Opera 8

Da server im je prezauzet i nema sanseda se otvori stranica.
Nego secam se da je opera mogla da se skine i sa sajta nekog beogradskog univerziteta. :idea:
moze li neko da postavi koristan link?
 
Što se tiče samog interfejsa, tu i nema radikalnih izmena (totalni redizajn će verovatno nastupiti sa verzijom 8.5), ali Opera 8 je daleko kompatibilnija sa novim tehnologijama, kao što je 'AJAX' (XHTML, XML, CSS 2.0, XSLT, javascript). Primer tome je dobro poznati Gmail. :) Tu je još i daleko veća sigurnost,... a sve su to itekako važne novine. :o
 
Gmail sljaka i sa 7.54....
Jedino sto je za pohvalu, sto 8 ne puca...Za sve tri beta verzije ( neki mesec koriscenja ) ni jednom mi nije pukla..A ove ranije :roll:
8 je primetno brza od ranijih verzija, manje resursa troshi, ali neznamnijazasto ume bash nekako da se zagushi...
 
Kako da skinem kompletnu stranu u Opera 8? U prethodnoj verziji sam to radio u File - Save with images. I kako da prebacim Bookmarks sa stare opere u osmicu?
 
ja ostajem sa firefox-om mada cu u svakom slučaju da isprobam i ovu finalnu verziju jer one beta verzije su bile krš....

Isprobao sam i ovu verziju i grant ću ostati na operi )nisma ni sluti da ću ovo reći)al da je bolje jeste... i još mail od opere podrzava gmail... sto je stvarno retkost jer dosad ni jedan klijent mi nij podrzavao tj nekad su primali a dansa ne,,,,, tako da je ipak opera zakon.. vraća se na scenu,,,
 
A gde vi ljudi nadjete operu na srpskom.Bio sam na operinom sajtu i nigde nema srpski Language files.Nema ni hrvatski.Pa odakle Vam onda :?
 
loop:
A gde vi ljudi nadjete operu na srpskom.Bio sam na operinom sajtu i nigde nema srpski Language files.Nema ni hrvatski.Pa odakle Vam onda :?

Udji na operin sajt pa na neki forum tu su jezici, imas od malo starijih verzija ali nema veze, skini i instaliraj :!:
 
Eto vidis, postoji i srpski jezik za operu.Dobro je da sam ovo saznao na vreme je sam na mom sajtu koji je u pripremi , u sekciji programi imam rubliku najbolji programi za surfovanje i tu sam za browser naravno izabrao operu, i u opisu ovog software sam stavio da nema prevod na srpski.Ala bi ispao smesan i glup. :oops:
ali cudime zasto nisu postavili ova fajl i na zvanicnoj stranici opera language?

P.S. ja ipak necu skinuti ovaj fajl jer sam se navikao na englesku verziju i sve mi je jasno tako.Navika je cudo :D
 
Skinuo sam Operu 8 i bas je dobra...

Ali zanima me da li moze da se podesi da tabovi budu ispod adress bara, kao FireFox-u?...i naravno ako moze, kako to uraditi?
 

Back
Top