Годишњица хапшења генерала Ратка Младића

SrBkinja_

Zainteresovan član
Poruka
416
На данашњи дан прошле године окупатори су, уз помоћ својих сарадника овде, киднаповали Ђенерала Младића. За њих ухапшен и оптужен, за нас заувек ослободилац и херој који стоји раме уз раме с Обилићем, Душаном Силним, Карађорђем, Мишићем и другим србским јунацима.

576949_357697130962771_159009357498217_911277_1180876885_n.jpg


Памтимо твоје речи, ђенерале! А дела још више!

''Дрина никада није била граница, нити ће бити. Дрина је наша кичма. Она протиче кроз центар србских територија. О њој треба да певамо бар онолико колико певамо о Морави. Знате ли како је настала Дрина? Од суза србских мајки.''

''Ево нас, 11. јула 1995. године, у србској Сребреници,у очи још једнога великог празника србског, поклањамо србском народу овај град и напокон дошао је тренутак да се после Буне против Дахија, Турцима осветимо на овом простору.''

''Када би људи послушали мој савет и када би било у мојој моћи, ја не бих дозволио да постоји реч рат ни на једном језику, забранио бих сво оружје, чак и као играчке.''

''Рођен сам у некадашњој старој Херцеговини, старој србској кнежевини. Босна и Херцеговина представљала је вештачку творевину комунистичког система, а пре тога аустријског царства. Ми Срби, одбацујемо назив Босна. Ми смо Срби и знамо ко смо.''

''Можда ми Срби нисмо бољи од других, али нисмо ни гори. А нисмо ни тениска лопта коју неко може да баца како хоће. Не желимо да постанемо као неко племе из Амазоније које изумире или као ретке животиње које живе у резерватима. Ислам жели да продре у Европу и Запад ће доћи у ситуацију да посматра како он расте као печурка после кише.''

''Јунак је србски војник, а не Ратко Младић. Сваки мој војник испричао би бољу причу о свом путу. Њихов пут је сложенији од мог, само што сам ја имао крупније проблеме од Книна па надаље, што сам морао да мислим и о сваком војнику и о сваком селу, а он само о свом рову.''

''Бити војник, то је величанствено. Највећи чин у свим војскама је - војник. То је нешто најсветије. Ја се поносим, не што сам генерал, већ што сам војник.''

''Република Србска је одраз тежње србског народа да живи као свој на своме. Нека нам природа буде поука: орлови не живе и не лете у јату са вранама. Свако се гнезди и лети у своме јату. Тако и србски народ жели да живи у своме јату.''

''Ја сам бранио народ мој и моју земљу. Ја не убијам ни муслимане као муслимане, ни Хрвате као Кроате – не убијам сада ни у Либији ни у Африци!''

''Желим да живим и да доживим слободу. И овакав какав сам, браним своју земљу и свој народ, а не Ратка Младића. И молим вас да се договоримо, нећу да ме водају испод руке као слепца. Ја сам генерал Ратко Младић и цео свет зна ко сам.''

''Нисам се ја борио против муслимана и вере, нека он клања шта хоће, али не на моју кућу, на србској земљи. И ово што имате мултиетничко, ово је свирање *****. Извините на изразу. То је ништа.''

''Хашки трибунал је политички суд који намеће туђу вољу. Моћници морају да знају да бранити свој народ није никакав грех. Напротив, то је најузвишенији циљ! Ми нисмо водили освајачи рат, ми смо само бранили оно што је наше. Чим су ме оптужили значи да сам у праву. Очито је да они суде по принципу Османлијског царства- кадија те тужи, кадија ти суди.''
 
ПОДРШКА МЛАДИЋУ

Окупљањем на Тргу Крајине неколико десетина грађана Бањалуке данас је упутило поруку подршке бившем команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу, поводом годишњице његовог хапшења.

Предраг Адамовић, у име окупљених грађана, рекао је новинарима да је генерал Младић бранио свој народ и да ће као такав бити уписан у историју српског народа.
Адамовић је нагласио да Хашки суд суди сваком слободољубивом човјеку како би му убио вољу за супротстављањем силама које желе владати свијетом.
Грађанима је дијељен и летак, на којем је, између осталог, наведен и податак да су, од укупно изречених 960 година казни, Срби добили 748 година затвора и четири доживотне казне, Хрвати 166 година, а Бошњаци 41 годину.
Након окупљања на Тргу Крајине са којег је као вид подршке Ратку Младићу упућена порука "Бог ти помогао, ђенерале", у бањалучком храму Христа Спаситеља запаљене су свијеће за здравље генерала.
И активисти Отачаственог покрета "Образ" ноћас су у Бијељини лијепили плакате са ликом генерала Ратка Младића и натписом "Србин".
Из овог покрета је саопштено да садржај плаката не нарушава права ниједног од конститутивних народа у БиХ, нити позива на вјерску, етничку, националну или расну нетрпељивост.
Генерал Ратко Младић ухапшен је 26. маја прошле године у Лазареву код Зрењанина.
 
У селу Лазареву, ђе је улица пета,
Виђеше нашег Ратка како с братом шета.
А Ралету на качкету сија Србска Круна,
Зато они одмах зваше тужиоца БРУНА.
"Наш" ти БРУНО прекину штуцовање браде,
Те силним плавцима, нареди шта да раде,
"Армијо моја, одмах крените у покрет,
али пазите да вам се не извуче опет".
На то се сјати АРМАДА ПЛАВА,
ухапсише ХЕРОЈА, а не прочиташе му ни права.
Појурише у правцу главнога града,
А нама оста горак мирис"ДЕМОКРАТСКОГ СМРАДА",
"Наш" бајни председник пожури да себи припише славу,
Као "тобож" ОН је ухватио најпознатију СРБСКУ ГЛАВУ.
Уста Бруно, УСТАШЕ сви око њега,
Свако жели да види како ХЕРОЈ сад изгледа.
Да ли ЂЕНЕРАЛУ још увек сија младалачки поглед,
И да ли му је на грудима онај,легендарни двоглед.
А ЂЕНЕРАЛ их само онако војнички гледа,
"Е, моји њуди, ђе вам је част,ђе вам је ВЕРА"!!
 

Back
Top