Trening za grudi

Sasvim ok lik

Zainteresovan član
Poruka
176
Pozdrav,
E ovako zanimaju me par stvari u vezi treninga za grudi,
Idem 5 meseci u teretani,vidi se da ima masa na grudima i sve je to ok ali me zanima koja vezba najbolje pogadja sredinu grudi(znaci sredina grudi,gde vam se izrazava izmedju grudi rupa koja odvaja levu i desnu stranu)koja je najbolja vezba za to ? Meni se vide grudi da su kao velike sa strane ali nemaju oblik nemaju tu "sredinu" da bi dobile neki oblik samo kao velicina.
Za taj deo sam radeo ukrstenje sajlama,ali kao da zaostaje taj deo,nikako da dobiju oblik.
E sad koja je po vama najbolja vezba za taj deo i koliko seriaj sa po koliko ponavljanja raditi ?
JA se izvinjavam ako nisam najbolje objasnio,ne znam kako da napisem,pa evo smutio sam ga nekako.
Hvala !
 
Nemaju vezbe sa time nikakve veze ! Trebas da se izdefinises odn. da skines masno tkivo svuda po telu pa ce se automatski skinuti i sa grudi i tek tada ces dobiti tu razdvojenost na koju mislis.

Salo se ne skida lokalno, i kao sto trbusnjake ne mozes "napraviti" da se vide separisano nekim vezbicama kao sto su trbusnjaci, tako isto ne mozes ni grudi "razdvojiti" i napraviti da se vide ivice.

Ishrana, kardio, i naravno teskaski trening celog tela. Tako prosto i jednostavno izgleda postavljen cilj, a tako tesko za postici.
 
Meni ne treba kardio jer radim za masu,kad sam poceo da treniram imao sam 58kg a sad imam 68-69kg i to malo mase sto sam dobio cardiom bi skino,dali je mozda pametnije da radim benc umesto sto radim 4 do 6 ponavljanja da radim po 12 i ravni i kosi da bi se izdefinisalo ? Ja sam do sad radio od 4 do 6 ponavljanja,i sta bolje pogadja i koja je po vama bolja vezba letenje bucicama tj.razvlacenje bucicama na klupi ili sajle ?
 
Meni ne treba kardio jer radim za masu,kad sam poceo da treniram imao sam 58kg a sad imam 68-69kg i to malo mase sto sam dobio cardiom bi skino,dali je mozda pametnije da radim benc umesto sto radim 4 do 6 ponavljanja da radim po 12 i ravni i kosi da bi se izdefinisalo ? Ja sam do sad radio od 4 do 6 ponavljanja,i sta bolje pogadja i koja je po vama bolja vezba letenje bucicama tj.razvlacenje bucicama na klupi ili sajle ?

bolje ti je da radis razvlacenje bucicama....i povecaj broj ponavljanja(10-12) i smanji tezine, tako se trenira preko leta...
 
Meni ne treba kardio jer radim za masu,kad sam poceo da treniram imao sam 58kg a sad imam 68-69kg i to malo mase sto sam dobio cardiom bi skino,dali je mozda pametnije da radim benc umesto sto radim 4 do 6 ponavljanja da radim po 12 i ravni i kosi da bi se izdefinisalo ? Ja sam do sad radio od 4 do 6 ponavljanja,i sta bolje pogadja i koja je po vama bolja vezba letenje bucicama tj.razvlacenje bucicama na klupi ili sajle ?



Jel cujes ti decko sta pricas? DEFINICIJA I KOSI BENC (ILI BILO KOJA DRUGA ANAEROBNA VEZBA) NE IDU U ISTU RECENICU! :rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::roll:

Za definiciju nema veze da li radis kosi ili ravni bench ovu ili onu vezbu ! :roll::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

DEFINICIJA SE POSTIZE AEROBNIM TRENINGOM I ISHRANOM, STA VISE ISHRANA JE TU KLJUC 80% KARDIO POMALO POMAZE! :rtfm::rtfm::rtfm:

Vezbe ne definisu ! :rtfm::rtfm: Definicija se radi u kuhinji ! :rtfm::rtfm:

