Nikolic: Ako nam iz EU spomenu Kosovo, odmah prekidamo evropski put

Couleman

Primećen član
Banovan
Poruka
853
Nikolić za "Russia Today": Ako nam iz EU spomenu Kosovo, odmah prekidamo evropski put
Nikolić je kazao da ne bi želio da bude stavljen pred dilemu EU ili Rusija

Autor Tanjug | Objavljeno 28.05.2012. u 06:34

thumb.php


Novoizabrani predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je za televiziju "Russia Today", da jeste nacionalista, ali i demokrata koji će poštovati evropske vrijednosti.
"Vjerovatno će proći dosta vremena dok me zapadna štampa ne prihvati i ne počne da se ponaša pravično, s obzirom da su godinama o meni pisali negativno", kazao je Nikolić u intervjuu za rusku televiziju.
Govoreći o putu Srbije ka EU, on je rekao da će taj proces biti zaustavljen "samo ako od nas zatraže da odustanemo od dijela svoje teritorije - Kosova".
"U trenutku kada uvedu takve uslove, smjesta ću to saopštiti građanima", izjavio je on i dodao da će se povući s vlasti ako građani Srbije više ne budu željeli da ga vide na tom položaju.
Upitan da li će u Srbiji biti referenduma o ulasku u EU Nikolić je odgovorio potvrdno i napomenuo da će to biti učinjeno čim budu ispunjeni svi uslovi za prijem.
"Moj jedini strah jeste da će oni nametnuti uslove koje ja lično ne bih prihvatio, ali građani će vjerovatno reći 'hajde da ispunimo i to jer želimo da budemo u EU'", dodao je Nikolić.
"Da li će Srbija ući u EU, ne znam", rekao je on, ocjenivši da je jasno da se to neće desiti u narednih 10 godina.
Na pitanje da li je spreman na dijalog s Prištinom i kosovskim premijerom, Nikolić je odgovorio da će razgovarati s predstavnicima Prištine, ali ne i sa Hašimom Tačijem jer je on "osumnjičen za zločine nad srpskim narodom".
Govoreći o ideji podjele Kosova, Nikolić je rekao da u ovom trenutku i sa ustavne tačke gledišta, to nije moguće.
"Ako većina građana Srbije kaže 'da' na referendumu? Ne znam."
Nikolić je kazao da ne bi želio da bude stavljen pred dilemu EU ili Rusija.
"Volio bih da Srbija bude dom s dvoja vrata, jedna prema Zapadu, a druga prema Istoku. Srbija jednostavno pripada Istoku, kao i Zapadu. Ja znam gdje mi je srce, i to znaju svi u Srbiji, ali takođe mislim da treba da budemo dobar most između Evrope i Rusije i najbolji partner Rusije u EU", kazao je Nikolić.
On je ponovio da Srbija neće nikad ući u NATO, jer je to, kako je rekao, želja većine građana, ali je izrazio i vjerovanje da EU to nikad neće postaviti kao uslov za punopravno članstvo.

Dnevni Avaz
 
Tako je Nikolicu!!! Mislim da moramo biti jasni i da kazemo Europi da ne moze tako sa nama. Vjerujem da bi NIkolic odmah prisao Rusiji i odustao od Europe ali zbog velikog borja glasaca koji su glasali za DS Nikolic zeli uci u te vode pristupa clanstvu u EU. Sigurno je braco da ce kad tada EU reci svoju namjeru. NJima je Kosovo bitno i oni ce reci na kraju svoje i mislice da je Niklic beskicmenjak kao Tadic i da ce prihvatiti "realnost". Ono sto je dobro za Srbiju je da Niklic mora stalno kontaktirati sa Putinom i staviti jasno Europi do znanja da Srbija nije sama. Srbija ima jednu obezbijedjenu prespektivu u Ruskom savezu ali zahvaljujuci Srpskim Europejcima Nikolic mora vidjeti sto EU smjera. Vjerujem da Srbija nece uci u EU i mislim da je bolje tako a kad se to desi onda cemo moci nasim Europejcima reci da ako zele Europu moraju otici do nje. Inace Srpsku zemlju niko ne smije prodavati. Rusija je lijepa zemlja i ona ce se brinuti io Srbiji i Srbi ce imati ponos,.
 
