Potpuna zastita

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Ej ajde molim vas odgovorite:Ne znam sta da uzmem:
Kaspersky AV Personal 5.0+Ad-aware SE Personal+firewall u SP2 ili samo F-secure internet security 2005.Zanima me koji je jos dobar program kako ovaj (znaci da sadrzi anti-spyware,anti-virus,firewall...) a da ne opterecuje sistem.Cuo sam da je ovaj F-sesure IS2005 dobar a u sebi ima integrisano nesto kao Ad-aware SE Personal.I jos nesto koliko opterecuje sistem ako mi je ukljucen SP2 firewall,automatic update,virus protection jer da znam da iskljucim ako mi nisu potrebni.Unapred hvala!
 
Mladi momce... Ja ti ovom prilikom ne bih dao nikakvu preporuku...Zasto???

Iz jednostavnog razloga sto svako ima vec unaprijed svoje favorite pa se mi mozemo ovde da poubijamo od pisanja i tesko da ce biti nesto prihvaceno od onog sto ti ko napise...

Zato, nek ti ne bude LIJENO da pregledas sve teme kako na ovom tako i na drugim forumima i naci ces najbolje rjesenje za sebe..

Sto ovo kazem: Upravo citam slicna pitanja na jos par foruma gotovo identicnog sadrzaja i svi su odgovori razliciti... Da se ne bi i dalje zbunjivao, jednostavno kreni i citaj sto nadjes u vezi zastite i naci ces ono sto je za tebe...

Zato mislim da je najbolje da sam odredis sta je najbolje za tebe...

Moze ovde da napise neko mnogo toga ali svako ima drugacije misljenje a takvih tema je bilo mnogo kako na ovom tako i na drugim forumima..

Ne uzimaj ovo za zlo ali je nalakse procitati vec gotovo i naci rjesenje...

Srecno...
 
U pravu je GZ :D Bice ovde mnogo razlicitih odgovora ali ipak da ci ti ustedeo vreme iznecu svoje misljenje, jer ja sam bukvalno stotine sati proveo na internetu razmatrajuci ovu temu.

Najbolji AV program po misljenju dve najmerodavnije kompanije koje se profesionalno bave ovom temo(jedna je virus bulliten a drugu nikako da zapamtim kako se zove) i one kazu da je AVG AntiVirus jedini software koji 100% uklanja sve viruse a ja to mogu sa zadovoljstov da potvrdim.Jos ima free verziju koja ce sasvim dobro zadovoljiti tvojim potrebama, osim ukoliko nisi non-stop po sumnjivim sajtovima tada ce ti trebati pro uverzija jer imaju noviji update.

Sto se tice antyspy programa tu je trenutno counterspy najbolji je otklanja 93% spijuna.Ovaj software je preporuka PCWORLD casopisa, a u njihovu preporuku ne treba sumnjati.Jos jednom napominjem da je Ad-aware potpuno izgubio vodecu poziciju u svojoj kategoriji i definitivno ne moze pruziti adekvatnu zastitu.Naravno da bi valjalo imati jos jedan prog. pored counterspy-a a ja sam se opredelio za noadware v3.0 jer je olsicna dopuna predhodnom.

Za firewall mogu reci samo ZoneAlarm.Tu ne treba nikakav komentar :D
 
Jos samo da dodam da apsolutne zastite NEMA. Neki od njih su dobri, neki nisu, ali svi opterecuju i usporavaju sistem. Ja licno ne koristim ni jedan, iako imam dva racunara u kuci. Koristim softver koji je proveren, igrice za klinca tek kad se drugi istutnjaju, mejlove stiti provajder, a sajtove koji su sumnjivi ne posecujem. Sta smatram pod sumnjivim: mali sajtovi, gde postoji velika verovatnoca da ne postoji nikakav sistem zastite. Pored toga imam uradjen imidz primarne particije na DVD-ju, Znaci OS, drajveri i programi. uradim imidz, pa se onda glupiram sa svim ostalim stvarima. Ako se i desi da nesto zakacim, pljunem imidz nazad za 10 minuta i radim dalje. Podatke bekapujem po potrebi i to bi bilo to. Skoro sam pustio trial verziju Pande (za koju sam poskidao nove baze), i nisam nasao nista. Imam samo neki cekic koji ubija spiune i to je to. Jos jedan od razloga zbog kojeg radim osvezavanje instalacije je i to sto se osvezava magnetni zapis na disku, jer ipak koliko puta elektromagnetna glava predje preko magnetnog zapisa u toku nekoliko meseci, on mora da oslabi i pored defragmentacije.
 
@Bojance---Isprobaj sve varijante, pa sta ti ce pokaze kao najbolja, ti se na njoj zadrzi..
A ova tema ide pod kljuc iz prostog razloga zato sto ce se po ko zna koji put raspravljati o AV, spy/ad i ostalim prgramcicima, a o tome je zaista bilo jako mnogo reci...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top