Ti slobodno trci na 58 kg telo ti nece trositi misice nego SALO I VODU koga i dalje imas dosta iako mislis da si "mrsav" ! Vitak nije isto sto i fit ! Moze neko da bude vitak i nekako koscat ali da bude MASTAN KAO VEPAR ! A neko moze na 100kg da bude suv, suv isusen sa milion vena koje su debljine kao narkomanske :rtfm:

Tezina, broj na vagi nemaju veze za definicijom i fitoscu nekog tela ! :rtfm:

Ti kazes hoces masu, radis za masu ali zelis i to na grudima da se ocrtava, i onda se plasis kardia! :roll::roll::roll::roll: TI PRVO I NE ZNAS STA ZNACI REC 'MASA" !

TEBI PREKO TE MASNE GRADJE OD 58 KG NE TREBA JOS 20 KG SALA PA DA KAZES DA SI TAN "NORMALAN" A NE "MRSAV" ! Ono sto tebi treba, kao i svima nama (tome svi i tezimo) je sto vise dobijanje misicnog tkiva a sto veci gubitak masnog potkoznog tkiva - sala! :rtfm:

Tako da moras da radis snagaske treninge, non stop da ti misicne grupe budu u upali posle treninga, da jedes 6-8 puta dnevno i da su obroci puni proteina, da ne jedes UH posle 18h (samo proteine) da radis kardio i to je to.

NEMA DRUGOG NACINA, NE POSTOJI DRUGO RESENJE ! Pusti ti te osnovnoskolske fore, ej a da radim kosi ili kontrakosi imesto obicnog, a da uzmem 11 ponavljanja umesto 10 , mozda cu za 3 dana Svarceneger da postanem? :roll::roll::roll:

Sve su to tripovanja klinacka, pusti sve to i ispostuj ovo sto sam rekao, a to je jedan dug i naporan proces.

DRUGO RESENJE JEDNOSTAVNO NE POSTOJI, JER MI KOJI SMO 10, 15+ GODINA U TERETANI BI DO SAD IZGLEDALI KAO MARSOVCI A KAMOLI SVARCENEGERI, DA JE TO TAKO LAKO KAO STO TI ZAMISLJAS, mislis sad ces ti da promenis sajle ili razvlacenja bucicama umesto sipke i iscrtace ti se grudi :roll::roll::roll::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Slazem se. Takodje, ako ti je jako stalo do definicije, trebalo bi da radis nekakvu varijaciju ciklaze ugljenih hidrata...tipa 2-3 dana nizak nivo UH, onda jedan dan visok nivo UH...Nije se lako izdefinisati da ti se vidi lepo separacija ili plocice na stomaku...a i ne znam sta ce tebi to na 68 kg :hahaha1: Pa dok dobijes separaciju i istopis mast (i nesto misica usput), bices ti 61 kg :hahaha1:


A i sam kazes da hoces masu...tako ti je i bolje, zaboravi definiciju, tj. nizak procenat masti, u dogledno vreme, dodji na dobar broj kg ali dizi teskaski da ti procenat masti ne prelazi 15-17%...onda ides ciklazu UH, dizes i dalje sto teze to bolje (malo ce ti opasti kilaze koje mozes da podignes tokom dana sa niskim unosom UH, normalno je to) i to je to :cool: Kardio takodje pomaze u deficitu s kalorijama...Sad pazi ovako - mozes ti da jedes kao bodibilder, ALI AKO NE ZNAS SVOJE KALORIJSKE POTREBE UH/Proteini/Masti neces NIKADA biti izdefinisan cak iako izbacis svu losu hranu. Zasto to kazem? Evo recimo jedes sve kako treba od hrane a ne brojis...sigurno, ali sigurno ces doci do "maintenance calories" svakoga dana i neces skidati mast znacajno....znaci moras da izracunas bazalni metabolizam pomnozis s nekim brojem (tipa 1.5 ako treniras 4-5 puta nedeljno u teretani)...i to su ti "maintenance calories"....itd.....itd....itd....nadji na netu, bodybuilding.com na primer :rtfm: Zakoni termodinamike su nepobedivi :rtfm: Calories IN vs Calories OUT ;)

Sve u svemu pises kao bilo koji sezonski vezbac...u fazonu ja sam nalozen idem na masu a hocu i defku :hahaha1: Ako dobijas misicnu masu u isto vreme neces nikada znacajno poboljsati definiciju (zato postoje bulk/cut/recompose ciklusi)...jedino uz steroide je to moguce...al' valjda nisi budala da i to uzimas...mada ko zna, prica se da srednjoskolci kod nas rokaju steroide :hahaha1:

A sad moram da zavrsim u bRu-ovom stilu :hahaha1: ...............


:rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Primer za definiciju (recimo da ti je maintenance 2400 uz vezbanje sa tegovima 4-5 puta nedeljno...lupio sam brojku za tebe prema broju kilograma, meni je maintenance oko 2900 uz taj intenzitet treninga)

Nizak UH (2-3 dana uzastopno):

68 kg => P minimum = 68 x 2.2 = 150 g priblizno...pa recimo da jedes 200 g (800 kcal)
UH = recimo 150 g (600 kcal) ako si endomorf, 200 g (800 kcal) ako si ekto/mezo
Masti = 2400 - P kcal - UH kcal - 500 do 700 (oduzimas 500-700 da bi bio ispod "maintenance calories" za toliko i gubio MAST jer treniras misice intenzivno i jedes puno proteina, tako da misice neces previse gubiti) .....i podelis sa 9 za broj grama


Visok UH (1 dan za punjenje UH, nekome moze i 2 uzastopna...treba eksperimentisati i videti sta ti donosi bolje rezultate)

Ovde jedes ISTI broj grama proteina i zdravih masti kao i gore....samo povecas UH da bi imao tacno oko 2400 kcal...znaci ako si uzimao 150 g i kalorije su ti bile na 1900 (deficit od 500 kalorija), onda sada dodajes 500 kcal samo iz UH, znaci 125 g UH dodajes na onih prethodnih 150-200 g...

Recimo da radis ovo nedelju dana (3 dana nizak UH + 1 visok + 3 dana nizak)...u tih nedelju dana imas kalorijski deficit od 6 x 500-700 kcal = 3000-4200 kcal :rtfm:
S obzirom da dizes najteze sto mozes misice ces uglavnom sacuvati a nedeljno mozes (ako sve radis perfektno sto nece biti slucaj ipak), da skines 4200/9 = 467 g masti bez ikakvog kardia! :rtfm: To jest, realno bice to nesto manje jer ipak izgubis i nesto malo misica...ali samo dajem primer kako ciklaza UH funkcionise :D
 
Poslednja izmena:
Dajem sve od sebe da izbacim sto vise mogu,a upale posle svakog treninga drze po 3-4 dana,gledam da se sto bolje hranim.
Ja sam pocetnik i ne mislim trenirati sezonski,nema stajanja,kao sto rekoh ja sam jos pocetnik zato i pitam,zato je i forum da se nesto nauci.
Po ovome sto ste rekli,meni definiciju nije potreban,znaci da cepam kao i sto sam do sad,dok ne ostvarim vecu tezinu.
 
Dajem sve od sebe da izbacim sto vise mogu,a upale posle svakog treninga drze po 3-4 dana,gledam da se sto bolje hranim.
Ja sam pocetnik i ne mislim trenirati sezonski,nema stajanja,kao sto rekoh ja sam jos pocetnik zato i pitam,zato je i forum da se nesto nauci.
Po ovome sto ste rekli,meni definiciju nije potreban,znaci da cepam kao i sto sam do sad,dok ne ostvarim vecu tezinu.

Nemoj ni naglo previse da izbacujes, mozes da se povredis tako. Takodje gledaj da imas dobru formu za svaku vezbu koju radis, tj. da je izvodis pravilno. Probaj da napredujes svakim treningom, zapisujes sta si radio i tako to...pa sledeci put ako ne mozes vecu tezinu da podignes mozes + 1 ponavljanja ili + 1 seriju...bitno je da postoji bilo kakav napredak inace ti se misicna masa nece povecavati a ako jedes puno salo bi moglo ;) Ja na primer zapisujem ne zato sto ne mogu da zapamtim prethodni trening, vec mi to daje i dodatnu psiholosku motivaciju da izvucem 1% vise iz sebe. Da bi se izdefinisao moraces da izgubis odredjen broj kg, meni licno nije cilj da imam 50-60 kg i 1000 plocica (vec blizu 90 kg i 1000 plocica :mrgreen:, visok sam 180-181 cm), sad zavisi od cilja, za neke sportove je 60-70 kg dobra stvar (tennis na primer)...Novak je recimo 188 cm 80 kg 10% masti.

