Nova vlada Borisa Tadica nece sastaviti 18 meseci

Boris Tadic licno u vestima u 23h na b92.
Ja sam gledala film na RTS1 (mada ne gledam ali ovaj film nisam mogla da propustim, a videh i obozavanu Irsku:)) na kajronu u gornjem delu ekrana je krenula vest, pa to je islo i islo i islo, zamalo da dobijem vrtoglavicu.

Slova s leva na desno, ja u fotelji s desna na levo, onda sednem ispred fotelje i uhvatim se za 'rucke":lol:
 
Новинар: А шта ће бити тема разговора са Борисом Тадићем, да ли ће на дневном реду бити потенцијално формирање владе велике коалиције?
Марко Ђурић: Када буде дошло до разговора са председником Демократске странке Борисом Тадићем разговори могу да се воде о тешким друштвеним проблемима са којима се Србија суочава. Српска напредна странка сматра да Борис Тадић који је изгубио на председничким изборима нема капацитет да може да обавља функцију председника владе Републике Србије. Грађани Србије су негативно оценили његов рад као председника Републике, функција председника владе ако се поштује слово Устава и закона је сложенија и захтевнија од позиције коју је обављао до сада, он не би имао демократску легитимацију да је обавља. Нема легитимитет, грађани су дали негативну оцену његовог рада.

Новинар: А неки други члан Демократске странке као премијер?
Марко Ђурић: Једино коалиција коју би предводила Српска напредна странка, дакле једино премијер из Српске напредне странке одражавао би вољу грађана за променама и само таква влада имала би пуну демократску легитимацију, имала би и формални и суштински капацитет да спроводи промене у Србији. Не можемо очекивати од министара који су до сада траљаво и рђаво радили свој посао да могу одједном да постану сасвим другачији.
 
Ja sam gledala film na RTS1 (mada ne gledam ali ovaj film nisam mogla da propustim, a videh i obozavanu Irsku:)) na kajronu u gornjem delu ekrana je krenula vest, pa to je islo i islo i islo, zamalo da dobijem vrtoglavicu.

Slova s leva na desno, ja u fotelji s desna na levo, onda sednem ispred fotelje i uhvatim se za 'rucke":lol:

Davljenici, pokušavaju da spasu Tadića, ali slaba vajda.
 
Pitanje je koliko ta vlada može da izdrži zbog Tome koji će da troluje ali ne mislim da će to biti nužno loše,poslednjih 4 godine je Tadić bio ajatolah i nije ga niko ometao pa zna se kakvi su mu rezultati,dobro je da vojvoda ToNi izigrava"kontrolora"na neki način,to će mu biti prilika da konačno bude od neke koristi i da konačno uradi nešto kako-tako korisno kao profi-političar...
 
Pitanje je koliko ta vlada može da izdrži zbog Tome koji će da troluje ali ne mislim da će to biti nužno loše,poslednjih 4 godine je Tadić bio ajatolah i nije ga niko ometao pa zna se kakvi su mu rezultati,dobro je da vojvoda ToNi izigrava"kontrolora"na neki način,to će mu biti prilika da konačno bude od neke koristi i da konačno uradi nešto kako-tako korisno kao profi-političar...
Vojvoda je u Hagu, ToNi je predsednik Republike:whistling:
 

Back
Top