa se tu nakupi jedan radni dan. Ne dozvoljavam da me stigne brdo kucnih poslova. Ustajem rano i svaki dan spremam po malo, pa je uvek sve na mestu. A te dane, bez ikakvih obaveza provodim bas u opustanju: prijatelji, dete, setnja, roleri, izlet,... Onako, udahnem, i samo saznanje da smo slobodni i zdravi posebno ulepsa taj dan.
 
Jedan jedini u celoj nedelji...
Kako ga provodite? Sta radite?
....da li se odmarate ili ne znate sta cete pre da uradite od kucnih poslova, koji su se nakupili tokom nedelje..
.....da li cete mozda prvo srediti sebe? ...izdepilirati se....srediti nokte....ili se prvo baciti na peglanje nagomilanog vesa.........?

Probudim se, bez budilnika. Onda još malo ležim u krevetu i smišljam kako ću danas da uživam. Onda odem u kuhinju, napravim nesić, pustim muziku (za ovakve situacije obavezno nešto opuštajuće), pijem kafu, doručkujem, zapalim pljugu i pijem još jednu kafu na terasi, sa mojim cvećem. Zalijem cveće, i onda ili odem u šetnju ili dužu vožnju na bajsu. Posle malo odmaram kod kuće, skuvam nešto lepo za jelo (i salatu sa 38 vrsta povrća), pogledam program bioskopa, pa sa nekim prijateljem odem u bioskop i na piće. Kad se vratim, uvalim se u dvosed, prebacim ćebence preko sebe i čitam. Tako nekako.

Primer opuštajuće muzike za slobodan dan:
 
Jedan jedini u celoj nedelji...
Kako ga provodite? Sta radite?
....da li se odmarate ili ne znate sta cete pre da uradite od kucnih poslova, koji su se nakupili tokom nedelje..
.....da li cete mozda prvo srediti sebe? ...izdepilirati se....srediti nokte....ili se prvo baciti na peglanje nagomilanog vesa.........?
nemam mira ni kada imam slobodan dan...samo smisljam sta bih radila... :)
 
Probudim se, bez budilnika. Onda još malo ležim u krevetu i smišljam kako ću danas da uživam. Onda odem u kuhinju, napravim nesić, pustim muziku (za ovakve situacije obavezno nešto opuštajuće), pijem kafu, doručkujem, zapalim pljugu i pijem još jednu kafu na terasi, sa mojim cvećem. Zalijem cveće, i onda ili odem u šetnju ili dužu vožnju na bajsu. Posle malo odmaram kod kuće, skuvam nešto lepo za jelo (i salatu sa 38 vrsta povrća), pogledam program bioskopa, pa sa nekim prijateljem odem u bioskop i na piće. Kad se vratim, uvalim se u dvosed, prebacim ćebence preko sebe i čitam. Tako nekako.

Primer opuštajuće muzike za slobodan dan:

Да ли си ти нормална?

Зар се тако праве зазубице удатим женама са ситном децом???:tiganj:

Е, сад озбиљно.

Последњи слободан дан сам имала пре ћеркиног рођења. Сада имам радне дане и викенд (радним данима посао, па ћера, муж и кућа, викендом само ћера муж и кућа).

Сређивање ноктију, депилација, сређивање косе и остало кад она заспи.

Али, некада смо знали да уживамо, ако је за утеху (спавање до колико желимо, испијање кафице по 2 сата, одлазак на неко лепо удаљеније место на ручак, јер тада нисам желела да кувам, дружење са пријатељима, ма све лаганица).

Мада, стигнемо и сада све и не бих се мењала са неким другим. Ваљда смо се науживали довољно, овако нам сада прија...
 
pa slobodan je onaj valjda kad nemas ni kucne poslove
jedem mnogo dzank hrane i jos vise kazem krstarici sve shto imam :cry: bas i nije nesto
mada ok nisam bas dobar primer
mozda jedino ako neko voli kucne poslove ali to kao "sest dana radi sedmi se odmaraj
 
Obicno imam 2 dana slobodno.
Prvi dan se dobro naspavam,kad ustanem- istanem. Nista sat...Taj dan obicno provedem u pidzami po kuci- blejim, uzivam u samoci, sredim bombu koje je obicno pala na kucu. Sve pomalo i sve polako. Taj dan mi sluzi da se odmorim i oporavim, jer mi je uglavnom zao da posle posla idem pravo kuci preko nedelje, pa jurim tamo- vamo da mi ne propadne dan.
Drugi dan idem napolje, na kafu, u setnju, sama ili u drustvu. Ako je lepo vreme, ceo dan provedem napolju...
 