Uzivaj :cool: Keep lifting :zurka:
 
Poslednja izmena:
Nemoj ni naglo previse da izbacujes, mozes da se povredis tako. Takodje gledaj da imas dobru formu za svaku vezbu koju radis, tj. da je izvodis pravilno. Probaj da napredujes svakim treningom, zapisujes sta si radio i tako to...pa sledeci put ako ne mozes vecu tezinu da podignes mozes + 1 ponavljanja ili + 1 seriju...bitno je da postoji bilo kakav napredak inace ti se misicna masa nece povecavati a ako jedes puno salo bi moglo ;) Ja na primer zapisujem ne zato sto ne mogu da zapamtim prethodni trening, vec mi to daje i dodatnu psiholosku motivaciju da izvucem 1% vise iz sebe. Da bi se izdefinisao moraces da izgubis odredjen broj kg, meni licno nije cilj da imam 50-60 kg i 1000 plocica (vec blizu 90 kg i 1000 plocica :mrgreen:, visok sam 180-181 cm), sad zavisi od cilja, za neke sportove je 60-70 kg dobra stvar (tennis na primer)...Novak je recimo 188 cm 80 kg 10% masti.

Uzivaj :cool: Keep lifting :zurka:

90 kg , ovaj lik ima 88 kila i visi je od tebe 6 cm
 
Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi misle da odredjenom vezbom mogu da skinu salo sa tog dela tela :confused:
jednostavno,organizam sam bira gde ce da skladisti mast i nijedna vezba nece uticati na to...mozes da uradis milion trbusnjaka,ali ako se hranis u Meku ,nista od skidanja stomaka :lol:
 
Nikad mi nece biti jasno zasto ljudi misle da odredjenom vezbom mogu da skinu salo sa tog dela tela :confused:
jednostavno,organizam sam bira gde ce da skladisti mast i nijedna vezba nece uticati na to...mozes da uradis milion trbusnjaka,ali ako se hranis u Meku ,nista od skidanja stomaka :lol:


Ne znam ni meni to nije jasno ! ALi hajde da kazemo da je to neko "zdravorazumsko" pogresno razmisljanje na nivou ucenika osmog razreda. E sad ako se neko ne interesuje vise za datu oblast on ostane na tom nivou i tako razmislja ceo zivot. Evo bas sam skoro pisao da me je Pansport kao firma razocarala (a imao sam lepo misljenje) jer pocela da nutka one pojaseve za "skidanje" sala sa stomaka. I kladim se da su jos skuplji nego oni kod kineza a isti djavo..... Salo se lokalno ne skida tako sto ces da ti bude mokra majica. Ima samo da izgubi elektrolite i neke vitamine/minerale sta vec kroz znoj i da dehidrira. ! Cak sam cuo da ne valja ni za unutrasnje organe te stvari koje se omotavaju oko koze i zapusavaju pore na kozi.

Svi oni hoce samo na nekim delovima tela nesto da naprave sto je meni veoma neshvatljivo. Sta sad, zelis trapez a ne zelis prednji deltoid? Zelis biceps a triceps ti "ne treba" ?

Ljudi su smesni. Ali kako to sve da ljdui naopako razmisljaju. Kada bi ljudi razmisljali kao sto sad razmisljaju ali kontra, vec bi imali vasionske brodove, telekinezu, telepatiju......

Kao ono kada ljudi pogresno izgovaraju reci, ili pogresno pisu (jer=je l', da li , dali) sanse su 50%-50% da napises pogresno ili ispravno odn da izgovoris, i oni u 99% slucajeva pogrese sve zivo! E sad postavlja se filosofsko pitanje sta bi bilo kada bi ta neka pravila bila da je ispravno pricati i razmisljati pogresno - e onda bi po Murfijevom zakonu svi oni bili lektori i pricali bi ispravno (odn u takvom hipotetickom slucaju neispravno).

Sve bre naopako !

