A-SMYLE Prijave 2012

Zeljkoparkour

Zainteresovan član
Poruka
442
Opet sam poranio sa temom,ali nema veze :D,napravio sam i fb grupu,pa udjite da nas se nakupi sto vise moze :D https://www.facebook.com/groups/242272419219312/ ,prosli put je link za grupu bio na 15,16. ili kojoj vec stranici,sto se tice programa uglavnom sve mozete da saznate na njihovom sajtu http://www.ac-see.org/programs/hs-citiesdates.htm ,pod ono saznajte vise mozete naci i neka pitanja o vizama,smestaju,uslove koje treba da ispunjavate da bi se prijavili itd. ako ima nesto sto vam nije jasno ili ako vas zanima sta se radi u kojem krugu pitajte ili ovde ili u grupi,mada je bolje da u grupi,zato sto ce svi dobiti obavestenje,pa ce brze odgovoriti,datumi i mesta testiranja ce biti objavljeni na sajtu negde pocetkom septembra,prve nedelje najverovatnije,tada ce biti ispisani i uslovi za prijavljivanje,mada je uvek isto,jedina razlika je u godistu,dakle svako ko je prvi ili drugi razred i zna engleski dobro moze da ucestvuje,ja sam inace iz Subotice,zavrsavam prvi gradjevinske i prosle godine sam stigao do drugog kruga,pretpostavljam da sam pao zbog pismenog,ali pokusacu opet da probam,tako da mozete i mene pitati sta se radi u prva 2 kruga.
 
Round 1: PRE-TEST: Na dan registracije (prijave) polaze se prvi test.

Sastoji se iz 11 recenica i imas ponudjeno A B C D, zaokruzis tacan odgovor. U drugom delu tekst i jos 5 pitanja na osnovu teksta i ona su takodje multiple choice! Pre-Test traje 15 minuta.

Rezultati prvog kruga bice objavljeni oko 20h na sajtu AC-a i na oglasnoj tabli, u skoli u kojoj je radjen test.

Round 2: Sledeceg dana je pisanje eseja (English In-Class Essays) i SLEP TEST. Drugi krug testiranja traje najvise 3h.

Rezultati stizu oko mesec dana od izrade testa.
 
Cele prosle godine pratim sve sta se desavalo Smajlovcima koji su sada otputovali u USA i odlucila sam da se prijavim :)
Iz engleskog u skoli ne dobija ocene manje od petice ali sam svesna da moj engleski nije tako dobar kao kod vecine :O I plasim se jer cenim da ce mi taj esej doci glave... Sta mislite, da li na neki nacin makar malo mogu da 'ucim' ili sta vec do testiranja?
 
Nadji na netu neke slep ili toefl testove,probaj ovo npr. http://www.mogi.co.rs/linkovi-skola...tranih-jezika/testovi-svih-stranih-jezika.php ,ja i jos par njih smo prosle godine u grupi radili to i svi smo imali oko 75-85 tacnih odgovora (ima 100 pitanja),uglavnom samo citaj sto vise stvari na engleskom,npr. na wikipediji citaj neke teze tekstove,to ce biti dovoljno,vise gledaju kakva si osoba,tako da se ne brines toliko oko engleskog,sto se tice eseja mislim da je i on mene srusio,ali zato sto sam napisao najgori moguci esej u istoriji covecanstva :D,valjda cu sledeci put smisliti nesto bolje.
 
