Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ

gost 280909

Poznat
Poruka
7.809
Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати

Наравно да је скономија на првом месту, од ње све почиње, затим иде правно уређени систем и мудра спољна политика али...

без елементарног патриотизма, држава не може опстати.
Како и зашто ?

Управо, када су Француску водиле недржавотворне снаге, догодили су се нереди које су проузроковали муслимански имигранти.
Када је Русију водио Јељцин, побуне су ницале на више крајева земље. Сада када је води државотвотни Путин, Русија је јако стабилна.
Кренимо мало на Запад, шта је владавина цоцијал-либералних лабуриста донела Великој Британији. Донела јој је то да Шкотска најављује референдум о независности за 2015.
Итд.

Од економије се живи али без бар основног патриотизма, држава се гаси и затире.
Умерено десне снаге са патриотским али не шовинистичким ставовима углавном су се показале као најпрогресивније широм света.
Друга је ствар што је у Србији идеологија ирелевантна и државна власт се не формира на основу идеолошких, већ ситно-интересних основа.
 
Заправо, последња идеолошка влада је била она СПС-ЈУЛ.
Већ са уласком либералне Нове демократије, губи се идеолошки концепт, а поготово са уласком ултранационалистичке СРС (у којој су били тада и Шешељ и Николић), престаје свака нит.
СРС и ЈУЛ, везе са везом.
А од 2000. тек настаје хаос.
На пример, шта у идеологији данас има социјал-демократски и пронационални СПС заједничко са либералним и анационалним ЛДП и УРС.
 
Апсолутно имаш право на то. Ја себе сматрам јаким патриотом али немам много додирних тачака са фашизмом. Са наизмом поготово не.

pa zar nisi koristio sliku zastave evropske unije kao avatar pre nekih desetak dana?
smatras da bi naredne generacije iz proevropske srbije zadrzale svest o zemlji i naciji? :think:

ocigledno je da pojam patriotizma tumacimo na razlicite nacine.
 
pa zar nisi koristio sliku zastave evropske unije kao avatar pre nekih desetak dana?
smatras da bi naredne generacije iz proevropske srbije zadrzale svest o zemlji i naciji? :think:

ocigledno je da pojam patriotizma tumacimo na razlicite nacine.
Ја сам Црногорац лојалан својој држави Србији.
После избора сам мало боље упознао који момци и девојке у Србији најватренији заступају евроинтеграције и окренуо ми се желудац од њихових ставова. После њиховог изборног пораза, иако се лично знамо, поручивали су ми да се селим на Косово (иако са Косова нисам, а и као да су Срби са Косова шугави и као да Косово није Србије) и још неке разне гадости.
Схватио сам после избора да си у праву да међу фанатичник еу-ентузијастима има врло мало патриота.
Млад сам, учим из и својих и туђих искустава...
 
Nacionalizam DA,sovinizam NE.Volimo Srbiju,to je nasa zemlja,ne damo nikome da je ja prepravlja i pravi nesto drugo.Ali isto tako,postujemo ostala nacionalnsti koje zive sa nama,ne maltertiramo ih,ne diramo druge srzave i to je to.Skraceno,zivela Srbija i svi oni koji zve u njoj.
Потписујем !
 
gTRqO.gif
 
Nacionalizam DA,sovinizam NE.Volimo Srbiju,to je nasa zemlja,ne damo nikome da je ja prepravlja i pravi nesto drugo.Ali isto tako,postujemo ostala nacionalnsti koje zive sa nama,ne maltertiramo ih,ne diramo druge srzave i to je to.Skraceno,zivela Srbija i svi oni koji zve u njoj.
Ovo DA sto se tice slovaka,rusina...al kad se radi o ujama,balijama,sipusima tu sam pristalica- oko za zub,glavu za oko!Bas zbog njihove genocidne politike prema nama.Nama pamcenje i nije jaca strana,al treba da bude.Sta nam je humanizam doneo?Nas je sve manje a njih je sve vise.I izmisljaju se novi crnogorci,vojvodjani...Sad vojvodina ima i zavesu,ovaj zastavu :dash:
 
Koja je ideologija Srpske napredne stranke?
Kada je podnosio ostavku u stranci, Nikolić reče : "Ideologiju imate...." i zaplaka.
Нисам желео да овом темом никако промовишем СНС, чак је то и један од разлога зашто је админу послата молба за гашење налога (процедура траје неких 7-10 дана, док прочитају, размотре, изврше).

Идеологија-конзервативизам.
У моралном, вредносном смислу, конзервативна десница
У економском смислу, рекао бих дефинитвно центристи. Дакле, слободно тржиште али не без сада одузимања свих овлашћења држави. Нама треба либералнија монетарна и трговинска политика али такође нам треба и државна Развојна и Инвестициона Банка. Ја сам иначе лично, мало десније економски од Српске напредне странке.
У националном смислу, патртиоте али не екстремисти.
 
Нисам желео да овом темом никако промовишем СНС, чак је то и један од разлога зашто је админу послата молба за гашење налога (процедура траје неких 7-10 дана, док прочитају, размотре, изврше).

Идеологија-конзервативизам.
У моралном, вредносном смислу, конзервативна десница
У економском смислу, рекао бих дефинитвно центристи. Дакле, слободно тржиште али не без сада одузимања свих овлашћења држави. Нама треба либералнија монетарна и трговинска политика али такође нам треба и државна Развојна и Инвестициона Банка. Ја сам иначе лично, мало десније економски од Српске напредне странке.
У националном смислу, патртиоте али не екстремисти.

Oni stranku promovišu kao modernu desnicu.
Inače, na njihovom sajtu nisam našla podatak o ideološkom opredeljenju. Moguće da mi je promaklo.
 

Back
Top