Popularnost Nikolica raste..

Tadic je katastrofalno pogresio-posle Izbora rekao je da nece prihvatiti mesto Premijera-pogazio je Rec ..

Na svim forumima komentari su izuzetno negativni i to ce skupo kostati Tadica i DS..

Na svim forumima DSS i SRS prave Vladu godinama, a Putin dolazi u Beograd jednom mesečno po harač.

A kako su naši lokalni forumi mahom na nacionalističku stranu, AuToBoTa je uvek bio bolje ocenjen od Tome Deseptikona Devastatora, ou yea.
 
deluje obecavajuce.
ali ono sto ja ocekujem nakon povratka iz brisela jeste detaljno saopstenje za javnost.
pa da vec jednom razjasnimo pitanje evrointegracija i da pocnemo voditi novu politiku.
pa da vidimo tu proevropsku vladu sta ce da izmisli i kako ce da vlada u zemlji koja ne zeli u eu.
na jednoj strani sns i dss, na drugoj ostali. :cool:

Давно је речено да је за њих Косово завршена прича.
И да нема више проширења, бар наредних 10 година.
Сам што нико од пућанства не жели то да чује..
А што се тиче тога ко је на чијој страни, просериба нема опозицију, само проеуропске странке, мање или више склоне НАТО-у или признању покрајине.
 
Давно је речено да је за њих Косово завршена прича.
И да нема више проширења, бар наредних 10 година.
Сам што нико од пућанства не жели то да чује..
А што се тиче тога ко је на чијој страни, просериба нема опозицију, само проеуропске странке, мање или више склоне НАТО-у или признању покрајине.

za njih jeste zavrsena prica, ali sta mi imamo s tim?
sta mene briga sto neka evropska unija zeli nezavisnost kosova?
eu se raspada, nemaju vise moc kao nekada.
neka tome u rusiji, neka gostuje kod putina, trebace nam jaka rusija na nasoj strani.

a da nema prosirenja, to se zna.
to se znalo i pre 10 godina.
ali ipak je drugacije kad predsednik kaze da nas eu uslovljava i da zele nezavisno kosovo, a drugacije je kada mi pretpostavljamo i nagadjamo.
a veruj mi, malo je onih koji ce izabrati eu po cenu kosova.
 
Давно је речено да је за њих Косово завршена прича.
И да нема више проширења, бар наредних 10 година.
Сам што нико од пућанства не жели то да чује..
А што се тиче тога ко је на чијој страни, просериба нема опозицију, само проеуропске странке, мање или више склоне НАТО-у или признању покрајине.

па за који к...ц иде у брисел :think:
 
za njih jeste zavrsena prica, ali sta mi imamo s tim?
sta mene briga sto neka evropska unija zeli nezavisnost kosova?
eu se raspada, nemaju vise moc kao nekada.
neka tome u rusiji, neka gostuje kod putina, trebace nam jaka rusija na nasoj strani.

a da nema prosirenja, to se zna.
to se znalo i pre 10 godina.
ali ipak je drugacije kad predsednik kaze da nas eu uslovljava i da zele nezavisno kosovo, a drugacije je kada mi pretpostavljamo i nagadjamo.
a veruj mi, malo je onih koji ce izabrati eu po cenu kosova.

Мислиш да ће их неко питати?
Можда они за које су гласали и који њиховим гласовима тргују како им воља?
И да ти кажем ако је за њих завршена прича, завршена је и за тебе,
јер ти си дао мандат онима који те брезалтернативно воде, да би бијо са онима који су ти то Косово и отели.
 

Back
Top