Posmatraj malo ljude na ivici IQ-a, obrazovnog statusa itd, od 50-50% uvek ce pogresno uraditi !

U ovom slucaju da je naucno proverena cinjenica da se odredjenom vezbom skida salo sa jednog regiona, oni bi dosli i pitali koji kardio da radim i kakvu dijetu da drzim da malo uradim ivice grudnog msiica.....Znaci sve naopako!
 
Evo bas sam skoro pisao da me je Pansport kao firma razocarala (a imao sam lepo misljenje) jer pocela da nutka one pojaseve za "skidanje" sala sa stomaka. I kladim se da su jos skuplji nego oni kod kineza a isti djavo..... Salo se lokalno ne skida tako sto ces da ti bude mokra majica. Ima samo da izgubi elektrolite i neke vitamine/minerale sta vec kroz znoj i da dehidrira. ! Cak sam cuo da ne valja ni za unutrasnje organe te stvari koje se omotavaju oko koze i zapusavaju pore na kozi.

To po mom misljenju ima smisla jedino ako hoces da se uvuces u neku haljinicu,pa da izgubis sto vise vode...ali salo sigurno ne skida... I mene su razocarali...imaju i pantalonice :lol:
 
To po mom misljenju ima smisla jedino ako hoces da se uvuces u neku haljinicu,pa da izgubis sto vise vode...ali salo sigurno ne skida... I mene su razocarali...imaju i pantalonice :lol:

HAhahhaha jel to one "vruce pantalonice" ? hahaha.... Treba to i neki muskarac da obuce, taman da desetostruko smanji broj spermatozoida, a ovi sto prezive vrucinu bice u invalidskim kolicima (inace zato su kod muskarca mosnice izbacene napolje, jer toplota tela nije dobra za zivot spermatozoida, pa su napolje, sto dalje od 37 stepeni ljudskog tela :mrgreen:

Ali nekoj muskoj budali ce sigurno da padne na pamet da "izdefinise noge" (masu nece jer vec ima "jake noge " po default-u) pa ce obuci vruce pantalonice :hahaha:

Kad smo kod toga meni bi sad trebalo neko vruce dzemperce s'obzirom da imam temperaturu pa da me preznoji :mrgreen:

A, sta kazes :per:
 
HAhahhaha jel to one "vruce pantalonice" ? hahaha.... Treba to i neki muskarac da obuce, taman da desetostruko smanji broj spermatozoida, a ovi sto prezive vrucinu bice u invalidskim kolicima (inace zato su kod muskarca mosnice izbacene napolje, jer toplota tela nije dobra za zivot spermatozoida, pa su napolje, sto dalje od 37 stepeni ljudskog tela :mrgreen:

Ali nekoj muskoj budali ce sigurno da padne na pamet da "izdefinise noge" (masu nece jer vec ima "jake noge " po default-u) pa ce obuci vruce pantalonice :hahaha:

Kad smo kod toga meni bi sad trebalo neko vruce dzemperce s'obzirom da imam temperaturu pa da me preznoji :mrgreen:

A, sta kazes :per:

vruce pantalonice na muskarcu :zcepanje:
bas to i meni pade na pamet za spermatozoide...uzas...
obavezno,samo gledaj da bude Pansportovo,ako je kinesko nece raditi posao,ipak je razlika bar 1000 din :lol:
 
vruce pantalonice na muskarcu :zcepanje:
bas to i meni pade na pamet za spermatozoide...uzas...
obavezno,samo gledaj da bude Pansportovo,ako je kinesko nece raditi posao,ipak je razlika bar 1000 din :lol:

da, kinezi ne valjaju ni pojas ne umeju lepo da naprave, prve 2 nedelje topi salo, a posle se olenji pa nece :hahaha:

dok pansportov topi non-stop , ima garancija 3 godine :rotf:

a i sto kazes, sto da ti 1000 dindzi ostane u novcaniku, da samo smeta, kad mozes dati pansportu da se jos malo proku rci pa da digne cene proteina kao da je kokain u pitanju :rotf:

jao sto ne mogu da nadjem sa vukajlije onu sliku:

za 2 nedelje skinula sam
60 gigabajta spanskih serija :rotf:
 

Back
Top