Saznao da je mrtav na šalteru banke

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
296
Morao da nabavi uverenje da je živ .... Neverovatno - Penzionera Milorada Todorovića (64) „sahranio" Fond penzijskog osiguranja, koji ga je skinuo sa spiska primalaca penzije
Penzioner Milorad Todorović (64) saznao je da je mrtav kada je prošle nedelje otišao u banku po penziju (?!) Njega je pre vremena „sahranio" Fond penzijskog osiguranja, a da bi dokazao da nisu u pravu, morao je da nabavi uverenje o životu.

http://www.***************/drustvo/saznao-da-je-mrtav-na-salteru-banke-29
 
Odvratna je ta balkanska sklonost ka birokratizaciji svega i svačega , a kako su tehnički i ljudski neosposobljeni, čim su malo revnosniji prave nemale prouste ..
kad su pasivni žabokrečina , kad su aktivni živo blato .. treba to sve informatizirati i opismeniti , kasne u vremenu , izgubljeni u prostoru ..
 
Ha,ha! Uverenje o životu. Ceo život državi dokazujemo da smo rodjeni, a sad kad je njihova greška izmisliše i uverenje o životu.
Jel' ZZO još uvek penzionerima trajno overava zdravstvene knjižice?.

Nije njihova greška, već dotični penzos nije dostavio uverenje o životu koje se vadi u opštini.Moja keva je to vadila bez da je imala problem na šalteru.e, sad, ne znam kojom frekvencijom se to vadi i dostavlja PIO fondu...
baš ću je pitati, koliko sutra...
 
to je fora tadicevaca da ne isplacuju ljudima penzije.

jer su doveli zemlju do bankrota i nema vise para za sve.

Ne lupetaj... Penzioneri mogu dati nekome ovlašćenje za podizanje penzije ili čak i ne moraju. U prvom slučaju ovlašćeni može godinama da podiže penziju preminulog ili da PIO fond godinama na račun preminulog uplaćuje pare..
Zamisli da neko umre i PIO fond na primer 20 godina uplaćuje pare...
Iz tog razloga se dostavlja potvrda o životu.
 
Pa uzmi hipotetičku situaciju da neko umre 2012 godine i PIO ne sazna za to.Dokle će da preminulom prebacuje kintu na račun?

PIO saznaje od matičara koji je izdao umrlicu. To je zakonska obaveza matičara.

PSKP (PRIJAVA O SMRTI KORISNIKA PRAVA IZ PENZIJSKOG I INVALIDSKOG OSIGURANJA)
Popunjava je nadležni matičar koji vodi matične knjige umrlih u roku od tri dana od dana izdavanja izvoda iz matične knjige umrlih.
 
Mislim da penzioneri to redovno moraju da dostavljaju u određenim vremenskim intervalima inače ih fond skine sa liste za penziju. to je valjda iz razloga da neko drugi ne bi podizao penziju preminulog.

Pa da kad može o Djilasovom mostu i jočićevoj zaštiti tajkuna, radikalskoj otimačini i hajdučiji po Zemunu,
što ne bi bre o 16.000 dinara štete državi kad neko podigne nečiju penziju...
Treba pio fond da se muze za čupanje i sadnjenje platana...
Oće nrod da potkrada ovu državu...

A to što pola penzionera i nisu penzioneri to šio mi ga Djura...
 
Pa uzmi hipotetičku situaciju da neko umre 2012 godine i PIO ne sazna za to.Dokle će da preminulom prebacuje kintu na račun?

Pa sto se ne potrude da saznaju? Cemu sluzi JMBG i zar nisu kompjuterizovani? Malo sto sve redom maltretiraju, sad treba i penzioneri da dokazuju da su zivi.

Ali sve dok ima ljudi koji svaku glupost vlasto odobravaju, nece biti nista bolje...
 
Pa uzmi hipotetičku situaciju da neko umre 2012 godine i PIO ne sazna za to.Dokle će da preminulom prebacuje kintu na račun?

Pa što ne sazna ? Kako može da ne sazna u 21. vijeku u Europi da je neko umro , da umrlog tajno ne pokopaju na skrovito mjesto ..
nisu u stanju uvezati matične urede, a kamoli bolnice , pogrebna preduzeća .. sve papiri , potvrda za potvrdu , važno je da imaju veliku teku u koju nešto pišu , i udaraju muhure ..
 
Nije njihova greška, već dotični penzos nije dostavio uverenje o životu koje se vadi u opštini.Moja keva je to vadila bez da je imala problem na šalteru.e, sad, ne znam kojom frekvencijom se to vadi i dostavlja PIO fondu...
baš ću je pitati, koliko sutra...

Ajde nemoj i ti zezati. Moja mama je 36 godina , primala penziju i nikada nije morala dostavljati tu glupost o kojoj ti pises.
Kada neko umre, lekar mora da konstatuje smrt. Pise potvrdu ili tako nesto i to se odmah prosledi u maticnu sluzbu, koja porodici izdaje smrtovnicu. Istu nose u Fond , jer ih sleduju pare za sahranu i tako Fond ima informaciju da je neko umro. Istoga dana , Posta blokira sve racune umrlog. Ako postoje dva penzionera sa istim imenom, maticni brojevi im nisu isti i greska je Fonda, a ovo sto su uradili je cist bezobrazluk. Potvrdu o zivotu , pa zar to postoji ?
 
Ajde nemoj i ti zezati. Moja mama je 36 godina , primala penziju i nikada nije morala dostavljati tu glupost o kojoj ti pises.
Kada neko umre, lekar mora da konstatuje smrt. Pise potvrdu ili tako nesto i to se odmah prosledi u maticnu sluzbu, koja porodici izdaje smrtovnicu. Istu nose u Fond , jer ih sleduju pare za sahranu i tako Fond ima informaciju da je neko umro. Istoga dana , Posta blokira sve racune umrlog. Ako postoje dva penzionera sa istim imenom, maticni brojevi im nisu isti i greska je Fonda, a ovo sto su uradili je cist bezobrazluk. Potvrdu o zivotu , pa zar to postoji ?

Pitao sam kevu, nije me mrzelo da je cimnem u pola noći. kaže da to dostavlja inostranom fondu penzionog jer je penziju ostvarila delimično u jednoj bivšoj republici SFRJ.
rešili smo misteriju...
:D
 
Ajde nemoj i ti zezati. Moja mama je 36 godina , primala penziju i nikada nije morala dostavljati tu glupost o kojoj ti pises.
Kada neko umre, lekar mora da konstatuje smrt. Pise potvrdu ili tako nesto i to se odmah prosledi u maticnu sluzbu, koja porodici izdaje smrtovnicu. Istu nose u Fond , jer ih sleduju pare za sahranu i tako Fond ima informaciju da je neko umro. Istoga dana , Posta blokira sve racune umrlog. Ako postoje dva penzionera sa istim imenom, maticni brojevi im nisu isti i greska je Fonda, a ovo sto su uradili je cist bezobrazluk. Potvrdu o zivotu , pa zar to postoji ?

Sigurno imaju pravilo - za izmjene treba potvrda .. pa umjesto da ti se izvine što te je maltretirao da bespotrebno dolaziš, još traži papir na kome piše da si živ , iako si lično prisutan .. to mi je vrhunac bezobrazluka, ta procedura/masaža koje se slijepo drže kad ispravljaju svoje greške ..
 

Back
Top