...prvo naranim piliće, zalijem baštu, nacepam drva i pometem verandu... posle je sve lako... :)

Znaš onaj vic:
Hvali se čovek prijatelju:
-Ujutro čim se probudim, popnem se na Verandu, odem do kuhinje, popijem kafu, doručkujem, ponovo odem na Verandu, naranim piliče, pa na Verandu, nacepam drva, onda opet malo na Verandu...
-A gde ti je ta veranda?:think:
-Veranda, dođi da te upoznam sa...:zcepanje:
 
...ja bih dusu prodala za dva slobodna dana :) nekad se vise naradim kad imam slobodan dan...kucnim poslovima nikad kraja.......
A tebi je slobodan dan kad ne ideš na posao? Šta znam, meni je posao i fizkalisanje kući i stresiranje na poslu.
Kod mene ima samo slobodnih minuta, ponekad sastavim ceo sat, to je obično u ovo doba kad čačkalicama držim kapke da ne padnu...
 
Jedan jedini u celoj nedelji...
Kako ga provodite? Sta radite?
....da li se odmarate ili ne znate sta cete pre da uradite od kucnih poslova, koji su se nakupili tokom nedelje..
.....da li cete mozda prvo srediti sebe? ...izdepilirati se....srediti nokte....ili se prvo baciti na peglanje nagomilanog vesa.........?

Dopada mi se tema. :)

Nisam neko ko sve radi odjednom, ni kada je u pitanju sređivanje stana, ni kada sam u pitanju ja.

Volim da radim na sebi i oko sebe organizovano, parcijalno, ali temeljno.

Na primer, tokom dana kada sam zauzeta obavezama, iskoristim slobodno vreme da, recimo, jedan dan odem na manikir i sređivanje obrva, plus da obrišem prašinu i usisam.

Drugi dan ću se isfenirati i oribati kupatilo.

Treći izdepilirati i počistiti dvorište.

I tako to.

Dan kada mi je prazna stranica u planeru, biram da posvetim šetnji, viđanju sa dragim osobama - bioskop, kafenisanje, šoping, etc., ili igranju sa psom, banjanju u kadi, pa i izležavanju (čitajte: lenčarenju). :manikir:

A najviše volim da tad odem kući i iznenadim moje posetom. ;)
 
Obicno imam 2 dana slobodno.
Prvi dan se dobro naspavam,kad ustanem- istanem. Nista sat...Taj dan obicno provedem u pidzami po kuci- blejim, uzivam u samoci, sredim bombu koje je obicno pala na kucu. Sve pomalo i sve polako. Taj dan mi sluzi da se odmorim i oporavim, jer mi je uglavnom zao da posle posla idem pravo kuci preko nedelje, pa jurim tamo- vamo da mi ne propadne dan.
Drugi dan idem napolje, na kafu, u setnju, sama ili u drustvu. Ako je lepo vreme, ceo dan provedem napolju...

ha,isto ovako,samo sto ustanem rano,ali ceo dan pidzama,filmovi,novine
jutros sam okasnila i ustala u 8 :rumenko:
citala novine na kanapeu
onda napravila kafu i otvorila sok od jabuke i sedim uz krstu :roll:
onda cu da malo peglam i kuvam rucak,jer pada kisa,i to taaaakooo dosadno :aha:
pa ce popodne sigurno biti film
a hteli smo u restoran,ali sad je smor
u sredu ako bude lepo vreme cerka i ja smo se dogovorile da smemo da ukljucimo tv,komp i wii tek posle 18
idemo kod frizera,u biblioteku,prodavnicu i ja kod lekara,u park da igramo lastis...hm bice lastis pre frizera :lol:
 
Sutra mi je slobodan dan od podneva pa nadalje, planiram da šetam, odem na sladoled i kafu, zatim napunim kadu i izležavam se u njoj, posle toga da čitam knjigu i gledam film, a sve to finiširam spavanjem do kasno. :manikir:
 

Back
Top