Hitno: Hrvatska delegacija u Bakuu optuzena za....

...lopova ima svugdje...sjeti se nasih lipicanera,umjetnina !!!;)

Istina, samo nisu to vremena koja su za poređenje... pa rekao bih da ni sami ljudi nisu za poređenje, ipak su ovi Vaši predstavljali današnju Hrvatsku, pa ako to pravdaš usporedbom sa lopovlukom iz 90-tih onda imaš malo poremećene vrednosti...

A što se tiče umjetnina koje gore pominješ, većina od tih umjetnina je vlasništvo SPC u Hrvatskoj i moralo je da bude sklonjeno jer je sve što je ostalo uništeno i spaljeno u crkvama...

Priznajem, a i sam sam svedok da je dosta toga pokradeno nako "čišćenja" i ratnih pobeda i to bi se lako moglo pronaći samo da postoje pravi i iskreni kontakti sa Vaše Hrvatske strane..!!??
A što se tiče lipicanera, pa oni su spašeni od propasti i uginuća, a i koliko znam, vraćeni su... i šta tu nije OK, gde je zahvalnost...
 
...lopova ima svugdje...sjeti se nasih lipicanera,umjetnina !!!;)

Konji su konfiskovani zakonski i spaseni da ne zavrse u kobasicama..... U znak zahvalnosti Lipik je potvrdio poreklo Lipicanera u Srbiji,tako da osim Hrvatske i Srbija ima legalnu krvnu liniju ove rase......
Od umetnina uzete su ikone SPC koje se vlasnistvo srpskog naroda i nemaju veze sa kulturnom bastinom Hrvatske,ali su neki debili iz vlasti to vratili protivzakonito.....
 
Istina, samo nisu to vremena koja su za poređenje... pa rekao bih da ni sami ljudi nisu za poređenje, ipak su ovi Vaši predstavljali današnju Hrvatsku, pa ako to pravdaš usporedbom sa lopovlukom iz 90-tih onda imaš malo poremećene vrednosti...

A što se tiče umjetnina koje gore pominješ, većina od tih umjetnina je vlasništvo SPC u Hrvatskoj i moralo je da bude sklonjeno jer je sve što je ostalo uništeno i spaljeno u crkvama...

Priznajem, a i sam sam svedok da je dosta toga pokradeno nako "čišćenja" i ratnih pobeda i to bi se lako moglo pronaći samo da postoje pravi i iskreni kontakti sa Vaše Hrvatske strane..!!??
A što se tiče lipicanera, pa oni su spašeni od propasti i uginuća, a i koliko znam, vraćeni su... i šta tu nije OK, gde je zahvalnost...

..govorim o umjetninama koje su bile u posjedu Hrvatske..nije vazno kome pripadaju..a lipicanere ste vratili na izmaku snage..zivotinje skoro krepale od gladi i nebrige...sta bi trebali bit zahvalni za to ???
..kradja ne bira vrijeme..rat ili mir...lopov je lopov...
 

Back
Top