Njemacki novinar FAZ-a : Nikolic je reko da Vukovar srpski grad,imam i audiozapis

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da menja, pitali su ga za Vukovar i covek je rek'o da je to BIO srpski grad. To su istorijske cinjenice, kao da sutra siptari negoduju njegovu izjavu gde kaze da je Prizren bio srpski grad.

Isto tako je normalno da se hrvati nemaju sta vracati u grad iz kojeg nikad nisu ni otisli. Odakle da se vracaju ?

Nema njege sta skupo da kosta, uvede li vam reciprocne mere trgovinske razmene Srbije i Hrvatske mozete zajedno sa Grckom pod ruku.


Kao sto sam rek'o, pojedinci cuju ono sto zele da cuju, a s'obzirom da se ovde radi o kleveti trebao bi da tuzi odgovorne za to.

..Kada je Vukovar bio srpski grad ??..mnogi Hrvati Vukovarci zive danas van Vukovara..ima ih svugdje..tu gdje ja zivim u Opatiji,Rijeci,Krku,Istri..da ne nabrajam dalje..ali vidjet ce se ove godine kad se napravi popis stanovnistva Vukovara..a ovo sto si zadnje napisao..nema on sta da se zali na klevetu..Nijemac mu je postavio lukavo pitanje(poznaje ga otprije),a ovaj je lanuo glupost..to vide mnogi ne samo ja..ali kao sto rekoh,cut ce se narednih dana..lupit ce on jos toga dosta..
 
Poslednja izmena:
7554.jpg
 
Vi gospodo imate svoj ozbiljan problem. Vama su u stvari problem Srbi i tu nema pomoći. E sad, istne radi, proveli ste popise pa izvolite objavite onaj iz 91.;2001.; i iz 2011.godine za sve gradove u Hrvatskoj pa će te jasno videti svoju istinu - koja je za vas sramna i takva će i ostati. Čovek je jasno rekao da priznaje suverenitet i integritet i Hrvatske i BiH. Reći da je Vukovar srpski grad je isto to reći za Glinu,Knin i sl. - znači da je tamo živela a trebalo bi i sad da živi većina Srba i npr. toponim za ime grada bi bio napisan npr.na ćirilici ili makar na oba pisma. Ako to nije tako onda to samo govori o vašoj netolerantnosti. Ovaj Švaba se mnogo trudi da ovde ubaci problem - to je njegov problem - ali to ne rešava vaš problem- on ostaje - vi očigledno niste spremni na toleranciju i na istinsko poštovanje nacionalnih i drugih prava Srba u Hrvatskoj a onda to nadoknađujete ne primerenim napadima na G-dina Nikolića.
 
Nije problem u tome što je Nikolić to izjavio. To su njegovi stavovi. Stvar je u tome što taj čovjek laže ko pas. Tvrdi nešto da nije izjavio, a danas se pojavi audio zapis gdje se točno vidi kako je upravo to izjavio. :lol:

Kao i njegov pajdaš Vučić. :lol:

Ево,дође и тај дан да еуропејац погледа једну вест објективно.
 
..Kada je Vukovar bio srpski grad ??..mnogi Hrvati Vukovarci zive danas van Vukovara..ima ih svugdje..tu gdje ja zivim u Opatiji,Rijeci,Krku,Istri..da ne nabrajam dalje..ali vidjet ce se ove godine kad se napravi popis stanovnistva Vukovara..a ovo sto si zadnje napisao..nema on sta da se zali na klevetu..Nijemac mu je postavio lukavo pitanje(poznaje ga otprije),a ovaj je lanuo glupost..to vide mnogi ne samo ja..ali kao sto rekoh,cut ce se narednih dana..lupit ce on jos toga dosta..

http://forum.krstarica.com/showthread.php/556283-Njemacki-novinar-FAZ-a-Nikolic-je-reko-da-Vukovar-srpski-grad-imam-i-audiozapis?p=21782118&viewfull=1#post21782118

Vukovarci zive u Opatiji, Rijeci, Krku, Istri i nisu se vratili a proslo je 16 ili koliko vec godina od rata :roll:

Jel' tebi mozda palo na pamet da je njima mozda bolje tu gde jesu nego u Vukovaru?

Kao vratit ce se iz Rijeke i Opatije u Vukovar :dash: ...isto sto bi se neko 2030 vratio iz Novog Sada u Gnjilane :roll:

Nisam ja ni misliio da tuzi nemca, on mu je odgovorio jos lukavije na to pitanje, vec hrvatske medije koji su krivo preneli vest.
 
