Kako napraviti logo u PNG formatu

Stefi Nis

Zainteresovan član
Poruka
435
Kako da napravim logo u PNG formatu, koji program da koristim??Imam ACD See Pro3 ali mislim da ne moze preko njega. HVALA!!
Evo kako bi zeleo da izgleda:
476701_2823250680946_1849359628_1625765_853173079_o.jpg
 
Ne znam u kom je formatu postojeći logo, da li je zaseban file ili je nalepljen na fotku. Ako je u JPG-u jednostavno ga uvezeš u photoshop i u SAVE AS izmeniš format u PNG, možeš to uraditi i pod FILE - SAVE FOR WEB AND DEVICES, i tu odabereš PNG ako već nije po defaultu stavljen. U ACDSEE-ju možeš koristiti opciju CONVERT FILE FORMAT, mislim da je pod TOOLS. Ako je zalepljen za sliku, iseci ga magnetic lassom u photoshopu i onda ga čuvaj po gore pomenutom postupku. Srećno!
 
Ovo se plaća! Piše da je FREE al nije, ja probala čisto da vidim jer meni nije potreban takav program, uradila sam gomilu logo-a, a mnoge sam i rukom crtala kad kod nas nisu postojali PC-i. Ako hoćeš to što si uradio da snimiš, traže 69 dolara, a i nude samo tri formata, među kojima nije PNG.

https://secure.logomaker.com/logomaker/ A ovi zahtevaju da otvoriš nalog, a vidim da i oni imaju opciju ''PAY'', doduše posle ''SAVE'', probaj, možda upali
 
Poslednja izmena:
druze logotipi se prave u vektorskom formatu (Adobe Illustrator, CorelDRAW), a ne u PS i online. Ako hoces da ti bude proziran, izbacis pozadinu, samo sacuvas logo i ides "export" i sacuvas kao PNG file type. Ostaje ti samo tekst i grafika logoa, bez bele ili crne pozadine.
 

Back
Top