Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ

Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати

Наравно да је скономија на првом месту, од ње све почиње, затим иде правно уређени систем и мудра спољна политика али...

без елементарног патриотизма, држава не може опстати.
    Како и зашто ?

Управо, када су Француску водиле недржавотворне снаге, догодили су се нереди које су проузроковали муслимански имигранти.
    Када је Русију водио Јељцин, побуне су ницале на више крајева земље. Сада када је води државотвотни Путин, Русија је јако стабилна.
    Кренимо мало на Запад, шта је владавина цоцијал-либералних лабуриста донела Великој Британији. Донела јој је то да Шкотска најављује референдум о независности за 2015.
    Итд.

Од економије се живи али без бар основног патриотизма, држава се гаси и затире.
    Умерено десне снаге са патриотским али не шовинистичким ставовима углавном су се показале као најпрогресивније широм света.
    Друга је ствар што је у Србији идеологија ирелевантна и државна власт се не формира на основу идеолошких, већ ситно-интересних основа.

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ

Заправо, последња идеолошка влада је била она СПС-ЈУЛ.
    Већ са уласком либералне Нове демократије, губи се идеолошки концепт, а поготово са уласком ултранационалистичке СРС (у којој су били тада и Шешељ и Николић), престаје свака нит.
    СРС и ЈУЛ, везе са везом.
    А од 2000. тек настаје хаос.
    На пример, шта у идеологији данас има социјал-демократски и пронационални СПС заједничко са либералним и анационалним ЛДП и УРС.

Ističe se obidijus (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Држава без барем елементарног патриотизма не може опстати и криза ИДЕОЛОГИЈЕ

Slazem se,mada ja volim moje sovinisticke stavove

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Апсолутно имаш право на то. Ја себе сматрам јаким патриотом али немам много додирних тачака са фашизмом. Са наизмом поготово не.

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Додуше, никога не мрзим али избегавам Хрвате у околини. Сви су ми милији од њих

Domaćin Фјодор (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    1353

Citat Original postavio SunFun Pogledaj poruku
    Апсолутно имаш право на то. Ја себе сматрам јаким патриотом али немам много додирних тачака са фашизмом. Са наизмом поготово не.
    pa zar nisi koristio sliku zastave evropske unije kao avatar pre nekih desetak dana?
    smatras da bi naredne generacije iz proevropske srbije zadrzale svest o zemlji i naciji?

ocigledno je da pojam patriotizma tumacimo na razlicite nacine.

Primećen član Wolf_1 (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Nacionalizam DA,sovinizam NE.Volimo Srbiju,to je nasa zemlja,ne damo nikome da je ja prepravlja i pravi nesto drugo.Ali isto tako,postujemo ostala nacionalnsti koje zive sa nama,ne maltertiramo ih,ne diramo druge srzave i to je to.Skraceno,zivela Srbija i svi oni koji zve u njoj.

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio AC DC Pogledaj poruku
    pa zar nisi koristio sliku zastave evropske unije kao avatar pre nekih desetak dana?
    smatras da bi naredne generacije iz proevropske srbije zadrzale svest o zemlji i naciji?

ocigledno je da pojam patriotizma tumacimo na razlicite nacine.
    Ја сам Црногорац лојалан својој држави Србији.
    После избора сам мало боље упознао који момци и девојке у Србији најватренији заступају евроинтеграције и окренуо ми се желудац од њихових ставова. После њиховог изборног пораза, иако се лично знамо, поручивали су ми да се селим на Косово (иако са Косова нисам, а и као да су Срби са Косова шугави и као да Косово није Србије) и још неке разне гадости.
    Схватио сам после избора да си у праву да међу фанатичник еу-ентузијастима има врло мало патриота.
    Млад сам, учим из и својих и туђих искустава...

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wolf_1 Pogledaj poruku
    Nacionalizam DA,sovinizam NE.Volimo Srbiju,to je nasa zemlja,ne damo nikome da je ja prepravlja i pravi nesto drugo.Ali isto tako,postujemo ostala nacionalnsti koje zive sa nama,ne maltertiramo ih,ne diramo druge srzave i to je to.Skraceno,zivela Srbija i svi oni koji zve u njoj.
    Потписујем !

Elita
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Ističe se obidijus (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wolf_1 Pogledaj poruku
    Ovo DA sto se tice slovaka,rusina...al kad se radi o ujama,balijama,sipusima tu sam pristalica- oko za zub,glavu za oko!Bas zbog njihove genocidne politike prema nama.Nama pamcenje i nije jaca strana,al treba da bude.Sta nam je humanizam doneo?Nas je sve manje a njih je sve vise.I izmisljaju se novi crnogorci,vojvodjani...Sad vojvodina ima i zavesu,ovaj zastavu

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    747

Koja je ideologija Srpske napredne stranke?
    Kada je podnosio ostavku u stranci, Nikolić reče : "Ideologiju imate...." i zaplaka.

Poznat
    Učlanjen
    03.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nancy011 Pogledaj poruku
    Koja je ideologija Srpske napredne stranke?
    Kada je podnosio ostavku u stranci, Nikolić reče : "Ideologiju imate...." i zaplaka.
    Нисам желео да овом темом никако промовишем СНС, чак је то и један од разлога зашто је админу послата молба за гашење налога (процедура траје неких 7-10 дана, док прочитају, размотре, изврше).

Идеологија-конзервативизам.
    У моралном, вредносном смислу, конзервативна десница
    У економском смислу, рекао бих дефинитвно центристи. Дакле, слободно тржиште али не без сада одузимања свих овлашћења држави. Нама треба либералнија монетарна и трговинска политика али такође нам треба и државна Развојна и Инвестициона Банка. Ја сам иначе лично, мало десније економски од Српске напредне странке.
    У националном смислу, патртиоте али не екстремисти.

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio obidijus Pogledaj poruku
    Sad vojvodina ima i zavesu,ovaj zastavu
    Imace Vojvodina i ambasadora u UNu... Samo polako.

_nobody_

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    747

Citat Original postavio SunFun Pogledaj poruku
    Нисам желео да овом темом никако промовишем СНС, чак је то и један од разлога зашто је админу послата молба за гашење налога (процедура траје неких 7-10 дана, док прочитају, размотре, изврше).

Идеологија-конзервативизам.
    У моралном, вредносном смислу, конзервативна десница
    У економском смислу, рекао бих дефинитвно центристи. Дакле, слободно тржиште али не без сада одузимања свих овлашћења држави. Нама треба либералнија монетарна и трговинска политика али такође нам треба и државна Развојна и Инвестициона Банка. Ја сам иначе лично, мало десније економски од Српске напредне странке.
    У националном смислу, патртиоте али не екстремисти.
    Oni stranku promovišu kao modernu desnicu.
    Inače, na njihovom sajtu nisam našla podatak o ideološkom opredeljenju. Moguće da mi je promaklo.

Slične teme

1. Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 05.08.2011., 13:54
  2. АРБУР: БиХ НЕ МОЖЕ ОПСТАТИ НА СИЛУ
    Autor Statler and Waldorf u forumu Politika
    Odgovora: 535
    Poslednja poruka: 14.05.2011., 16:16
  3. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 03.10.2010., 17:46
  4. Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 04.04.2009., 11:09
  5. Може ли влада без њих?