Vi gospodo imate svoj ozbiljan problem. Vama su u stvari problem Srbi i tu nema pomoći. E sad, istne radi, proveli ste popise pa izvolite objavite onaj iz 91.;2001.; i iz 2011.godine za sve gradove u Hrvatskoj pa će te jasno videti svoju istinu - koja je za vas sramna i takva će i ostati. Čovek je jasno rekao da priznaje suverenitet i integritet i Hrvatske i BiH. Reći da je Vukovar srpski grad je isto to reći za Glinu,Knin i sl. - znači da je tamo živela a trebalo bi i sad da živi većina Srba i npr. toponim za ime grada bi bio napisan npr.na ćirilici ili makar na oba pisma. Ako to nije tako onda to samo govori o vašoj netolerantnosti. Ovaj Švaba se mnogo trudi da ovde ubaci problem - to je njegov problem - ali to ne rešava vaš problem- on ostaje - vi očigledno niste spremni na toleranciju i na istinsko poštovanje nacionalnih i drugih prava Srba u Hrvatskoj a onda to nadoknađujete ne primerenim napadima na G-dina Nikolića.
ne, mi nemamo problem. mi smo nas problem rijesili 95 :zaljubljena: vi imate problem, izabrali ste predsjednika koji je bio u seseljevim radikalnim dobrovoljcima, kojeg sumnjice za ratni zlocin u okupiranoj slavoniji, koji jos kmeci za karlobagom, karlovcem i viroviticom. sta je mislio, da mu nece nabit na nos sva nedjela koja je radio sad kad je postao predsjednik ???
 
Kao što se i moglo očekivati, bićemo srećni ako iko od stranih političara uopšte i bude hteo da razgovara sa Nikolićem a kamoli nešto više od toga. Stalno će da mu vade nesuvisle stvari koje je pričao tokom proteklih godina (a hvala bogu ima toga dosta) i odeljenje za PR će morati da radi 24/7 na "vađenju kestenja iz vatre" i opravdavanju njegovog ranijeg ponašanja.

Ali kao što su komentatori već više puta rekli... "tražili ste, gledajte". Jedina nada je očekivanje da zbog svog "prtljaga" sa kojim dolazi, njegov mandat (osim eventualno silom) neće dugo da traje, a svakako ne ni blizu punih 5 godina. U svakom slučaju posle ovog mandata, kako god bilo, on je završio svoje i njegova stranka će biti kao i SRS na ovim izborima.
(TXC, 26. maj 2012 19:11)
# Link komentara

heheheh...drogoše...džaba se nadaš.
 
Kao što se i moglo očekivati, bićemo srećni ako iko od stranih političara uopšte i bude hteo da razgovara sa Nikolićem a kamoli nešto više od toga. Stalno će da mu vade nesuvisle stvari koje je pričao tokom proteklih godina (a hvala bogu ima toga dosta) i odeljenje za PR će morati da radi 24/7 na "vađenju kestenja iz vatre" i opravdavanju njegovog ranijeg ponašanja.

Ali kao što su komentatori već više puta rekli... "tražili ste, gledajte". Jedina nada je očekivanje da zbog svog "prtljaga" sa kojim dolazi, njegov mandat (osim eventualno silom) neće dugo da traje, a svakako ne ni blizu punih 5 godina. U svakom slučaju posle ovog mandata, kako god bilo, on je završio svoje i njegova stranka će biti kao i SRS na ovim izborima.
(TXC, 26. maj 2012 19:11)
# Link komentara
postoji mogucnost da ga prime castro, chavez i dodik:dontunderstand:
 
Kao što se i moglo očekivati, bićemo srećni ako iko od stranih političara uopšte i bude hteo da razgovara sa Nikolićem a kamoli nešto više od toga. Stalno će da mu vade nesuvisle stvari koje je pričao tokom proteklih godina (a hvala bogu ima toga dosta) i odeljenje za PR će morati da radi 24/7 na "vađenju kestenja iz vatre" i opravdavanju njegovog ranijeg ponašanja.

Ali kao što su komentatori već više puta rekli... "tražili ste, gledajte". Jedina nada je očekivanje da zbog svog "prtljaga" sa kojim dolazi, njegov mandat (osim eventualno silom) neće dugo da traje, a svakako ne ni blizu punih 5 godina. U svakom slučaju posle ovog mandata, kako god bilo, on je završio svoje i njegova stranka će biti kao i SRS na ovim izborima.
(TXC, 26. maj 2012 19:11)
# Link komentara

Što se toliko uzbuđuješ za hrvate i njihove halucinacije. Na kraju krajeva neće TN biti vječni predsednik, samo 5+5 godina, proći će to brzo...
Njima nimalo ne smeta što u Hrvatskoj nema 200-300 hiljada stanovnika koje su protrerali, ali im smeta da je Vukovar bio većinski naseljen srbima, što je istina i po njihovim podacima...
o čemu s njima ima da se razgovara..
 
