Gruzija apeluje na Srbiju da ne Prizna Abhaziju i Osetiju

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
http://dfwatch.net/georgia-aims-to-avoid-serbian-recognition-of-breakaway-reps-94670


Kalandadze appealed to the Georgian and Serbian people’s close relations, both through their Orthodox religion, similar history and cultural relations.

«Georgia like Serbians have chosen a European way, both seeking EU membership. It’s clear to everyone that the EU clearly recognizes Georgia’s territorial integrity and Georgia’s borders within international law frames. Accordingly, it is in Serbia’s national interest to follow international standards,» Kalandadze said according to Interpressnews.
 
Da li je Gruzija priznala Kosovo?

Није Грузија признала Косово,а чак и да јесте Србија то неби смела да учини јер би прекршила повељу Уједињених Нација о неповредивости граница и тиме одсекла грану на којој седи!
 
Није Грузија признала Косово,а чак и да јесте Србија то неби смела да учини јер би прекршила повељу Уједињених Нација о неповредивости граница и тиме одсекла грану на којој седи!
Не, вараш се ------ то је ТУК НА ЛУК........... али не могу да објашњавам јер нећу да проваљујем идеју..... ТРЕБА СРБИЈА ДА ПРИЗНА и Осетију и Абхазију
 
Poslednja izmena:
Srbija moze da prizna Juznu Osetiju i Abhaziju ako hoce (ali ne treba to da radi sve dok Gruzija ne prizna Kosovo). Kosovo je jedinstveni slucaj i nema nikakve veze sa Juznom Osetijom i Abhazijom, jesu li nas tako naucile spodobe poput Ricarda Holbruka?

Ako priznamo Abhaziju i JO, onda smo posredno priznali i Kosovo? Shio mi ga Djura... Znaci, Amerikanci su fakticki povukli priznanje Kosova i podrzali teritorijalni integritet Srbije samim tim sto su podrzali teritorijalni integritet Gruzije i odbili da priznaju Abhaziju i Osetiju?

Sui generis, pa ko kome dodje glave.
 
Poslednja izmena:
Srbija moze da prizna Juznu Osetiju i Abhaziju ako hoce (ali ne treba to da radi sve dok Gruzija ne prizna Kosovo). Kosovo je jedinstveni slucaj i nema nikakve veze sa Juznom Osetijom i Abhazijom, jesu li nas tako naucile spodobe poput Dejvida Holbruka?

Ako priznamo Abhaziju i JO, onda smo posredno priznali i Kosovo? Shio mi ga Djura... Znaci, Amerikanci su fakticki povukli priznanje Kosova i podrzali teritorijalni integritet Srbije samim tim sto su podrzali teritorijalni integritet Gruzije i odbili da priznaju Abhaziju i Osetiju?

Sui generis, pa ko kome dodje glave.
Mislim da se zvao Ricard Holbruk,umro je,a Kosovo je priznalo mnogo drzava za razliku od Abhazije i J.osetije kza koje 98%planete nije nikad ni culo....
 
Није исто отцепљење Абхазије и Јужне Осетије од Грузије и отцепљење Косова и Метохије од Србије. У правном смислу, Грузија је у односу на своје две покрајине, у истом положају као некад Република Хрватска у односу на Републику Српску Крајину. Разлика је у томе што је Руска Федерација овима својима дала признање, а СР Југославија никада није признала Републику Српску Крајину.

Република Српска Крајина и Република Хрватска

Krajina.gif


Абхазија и Јужна Осетија и Грузија

Georgia_high_detail_map.png

А Косово је нешто друго чиме направљен преседан сам по себи и што се не да бркати са овим... Оно нити је било део процеса распада СФРЈ (иако га неки тако желе представити) нити је отцепљењем претендовало да постане држава. Косово је само једна станица на колосеку америчког империјализма преко које се врши транспорт најгорег олоша и најпрљавијих роба, а чему ће пре или касније неко морати стати за врат.

Република Србија данас не би требала да призна ове две отцепљене грузијске покрајине само зато што пре двадесет година није признала Републику Српску Крајину, само зато... иначе, њихово оцепљење је чисто ко суза, и да је среће, цео слободољубив свет би требао да их призна.
 
Mislim da se zvao Ricard Holbruk,umro je,a Kosovo je priznalo mnogo drzava za razliku od Abhazije i J.osetije kza koje 98%planete nije nikad ni culo....
Jeste, ne znam odakle mi izlete ovo Dejvid. Umro jeste, ali je pre toga trcao po Gruziji i vristao i skakao po Tbilisiju u avgustu 2008. odbijajuci bilo kakvu vezu sa Kosovom, tvrdeci da "moze da napise knjigu" o razlikama izmedju Kosova i Juzne Osetije.