Pre 100 godina, kad sam ja polagao, rekli su nam da je bitno da se razume šta je napisano, da pravopis i nije toliko presudan. Kao ni spelling. Takođe, rekli su da je bitno da vide tvoje stavove (kroz eseje- zato i daju one nebulozne teme, i kroz intervju). :) Važno je da nemaš mnogo treme, da možeš bez neke velike nervoze da odg. na intervjuu, da napišeš smislen sastav, da se ne gađaš sa rečima kojima ne znaš značenje (ne očekuju od tebe nuklearnu fiziku da objasniš ;)) i slično. :)

Što se tiče vežbi, možeš da nađeš po torentima pripreme za TOEFL ili IELTS testove, takav tip testa je i ovaj što vi radite. Ja sam kao pripremu "koristio" jednu knjigu na engleskom koju sam našao u biblioteci. Bukvalno sam otišao u školsku biblioteku i rekao da mi daju bilo šta na engleskom. Dadoše mi neki smor, kritike Šekspira, itd, i to sam čitao iz prostog razloga da mi uđe u mozak konstrukcija rečenica na malo višem nivou od školskog "How do you do?". :))

Inače, mene je upravo srušio intervju, jer sam ubagovao i na većinu pitanja odgovarao sa da ili ne. xD Morate da razvezete. :D
 
A kada bude taj intervju?
I kakve su teme na esejima? Cula sam da bude nesto iz svakdnevnog zivota ali sta na primer? I jel se secate konkretne teme?
Nacula sam nesto o tome kako treba da budes otvoren, drustven, komunikativan - i ja cenim da sve to jesam; predsednik sam odeljenja i u osnovnoj i u srednjoj sad, clan djackog parlamenta, u sklopu gradjanskog sam isla u neko prihvatiliste, zivela sam medju drugim kulturama, za sebe mislim da sam izrazito socijalna osoba...i opet se plasim :/
 
Trema je normalna. :)

Intervju je tokom decembra. Mislim u prvoj nedelji decembra, ali ne drži me za reč, ja sam davno polagao, nek ti kaže neko kome je znanje o tome svežije. xD

Što se tiče tema, bile su nešto tipa- Situacija u kojoj sam bio lider, Šta bih ja doneo u Ameriku sa sobom (u smislu kako bi prezentovao svoju zemlju i koje bi kvalitete "poneo" u Ameriku), Kako zahvaljujem roditeljima za sve što su učinili za mene, itd. Tako je meni bilo ondak davno. :)

A da, na intervjuu je važno da galamiš, bukvalno. xD A pitanja su totalno prosta, bukvalno te ravno pitaju da li si rasista (npr- Da li bi ti smetalo da ideš u školu sa pripadnicima drugih kultura), pitaju te za tvoje kvalitete- dobre osobine, za mane, itd. :)
 
Hej, ljudi ;)
Idem u 2. razred gimnazije u Subotici, Engleski mi sjajno ide :per:
Htela bih se prijaviti na A-SMYLE program ove godine i imam par pitanja u vezi toga.
Moze li mi neko reci, ko je upucen u proces ili je vec bio ovom razmenom u Americi, da mi kaze koliko otprilike kosta sve ovo?? Vidim na sajtu da mi mesecno daju oko 130 dolara. Uz to, koliko bih ja trebala poneti od svojih para?
Dalje...prosek sam "malo" upropastila u 2. polugodistu 1. razreda i prosla 3,47. Pitanje je da li oni jako gledaju prosek prilikom odabira ucenika? Sta je najbitnije prilikom odabira ucenika (stav, osobine, ocene, znanje Eng. j.)? Da li prosek mnogo utice? Da li imam neke normalne sanse sa prosekom poput 3,47 ili cete mi reci da mi je potrebna puka sreca sa tim ocenama..? :sad2: :neutral:
 
Planiram da polazem test u Beogradu, pa me zanima, ako neko moze da mi kaze, kako je izgledao taj prvi test, koliko je bilo gramatike, koliko da se dopune recenice i sl. i sta je tacno bilo iz gramatike, ako se neko seca:)?Da li je bilo slusnog testa i kako on otprlike izgleda? Inace, solidno znam engleski, u skoli nikad nisam imala problema, solidna mi je i konverzacija, ali sta znam, nikad nisam polagala taj test.
Da li se drugi test polaze odmah posle prvog sutradan? Hvala unapred:)...
 

Back
Top