Svi oni koje je sramora politicara kao sto su Tadic, Nikolic, Dacic, Dinkic, Ceda...

Da li vas je sramota srpskih politicara?

  • Sramota me je svih srpskih politicara

  • Sramota me je, ali ima izuzetaka

  • Ponosan sam na srpsku politicku scenu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Hallooo

Primećen član
Poruka
649
Ajde da vidimo koliko vas se stidi politicke scene u Srbiji u ovom sastavu kakav je trenutni. Danas govore jedno, sutra drugu, a rade nesto sasvim trece. Sve u svemu, sta reci u ovom opsten politickom cirkusu. Ne bi nikog izdvajao posto zaista ne vidim nikakvu razliku u ljudima kao sto su Tadic, Nikolic, Dacic, Dinkic, Jovanovic, Seselj, Draskovic, Canak, Velja Ilic, sve su to poprilicno slicni ljudi. Svi oni imaju nesto u cemu su manje ili vise lose, ali neki prosek svodi se na cinjenicu da su svi veoma losi.

Posto su svi bili na vlasti dovoljno je da vidimo rezultate i sve ce nam biti jasno. Do 2000 god. imali smo Milosevica, da bi se pred kraj mandata pridruzili radikali. Sve u svemu, bila je to jedna suluda ekipa koja nas je poprilicno unazadila. Danas imamo jednu drugu garnituru politicara na vlasti, tj jos uvek su tu Dacic, Nikolic, ali vec godinama DS vazi za glavni faktor u zemlji. Malo su nam popravili puteve, parkove, gradske trgove, sto je na prvi pogledn neki pomak, ali kada se uzme u obzir da je za njihovo vreme prodato na hiljade i hiljade fabrika, kada se uzme u obzir da je spoljni dug povecan petostruku, nego sto je to bio za vreme Milosevica, jasno je da je i to politika sa kojom sasvim sigurnu nigde necemo stici. Posto privreda ne radi, od cega ce se drzava finansirati kada ne bude bilo sta da se prodaje, od cega ce se vracati dugovi? Vidim neki dan da dugujemo i albanskim penzionerima milijardu evra za penzije. Sve u svemu, to je jedna politika koja se zasniva od izbora do izbora.

Treba sagledati realnu situaciju i reci otvoreno, Srbiju ceka scenario Grcke, to je i vise nego sigurno. Kada bi i usli u EU, bila bi nam olaksana prodaja nase robe na Evropsko trziste, i to je u sustini glavna prednost ulaska u EU. E sad mi tu imamo jedan problem, u Srbiji nista ne radi, mi imamo jako malo fabrika koje nesto proizvode, a drzava novac od prodati firmi ulaze u puteve, parkove, finasira gej parade, promenu pola, sperma banke i sl. Povrh svega buduci premijer, Boris Tadic, u kampanji najavio je "jeftinu hranu", sto je zaista odlicno, ali veliki problem je sto je u istoj izjavi naveo da to planira da spromede sa genecki modifikovanom hranom. Ko ne zna sta je to, radi se o hrani koja je stetna po zdravlje coveka, izaziva rak i druge teske bolesti, dovoljno je da se kaze da takve kulture ne napadaju insekti i sve je jasno. Zaista je veliko pitanje kakvu perspektivu ima takva politika.

Posto je situacija i vise nego ozbiljna, voleo bih da cujem sta narod ove drzave misle o tome. Drzava nam se nalazi pred samom prvaliom, a na politickoj sceni prakticno da ne postoji neka ozbiljna opcija koja bi mogla da izvede zemlju iz ovog kolapsa.

Ako vi pak verujete u politiku neke od politickih opcija, voleo bi da cujem zasto im verujete. Ako je moguce da to bude neki konkretan odgovor na ozbiljnoj osnovi, bez vredjanja i pronalazenja zamerki u tudjem stavu. Zanimaju me konkretna misljenja zasto verujete nekoj opciji.

Pricao sam s nekima koji podrzavaju Tadica, to su u glavnom ambiciozan tip ljudi, ali vecina njih ne vidi neku ozbiljnu perspektivu u Srbiji. Masa njih kada bi se docepalo neke Evropske drzave ne bi se nikada vratili ovde. Sta je smisao ulaska Srbije u EU, ako je smisao da dobijemo slobodu i odemo odavde, nekako mi to zaista nema smisla. Ozbiljna politika mora da se zasniva na podizanju standarda i pre ulaska u EU. Imam utisak da je cilj nasim politicarima ulazak u EU, samo da bi dobili novac iz EU fondova, e pa bojim se da je to jedna velika varka. Na prvom mestu ti fondovi su poprilicno otanjili, a pod broj dva EU ne zeli sebi da natovari na grbacu jednog truta kojeg ce da izdrzava. Oni ce primiti ovu drzavu u EU, samo u onom trenutku kada procene da mogu da imaju koristi od nas. Kao sto mi zelimo da izvucemo korist od njih, takav isti oni stav imaju i prema nama.

Prema tome, ova drzava mora imati ozbiljan plan kako da postavi ekonomiju na stabilne noge i pre ulaska u EU. Dokle god mi ne budemo imali svoju politiku, vec iskljucivo radimo ono sto nam kazu sa zapada, tu od napretka nema nista. Svaka ta evroska drzava ima ozbiljnu svoju licnu politiku, jer da nije tako to ne bi bile najjace drzave sveta. Sta mislite da se jedna Nemacka razvija na osnovu onoga kako im kazu iz Engleske, sigurnu ne bi bili medju najjacim drzavama sveta. Prema to, svaka ozbiljna drzava mora imati svoj licni plan za razvoj. Mi mozemo da saslusamo neki njihov savet i da uzmemo neku ideju, ali bez licnog plana nema napretka.

Ovo je moje misljenje, kao jednog velikog EU skeptika, u ovom formatu kako to vode srpski politicari.
Voleo bi da cujem i vase misljenje. Ako vec politicari seru po narodu, valjda je krajnje vreme da taj narod pocne da misli i zapita se kude sve ovo ide.
 
Какав бедан крај онога што се још увек зове Србија! Док народ схвати шта су и ко су Језуите а ко Масони, док схвати да као православци, једноставно, морамо бити уништени, док сазна шта је Свети владика Николај говорио и писао о Европи, док сазна да је Европска унија наставак Трећег рајха, док.... више нас бити неће.

Горан Јевтовић
 
dodao bih karleuse tu, misleci na kompletnu "umetnicku" scenu srbije.
ja sam ziveo u neko drugo vreme yebiga, meni je ovo van pameti sto se desava u srbiji.
i tu moram da primetim da sva ta prljavstina i taj sloj ljudi nisu pali sa marsa, sve je to doslo iz srpskih porodica, srpskih skola i univerziteta i srpske kulture koja je tako degradirana i meni nekako ne ide u glavu kako se to desilo.

90-e i kasne 80, niko u mojoj skoli nije smeo ni da prizna da slusa lepu lukic ili recimo rokvica kvake i sta ti ja znam, vrteo se romantizam 80-ih, pankeri, metalci, hipici, gitarijade, demo scene po gradovima. u to doba sam picio po kaficima, ucestvovao na gitarijadi, ostra konkurencija.
i onda dolaze 90-e, krece turbo, ljudi postaju sirovi, svirki vise nema nego samo tezge, chak sam svirao i na sahranama (saksofon i chinele kako se koje mesto se uprazni).
ovi sad sto su, to smo mi, i ako se zgrazavamo, zgrazavamo se nad sobom
 

Back
Top