Kosovo jeste priznalo vise drzava, ali je princip isti - da nema principa, nego da svaka zemlja odlucuje da li ce priznati neku drzavu ili ne na osnovu sopstvenih interesa. Zato Rusija moze da prizna Juznu Osetiju a da ne prizna Kosovo, dok USA moze da postuje teritorijalnu celovitost Gruzije ali ne i Srbije.
 
Не, вараш се ------ то је ТУК А ЛУК........... али не могу да објашњавам јер нећу да проваљујем идеју..... ТРЕБА СРБИЈА ДА ПРИЗНА.........

Ma sta ti imas da objasnjavas koji moj. Zavuci se tamo u misiju rupu i cuti. Ti si jedan od onih sto bi da se jebu a da im ne udje. Ako trazimo od drugih da ne priznaju Kosovo onda i mi moramo da postujemo tudje teritorije i granice. Bunimo se kada Kosovo trazi od FIFE da igra fudbalske utakmice a igramo prijateljske sa Baskijom i Katalonijom. Pitam se da li mi mozemo nekada da budemo dosledni do kraja a ne da radimo onako kako samo nama odgovara, i to po pravilu uvek na nasu stetu.
 
Ma sta ti imas da objasnjavas koji moj. Zavuci se tamo u misiju rupu i cuti. Ti si jedan od onih sto bi da se jebu a da im ne udje. Ako trazimo od drugih da ne priznaju Kosovo onda i mi moramo da postujemo tudje teritorije i granice. Bunimo se kada Kosovo trazi od FIFE da igra fudbalske utakmice a igramo prijateljske sa Baskijom i Katalonijom. Pitam se da li mi mozemo nekada da budemo dosledni do kraja a ne da radimo onako kako samo nama odgovara, i to po pravilu uvek na nasu stetu.
dobijas reputaciju od mene....:ok:
 
Ma sta ti imas da objasnjavas koji moj. Zavuci se tamo u misiju rupu i cuti. Ti si jedan od onih sto bi da se jebu a da im ne udje. Ako trazimo od drugih da ne priznaju Kosovo onda i mi moramo da postujemo tudje teritorije i granice. Bunimo se kada Kosovo trazi od FIFE da igra fudbalske utakmice a igramo prijateljske sa Baskijom i Katalonijom. Pitam se da li mi mozemo nekada da budemo dosledni do kraja a ne da radimo onako kako samo nama odgovara, i to po pravilu uvek na nasu stetu.
\

Cestitam strucnjak, rasterao si nas sve k'o macke s bunjista :per:

Nego, reci ti nama, zar u tom slucaju ne bi trebalo da budu dosledne i ove zemlje sto su priznale Kosovo? Kad su vec priznale Kosovo onda da priznaju i Juznu Osetiju i Abhaziju? :think: Evo, na primer Holandija neka bude dosledna pa neka prizna i Osteiju i Abhaziju kad je vec priznala Kosovo*.

Nego izgleda da je "yebanje bez zelje za ulazenjem" opsti evropski trend ovih dana.
 
Ma sta ti imas da objasnjavas koji moj. Zavuci se tamo u misiju rupu i cuti. Ti si jedan od onih sto bi da se jebu a da im ne udje. Ako trazimo od drugih da ne priznaju Kosovo onda i mi moramo da postujemo tudje teritorije i granice. Bunimo se kada Kosovo trazi od FIFE da igra fudbalske utakmice a igramo prijateljske sa Baskijom i Katalonijom. Pitam se da li mi mozemo nekada da budemo dosledni do kraja a ne da radimo onako kako samo nama odgovara, i to po pravilu uvek na nasu stetu.

Ма немој???:evil: Завуци се ти у своју жуту пацовску рупу и запуши више помијару. А ко је до сада према нама био ПРИНЦИПИЈЕЛАН - Н И К О..... али Н И К О... и зашто би ми по било ком питању били принципијелни..... свашта...
 
http://dfwatch.net/georgia-aims-to-avoid-serbian-recognition-of-breakaway-reps-94670


Kalandadze appealed to the Georgian and Serbian people’s close relations, both through their Orthodox religion, similar history and cultural relations.

«Georgia like Serbians have chosen a European way, both seeking EU membership. It’s clear to everyone that the EU clearly recognizes Georgia’s territorial integrity and Georgia’s borders within international law frames. Accordingly, it is in Serbia’s national interest to follow international standards,» Kalandadze said according to Interpressnews.

Pa jel Gruzija priznala Kosovo ili nije. Ako jeste priznala Kosovo kao drzavu ne znam otkud im hrabrosti i obraza da ovako nesto spomenu bilo kome
a kamoli direktno predloze Srbiji.
 

Back
Top