Što se toliko uzbuđuješ za hrvate i njihove halucinacije. Na kraju krajeva neće TN biti vječni predsednik, samo 5+5 godina, proći će to brzo...
Njima nimalo ne smeta što u Hrvatskoj nema 200-300 hiljada stanovnika koje su protrerali, ali im smeta da je Vukovar bio većinski naseljen srbima, što je istina i po njihovim podacima...o čemu s njima ima da se razgovara..

..navedi taj link !!!

...Godina Ukupno Hrvati Srbi Nijemci Mađari Ostali
2001 31.670 18.199 57,5% 10.412 32,9% 58 0,2% 387 1,2% 2.614 8,3%
1990 44.639 21.065 47,2% 14.425 32,3% 94 0,2% 694 1,5% 8.361 18,8%
1971 30.222 14.694 48,6% 9.132 30,2% 60 0,2% 835 2,8% 5.501 18,2%
1948 17.223 10.943 63,5% 4.390 25,5% 54 0,3% 913 5,3% 923 5,3%
1931 10.242 5.048 49,6% 1.702 16,6% 2.670 26,1% 571 5,6% 215 2,0%
1910 10.359 4.092 39,5% 1.628 15,7% 3.503 33,8% 954 9,2% 183 1,8%
 
Poslednja izmena:
ne, mi nemamo problem. mi smo nas problem rijesili 95 :zaljubljena: vi imate problem, izabrali ste predsjednika koji je bio u seseljevim radikalnim dobrovoljcima, kojeg sumnjice za ratni zlocin u okupiranoj slavoniji, koji jos kmeci za karlobagom, karlovcem i viroviticom. sta je mislio, da mu nece nabit na nos sva nedjela koja je radio sad kad je postao predsjednik ???

Anđo, mnogo si se uspalila pa ne odgovaraš činjenicama. Vi ste rešili problem 95.? Da li ste? Šta bi sa podacima sa popisa? Na ratištu u Slavoniji nisu učestvovali samo dobrovoljci SRS nego rezervni satav tadašnje JNA a čovek je bio vojni obveznik, rezervni major. Sud za ratne zločine je odbio tužbu i utvrđeno je da čovek nije počinio nikakve zločine. E sad ti bi Anđo volela da se borio na vašoj strani - vidiš to je za nekog ko je normalan Srbin - malo previše. Rešenje za obe zemlje je poštovanje ljudskih i narodnih prava i to morate obezbediti i vi i mi. Ako vi ne želite - onda to recite jasno i javno. U svakom slučaju rešenje ne može biti u proterivanju nekoliko stotina hiljada ljudi i paljenje preko 20.000 kuća te ubistva staraca i starica po krajini. Ako ti misliš da je to rešenje - onda? A to je ta 95. godina. Mlada si ali razmisli malo o tome šta ti nama govoriš.
 
..Kada je Vukovar bio srpski grad ??..mnogi Hrvati Vukovarci zive danas van Vukovara..ima ih svugdje..tu gdje ja zivim u Opatiji,Rijeci,Krku,Istri..da ne nabrajam dalje..ali vidjet ce se ove godine kad se napravi popis stanovnistva Vukovara..a ovo sto si zadnje napisao..nema on sta da se zali na klevetu..Nijemac mu je postavio lukavo pitanje(poznaje ga otprije),a ovaj je lanuo glupost..to vide mnogi ne samo ja..ali kao sto rekoh,cut ce se narednih dana..lupit ce on jos toga dosta..

Vukovar je bio srpski grad ogromnom vecinom sve dok 1941 godine kada je izvrsen genocid u NDH nad Srbima i mnogo njih je sto pobijeno sto proterano iz Vukovara.

Svaki grad u kojem su Srbi vecina je srpski grad isto kao sto je hrvatski grad onaj u kojemu su Hrvati vecina.
 
..navedi taj link !!!

...Godina Ukupno Hrvati Srbi Nijemci Mađari Ostali
2001 31.670 18.199 57,5% 10.412 32,9% 58 0,2% 387 1,2% 2.614 8,3%
1990 44.639 21.065 47,2% 14.425 32,3% 94 0,2% 694 1,5% 8.361 18,8%
1971 30.222 14.694 48,6% 9.132 30,2% 60 0,2% 835 2,8% 5.501 18,2%
1948 17.223 10.943 63,5% 4.390 25,5% 54 0,3% 913 5,3% 923 5,3%
1931 10.242 5.048 49,6% 1.702 16,6% 2.670 26,1% 571 5,6% 215 2,0%
1910 10.359 4.092 39,5% 1.628 15,7% 3.503 33,8% 954 9,2% 183 1,8%

...

Ajd LAZOVU procitaj opet sve ove procente...

