Целокупно сестринство напустило СПЦ :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Према писању Данаса, као разлоге преласка под Артемијево духовно старатељство, игуманија Јелена навела је “отворено декларисање патријарха српског Иринеја као екуменисте и пацифисте, као и прећутно одобравање ове јереси и безакоња, које, у циљу њеног наметања у СПЦ, спроводе неки пастири: архијереји, намесници и пароси…”Сестринство Вазнесења се овим чином, како је објашњено, “ограђује од беспоретка и духовног отпадања епископата и свештенства од вере отачке”, а владици Хризостому замера што се “ни на који начин није оградио од јеретичког иступања административног врха СПЦ, него спроводи богослужбене реформе које су, као црквенорушилачке новотарије, само претходница и приправљање пута за потпуни силазак Српске цркве у духовну тмину богоодступничке јереси екуменизма”.

Kako je samo perfidno osmisljena strategija ekumenizacije sa jereticima rimskim,
time sto je u prvoj fazi odobreno na volju svestenstvu i monastvu da bogosluzenja vrse po sopstvenoj volji,
sto je jasan znak da ce u drugoj fazi biti nametnuti crkveno reformski stavovi!!!
 
Како није добро?

Ти мислиш да је остајање у заједници са компромисерима добро?

Једно је оно што је пријатно чути, а друго оно што је и пријатно и добро да се деси...

Бег од отпалих је добра вест, мудар човек од зла се уклања...
 

BEOGRAD - Raščinjeni vladika Artemije prosledio je arhijerejima Pravoslavne crkve u svetu svoje pismo Sinodu od 13. septembra, a u obrazloženju on se poistovetio sa Jovanom Zlatoustim koji je, kako kaže, i sam bio lažno optužen, oklevetan i prognan, ali koji to nikada nije prihvatio.
- Moje sudije su bili poznati tužioci i užasni klevetnici moji preko medija masovnog informisanja. Imamo pred sobom primer svetog Jovana Zlatousta, koji je takođe nepravedno i nekanonski suđen, raščinjen, odlučen i prognan. On sam tu odluku o raščinjenju nikada nije priznao za validnu, nego je celoga života smatrao sebe kanonskim arhiepiskopom carigradskim, imao crkvenu zajednicu sa mnogim episkopima širom vaseljene, i obavljao je (prema mogućnostima) svetu liturgiju - naveo je Artemije.

On je ukazao da je to razlog zbog kojeg je i sam tako postupio i najavio da će nastaviti i dalje da sebe smatra jednim, kako kaže, "legitimnim i doživotnim kanonskim episkopom, episkopom raško prizrenskim" i da će monasima i vernicima nastaviti da služi svetu liturgiju.
 
Према писању Данаса, као разлоге преласка под Артемијево духовно старатељство, игуманија Јелена навела је “отворено декларисање патријарха српског Иринеја као екуменисте и пацифисте, као и прећутно одобравање ове јереси и безакоња, које, у циљу њеног наметања у СПЦ, спроводе неки пастири: архијереји, намесници и пароси…”Сестринство Вазнесења се овим чином, како је објашњено, “ограђује од беспоретка и духовног отпадања епископата и свештенства од вере отачке”, а владици Хризостому замера што се “ни на који начин није оградио од јеретичког иступања административног врха СПЦ, него спроводи богослужбене реформе које су, као црквенорушилачке новотарије, само претходница и приправљање пута за потпуни силазак Српске цркве у духовну тмину богоодступничке јереси екуменизма”.

Kako je samo perfidno osmisljena strategija ekumenizacije sa jereticima rimskim,
time sto je u prvoj fazi odobreno na volju svestenstvu i monastvu da bogosluzenja vrse po sopstvenoj volji,
sto je jasan znak da ce u drugoj fazi biti nametnuti crkveno reformski stavovi!!!

Дај Боже да ниси у праву, јер и код зилота постоје ''реформатори''.

Неке реформе су већ започели, надам се да неће проћи...
 
http://m.vesti-online.com/clanak_1/?article-id=227384

...

и прешло код владике Артемија

:super::super::super:

Ovo, inače, nije prvi slučaj otkazivanja poslušnosti nadležnom episkopu Hrizostomu Stoliću u Eparhiji žičkoj, s obzirom na to da se pre više godina sestrinstvo manastira Stjenik stavilo pod duhovno starateljstvo tzv. katakombne Istinske pravoslavne crkve u Srbiji, koju predvodi njihov +episkop Akakije Stanković.

...

Угледали се на нас...

:super:
 
Артемије је истински православни пастир. Ако Бог да једног дана ће бити патријарх. Стоп екуменизму и папистима унутар СПЦ!!!

Koliko sam saznao, danas Artemije ima više monaha nego što ih ima cela Bugarska pravoslavna crkva. Zanimljiv podatak.
 
Ne zaboravi da je samo hrišćanstvo na početku smatrano sektom. Da su se poštovali kanoni Artemije bi i danas bio vladika SPC.

Мислим да је поређење неодрживо. И у време СФРЈ си имао све и свашта у Цркви, па Свети Јустин Поповић никад није учинио нешто слично Артемију.

Очигледно, гордост чини своје.
 
Ja sam pisao da nas čeka podela u SPC ako naš patrijarh nastavi sa kršenjem kanona. Ovo nikako nije dobro, ali me raduje, ukoliko je tačna informacija koju sam dobio, što nije prošao pokušaj pravljenja mikroeparhija radi dovođenja što više poslušnih vladika na njihovo čelo.
Јеси ли можда случајно негде написао и којих канона?
И ако ти није тешко да их поновиш да сад не тражим по разним темама...
 
Није ти јасно да је канонима, од јеретика ЗАПОВЕЂЕНО ОДВАЈАЊЕ?

Ти очигледно не знаш како се по канонима неко проглашава за јеретика кад тако олако користиш тај термин, ал нема везе...
 
Јеси ли можда случајно негде написао и којих канона?
И ако ти није тешко да их поновиш да сад не тражим по разним темама...

Hajde ovako na brzaka, da li po pravilu bilo "uklanjanje" vladike Artemija? Ima li neki dokaz protiv Simeona i zašto ga u Grčkoj nisu uhapsili? Zašto je naš patrijarh palio sveću u sinagogi i slavio sa jevrejima?
 
Није створио секту, бар не још увек.
Артемије је тренутно у расколу са Православном црквом.

Скоро да је тако и учинио. Оваквим деловањем само обесмишљава неправду нанету му незаконским одузимањем епархије.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top