Jedno pitanje ...

Ja verujem u Boga ne u religiju... Neki se cude posle mojih stavova na tu temu, zasto se na svakom romanu zahvaljujem Bogu, kad... nisam hriscanin.
Elementary, my dear Watson!
Kako verujem u sudbinu, kome drugom da zahvalim za ono za sta sam predodredjen :cool:
 
Једном давно били неки избори за студентску организацију, тотално небитно... Битно је како је један лик на питање да у десет секунди каже зашто да гласамо за њега одговорио
1
2
3
4
5
6
7
8
9
У десет секунди се то не може рећи...

Дакле, имаш моје постове па читај шта Бог по мени јесте, а шта није. Сигурно није само оно што пише у Библији...
 
Једном давно били неки избори за студентску организацију, тотално небитно... Битно је како је један лик на питање да у десет секунди каже зашто да гласамо за њега одговорио
1
2
3
4
5
6
7
8
9
У десет секунди се то не може рећи...

Дакле, имаш моје постове па читај шта Бог по мени јесте, а шта није. Сигурно није само оно што пише у Библији...

Slažem se da je teško ukratko odgovoriti, no ja te pitam za kratko mišljenje i odgovor.

Da li je za tebe Bog osoba ili nešto drugo ?
 
Slažem se da je teško ukratko odgovoriti, no ja te pitam za kratko mišljenje i odgovor.

Da li je za tebe Bog osoba ili nešto drugo ?

Није особа, то могу веома кратко одговорити. Особа има карактер, а Бог је изнад тога... Кад виђу врага и Јахве-Исус има карактер, ерго не може представљати Бога у целости ;)

Мало појашњење - нисам читао аеропагитске списе у целости, па не знам како је објашњено...
У ареопагитском спису "О божанским именима" показује се да се Бог не може чак ни дефинисати, нити ограничити створеним представама, те да је сам појам Бога релативан зато што се он односи на Његов однос са творевином, а не на тајну Његове трансцендентне суштине, односно на "надсуштаствену суштину" (уп. Небеска јерархија, XV, 2).

Бог у православном учењу

Наилазио сам на тумачења да се "може рећи шта Бог није, а не шта јесте". Како сам ја у принципу пантеиста, не може рећи да нешто, нека ствар није Бог, у смислу да Га не представља, јер све на свету представља Бога. Међутим, можемо рећи да одређена ствар, концепт, наравно и догма не даје комплетан опис, дефиницију Бога.
Ерго, све је то мож' да бидне, не мора да значи.
Сад ће неко рећи, одакле ти онда морал... Па, ја полазим од етике. Буди то што јеси, испољи своју природи, интегриши се с њом...
 
Religija (religare) - veza, kopča, povezivanje sa izvorom života - Bogom.

Колко ја видим повезује се или са неким ауторитетима, институцијама, или са нечим што је давно написано (ако је скоро написано, онда је јелте секта) или, што је још најбоље, са својом заједницом као кроз православну саборност...
Ко се лично повезао са Богом, тај више нема шта рећи свету.
Видети мој потпис ;)
 
za vernike :lol:

Cija je volja za vas bitnija :

Bozija ili Crkvenjacka ( Popovska ) ? :rumenko:

I koga vise treba slusati od ovo dvoje ? :ceka:
Da ti odgovorim:
Za mene je Božija volja važnija, ali isto tako smatram da sveštenike treba slušati, jer su oni tu da nas vode putem spasenja. Tj, na taj način ispunjavaju volju Božiju. Oni nisu savršeni, i često greše, ali to ne znači da ih treba odbaciti.
Na kraju da pitam ja tebe: ako ti veruješ svojim propovednicima, da li im slepo veruješ ili ih i ti proveravaš da li su zaista u skladu sa Svetim Pismom? Koliko si puta otkrio da su pogrešili?
Da budem jasna, ne tražim da im loviš greške, nego da dokažeš da zaista istražuješ Bibliju samostalno, jer verujem da niko nije nepogrešiv.
 
A da je tebe pitam:
ako ti veruješ Svetom Pismu, da li mu slepo veruješ ili ih i ti proveravaš da li je zaista u skladu sa ... logikom recimo, faktima o pojavnom svetu?

p.s. Koliko puta si otkrila grešku? :D
 
Poslednja izmena:
za vernike :lol:

Cija je volja za vas bitnija :

Bozija ili Crkvenjacka ( Popovska ) ? :rumenko:

I koga vise treba slusati od ovo dvoje ? :ceka:

Naravno da je volja Bozija bitnija.A volja Bozija je:
Da sin njegov ljubljeni iskupi covecanstvo od greha, da postavi apostole da pripovedaju,da apostoli postave svestenstvo a ovi da narodu prenesu volju Boziju.
Da to nije volja Bozija, onda ne bi bilo ni Isusa,ni Apostola ,Ni svestenstva.
 
Ja verujem u Boga ne u religiju... Neki se cude posle mojih stavova na tu temu, zasto se na svakom romanu zahvaljujem Bogu, kad... nisam hriscanin.
Elementary, my dear Watson!
Kako verujem u sudbinu, kome drugom da zahvalim za ono za sta sam predodredjen :cool:

kod mene je obratno, samo što ja izbacujem reč verovanje iz rečenice.
dakle, ja ne verujem u boga a pokušavam da u potpunosti ostvarim religiozni um.
što će reći i ja odvajam religiju od boga. :whistling:
 
kod mene je obratno, samo što ja izbacujem reč verovanje iz rečenice.
dakle, ja ne verujem u boga a pokušavam da u potpunosti ostvarim religiozni um.
što će reći i ja odvajam religiju od boga. :whistling:

Ма, битно је да ли Бог верује у тебе ;)
Има то у једном филму Стивена Кинга, кад атеиста добије мисију с највишег места...

Није фазон хвалити се незнањем, али ето нисам много слушао тај бенд осим неких ствари, тад није било нета па да се тражи свака ситница... касније се заборави. Углавном, сад чујем на радију - и препознам. Кингов филм је почео следећом песмом (он је њихов фан)
 
Da ti odgovorim:
Za mene je Božija volja važnija, ali isto tako smatram da sveštenike treba slušati, jer su oni tu da nas vode putem spasenja. Tj, na taj način ispunjavaju volju Božiju. Oni nisu savršeni, i često greše, ali to ne znači da ih treba odbaciti.
Na kraju da pitam ja tebe: ako ti veruješ svojim propovednicima, da li im slepo veruješ ili ih i ti proveravaš da li su zaista u skladu sa Svetim Pismom? Koliko si puta otkrio da su pogrešili?
Da budem jasna, ne tražim da im loviš greške, nego da dokažeš da zaista istražuješ Bibliju samostalno, jer verujem da niko nije nepogrešiv.

Ok treba ..mozda :)

Ali da li treba slusati svestenike koji se ne pridrzavaju biblije i Bozije volje ? :ceka:

Koliko je meni poznato Bog kroz bibliju govori jedno a svestenici i Hriscanstvo rade drugo :aha:
 
Ok treba ..mozda :)

Ali da li treba slusati svestenike koji se ne pridrzavaju biblije i Bozije volje ? :ceka:

Koliko je meni poznato Bog kroz bibliju govori jedno a svestenici i Hriscanstvo rade drugo :aha:
Najbolje je slušati bubuljičavu omladinu koja u potpisu ima:
«•♥•» MoZt-Wanted 4 Sex or Ban ! lool xD «•♥•»
Hey suckers try to punish my balls :O }:-p)>
 

Back
Top