problemi sa skocnim zglobom...

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
pre 3 godine sam se okliznuo na stepenice i pao...pad je bio jaci..prilikom pada dobio sam udarac iznad desnog clanka...nakon nekoliko dana noga skocni zglob mi se naduo kao i celo stopalo...bolovi su bili uzasni...snimao sam nogu na rengen--sve OK...posto me je proslo nisam dalje isao na pretrage...medjutim iz cista mira bol i otok bi se vracali nako 5-6 meseci..legnem sve OK i pred zoru me probudi izuzetan bol...to traje od 3-7 dana...naknadno sam isao hirurgu,sve OK,radio EHO vena,OK,posto sam povremeno imao povecane vrednosti mokracne kiseline sumnjalo se na giht---reumatolog kaze nije...
problem je sto mi se otok i bol vracaju sve cesce...sad na svaka 2-3 meseca...
ponovo sam radio rengen--OK...ali sam radio i eho desnog skocnog zgloba i zabrinuo me dr.koji tvrdi da imam nesto oko zgloba sto on ne zna sta je...prepisacu nalaz...


-u plitkim tkivima retromaleolarne regije(izmedju spoljnjeg maleola i ahilove tetive,od dubine od 11 mm se vidi ovalna hipoheteroehogena fokalna promena ,oko 23x31x18 mm,hipoheteroehogenog aspekta
nema efuzije zglobonog kavuma,kapsule.
ahilova tetiva-bez fokalnih promena
laesio foc.retromalleolaris(later0 I.dx.
indikovan NMR stopala.
RTG stopala:fas,profil
ocuvana osteostruktura prikazanih kostiju

molim za razjesnjenje ko zna da mi ovo rastumaci...dobio sam uput za ortopeda...pregledi se zakazuju...koliko je ovo hitno..??? da napomenem da mi zglob inace stalno krcka..ono kad se malo stopalo okrene u krug iskrcka..ah da..stalno mi je prisutan mali otok--cak i kad me ne boli...kad me zaboli onda se otok poveca..
bol u zglobu mi varira...
hvala...
 
Хипоехогена може бити и течност тј. нека цистица у том региону, иза малеолуса.
Ту Пајо мора да се уради Магнет јер само тако може јасно да се види да ли је течност, нека фиброза, неко треће ткиво..... То што имаш оток, знак је да ти нешто иритира ткиво или само зглобну капсулу.
Добро је што је хипоехогено, а то значи да му је густина мања од околног ткива. Да је неки тумор, више би упијао рентгенске зраке тј. био би хиперехоген.
Значи, магнет. ;)
 
Хипоехогена може бити и течност тј. нека цистица у том региону, иза малеолуса.
Ту Пајо мора да се уради Магнет јер само тако може јасно да се види да ли је течност, нека фиброза, неко треће ткиво..... То што имаш оток, знак је да ти нешто иритира ткиво или само зглобну капсулу.
Добро је што је хипоехогено, а то значи да му је густина мања од околног ткива. Да је неки тумор, више би упијао рентгенске зраке тј. био би хиперехоген.
Значи, магнет. ;)

hvala ti puno..
 

Back
Top