Ovaj put si samog sebe zaj.ebao...

Koji si ti kreten to je neopisivo...
 
Dobar dan! Dolazim iz Zagreba i ovdje sam se zaustavio u nadi da ću pronaći *normalniju* virtualnu sredinu od one iz koje dolazim. Na hr portalima se razvezla rasprava o toj Nikolićevoj izjavi pa nahrupili "vaši" luđaci i tamo našli što su tražili, "naše" luđake. Sad su presretni i jedni i drugi s Carom Dušanom, Kraljem Tomislavom, Turcima, Švabama, Četnicima, Ustašama...itd. Meni je preostalo jedino da tiho odem. Neću vam ja smetati, a ako nemam ništa pametno za reći, zadržat ću ugodnu 'lurkersku' poziciju.
 
ne, mi nemamo problem. mi smo nas problem rijesili 95 :zaljubljena: vi imate problem, izabrali ste predsjednika koji je bio u seseljevim radikalnim dobrovoljcima, kojeg sumnjice za ratni zlocin u okupiranoj slavoniji, koji jos kmeci za karlobagom, karlovcem i viroviticom. sta je mislio, da mu nece nabit na nos sva nedjela koja je radio sad kad je postao predsjednik ???
I ne vidim zašto se ti sekiraš što je Srbija izabrala Tomu za predsednika???
Neće Vam doći u Hrvatsku, Josipović neće ići u Srbiju i, šta??? smak sveta??? Ma neće biti smak sveta, doći će Tomu u Hrvatsku i još će te stajti mirno i svirati himnu kao što priliči kad dolaze državnici....

Lako je bilo sa Tadićem, ponudite mu nagradno letovanje na brijunima i dobijete par izvinjenja, a sad ovom morate ponuditi nešto drugo da se izvini, što mislim da nećete doživeti, ili pak on neće preživeti...
 
Vukovar je bio srpski grad ogromnom vecinom sve dok 1941 godine kada je izvrsen genocid u NDH nad Srbima i mnogo njih je sto pobijeno sto proterano iz Vukovara.

Svaki grad u kojem su Srbi vecina je srpski grad isto kao sto je hrvatski grad onaj u kojemu su Hrvati vecina.
Можда 50 км око Загреба и по где које село у Бургенланду(Градишће), Аустрија!
 
@ tema
Toma kada dođe u CRO ima da ga preispitaju za Antin
Jovica Stanisic: Tomislav Nikolic je pobio desetak baba -B92
samo neka dođe :mafijas:

Bivši šef Biroa za komunikacije Vlade Srbije Vladimir Popović tvrdi da mu je nekadašnji šef Službe državne bezbednosti Jovica Stanišić ispričao da je zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić (desno) svojeručno u selu Antin u Hrvatskoj 1991. godine ubio više civila.

Popović je pre nekoliko meseci to izjavio u intervjuu za emisiju "Insajder" Televizije B92, ali taj deo razgovora je sinoć po prvi put emitovan na toj televiziji.

"On je '91., on lično, u selu Antin, zapadna Baranja, prilikom posete nekom dobrovoljačkom odredu SRS, došao kao funkcioner, i kad se tamo pekao vo, jagnjetina na ražnju i kad se malo napio, uveče je, kako bi im pokazao da je i on pravi Srbin, uzeo kalašnjikov i neke babe i dede, i njih jedno 10-15 pobio i bacio ih u bazen", rekao je Popović, prenoseći navodno tvrdnje Stanišića.

Tadašnji visoki funkcioner MUP-a Srbije Radovan Stojičić Badža je, kako navodi Popović, bio "iznerviran" tim događajem, tako da je odmah zatražio od policije Baranje da Nikolića i ostale dobrovoljce SRS vrati u Srbiju.

"Stanišić mi je rekao da postoje svedoci koji su danas tu, ali i da su oni još i ukrali oružje i ušli u autobuse, pa ih je kod Šida zaustavila policija. Postoji načelnik policije koji je bio šef policije u Šidu tada. Toma Nikolić je bio u autobusu, oduzeli su im puške. Oni su rekli 'ne ne puške, mi idemo u rat', a ovaj kaže 'gde idete u rat u Srbiju'. Oni na to kažu idemo na Raču, pa u Bosnu, pa su zvali Badžu šta da rade, pa je Badža rekao da ih sprovedu do Bosne", rekao je Popović.

Popović je izrazio uverenje da je Stanišić tu informaciju dostavio predstavnicima Haškog suda
serbia srbija serbian croatia hrvatska bosna bosnia serbs belgrade beograd chetnik cetnici yugoslavia seselj radikali dss vojislav kostunica dos ldp ceda jovanovic nenad canak boris tadic b92 srpska radikalna stranka srs
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top