НИКОЛИЋ : НЕЋЕМО ПРВАВИТИ ВЛАДУ СА ДС - СТАВИТЕ МЕ НА СТУБ СРАМА АКО ПОГАЗИМ РЕЧ

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
Nikolić: Na stub srama ako slažem

Predrag VASILJEVIĆ | 10. januar 2011.


pol-toma_310x186.jpg


НЕЋЕМО правити владу са Демократском странком, чак ни ако математички и политички буде немогуће да се створи били каква владајућа коалиција. Пре ћемо ићи на нове изборе него у савез са Тадићем.

То је за ”Новости” изјавио Томислав Николић, председник Српске напредне странке поводом јавне дебате коју је лансирао Ивица Дачић, да се спрема блок напредњака и демократа.

* Значи, не постоји никакав сценарио по ком бисте са главним ривалом формирали власт?


- Не постоји. И не знам колико ћу то пута да поновим. Нека запамте сви шта сам рекао и нека ме ставе на стуб срама ако после избора погазим реч. Само нек се са том прежваканом темом престане!


http://srb.time.mk/read/b7123e9e41/3370d506ff/index.html


Томислав Николић:

* 10. јануар 2011 - Нећемо правити Владу са ДС. Ставите ме на стуб срама ако погазим реч. Пре ћемо ићи на нове изборе него у савез са њима.

* 13. март - Очигледно је само да после избора нећемо са ДС.

* 25. април 2012 - Нећу у Владу са ДС која је опустошила земљу у претходних 12 година

Борис Тадић:

* 5. јануар 2012 - СНС свакако није партнер. Прилагодили су европску реторику успеху на изборима, а нема доказа да су променили суштину своје политике.

* 10. март 2012 - Нећемо правити Владу са ДСС, СРС и СНС.

* 10. мај 2012. - Политичке визије ДС и СНС нису подударне и ове две странке неће правити Владу јер се ради о две дијаметрално супротне визије за будућност.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.316.html:381294-Sukobi-SNS-i-DS-staju----zbog-drzave
 
Тако је говорио Николић !
Boris Tadic (u izbornoj noci posle poraza): Ne, necu biti premijer.

Dana zaseda GO DS: Dulic, Vladu ce formiratid DS, SPS i...

TAKO JE GOVORIO BORIS!

Koliko ja znam, Nikolic je prvu obavezu ispuno: Dao je ostavku na funkciju u stranci, a ne znam da DS i SNS prave Vladu, ne znam ni odakle je postavljac teme dobio tu informaciju, ne vidim link.
 
A da jos malo sacekamo pa da vidimo sta ce biti. Nemam razloga da branim naprednjake, ali zanimljivo je kako ste spremni da se ostrvite na njih cim neki od medija pod kontrolom demokrata najavi da bi moglo da dodje do saradnje. Tada vam nije problem da poverujete takvim medijima.

Ideje o ovakvoj vladi pre svega dolaze spolja, a o tome je mnogo pricao i sam Dacic, vesto nanoseci stetu obema partijama, a sebe promovisuci kao nekakvog patriotu i borca za prava radnika. U zadnje vreme, neke demokrate prizeljkuju ovakvu vladu, jer zele da se otarase socijalista, smatrajuci da su im naneli mnogo stete a povecali podrsku sebi. Ako nastave saradnju s njima, pitanje je kako ce zavrsiti na sledecim izborima.

Naprednjaci za sada jos uvek odbijaju svaku mogucnost da dodje do toga, bar zvanicno. Mada, kolega dbkapo je izneo jednu zanimljivu ideju - vlada SNS i DS, uz ciscenje DS od olosa (a koliko je toga tamo, to svi znamo), o cemu je pre izbora i Tadic govorio. U svakom slucaju, videcemo sta ce biti. Samo opusteno.
 
A da jos malo sacekamo pa da vidimo sta ce biti. Nemam razloga da branim naprednjake, ali zanimljivo je kako ste spremni da se ostrvite na njih cim neki od medija pod kontrolom demokrata najavi da bi moglo da dodje do saradnje. Tada vam nije problem da poverujete takvim medijima.

Ideje o ovakvoj vladi pre svega dolaze spolja, a o tome je mnogo pricao i sam Dacic, vesto nanoseci stetu obema partijama, a sebe promovisuci kao nekakvog patriotu i borca za prava radnika. U zadnje vreme, neke demokrate prizeljkuju ovakvu vladu, jer zele da se otarase socijalista, smatrajuci da su im naneli mnogo stete a povecali podrsku sebi. Ako nastave saradnju s njima, pitanje je kako ce zavrsiti na sledecim izborima.

Naprednjaci za sada jos uvek odbijaju svaku mogucnost da dodje do toga, bar zvanicno. Mada, kolega dbkapo je izneo jednu zanimljivu ideju - vlada SNS i DS, uz ciscenje DS od olosa (a koliko je toga tamo, to svi znamo), o cemu je pre izbora i Tadic govorio. U svakom slucaju, videcemo sta ce biti. Samo opusteno.

Па онда ништа неће остати од ДС. :hahaha::rotf:
 
Poslednja izmena:
velika koalicija jeste potpuno nelogicna, a i bespotrebna (jer se moze sastaviti "evropskija" vlada sa sps-om i ldp-om), ali uvek ostaje onih 0,1%.
maltene na svakim izborima se desi neko iznenadjenje, tako da nije nemoguce da te dve stranke sastave vladu.
ali i dalje mislim da je nerealno i da nema nista od toga.
a kvota ostaje 15.00, kao i pre nekoliko meseci. :)
 
velika koalicija jeste potpuno nelogicna, a i bespotrebna (jer se moze sastaviti "evropskija" vlada sa sps-om i ldp-om), ali uvek ostaje onih 0,1%.
maltene na svakim izborima se desi neko iznenadjenje, tako da nije nemoguce da te dve stranke sastave vladu.
ali i dalje mislim da je nerealno i da nema nista od toga.
a kvota ostaje 15.00, kao i pre nekoliko meseci. :)

kad ti neko rastace 20 godina zemlju nista nije nelogicno... tebi jeste ali ako razmislis dva koraka unapred da ce sigurno dva miliona glasaca da popizdi jer su ih opet preyebali imaces samo napr 1 promil onih koji ce da urade nesto iracionalno.. a to je sasvim dovoljno za gradjanski rat.

a to ovima kojima podnose izvestaje toma, bota, irinej i ostatak... itekako lepo pashe....
 

Back
Top