Smak sveta ponovo odložen :)

Djika junior

Domaćin
Poruka
3.723
MEKSIKO SITI - Maje uopšte nisu prorekle kraj sveta onako kako ga mi zamišljamo! To tvrdi nemački naučnik Sven Gronemejer, koji radi na dešifrovanju majanskog spisa u kojem se kao prelomna godina za ljudsku civilizaciju pominje 2012! Mnoga tumačenja ovih spisa tvrde da će 21. decembra 2012. bukvalno biti smak sveta, međutim, Gronemejer tvrdi da su Maje taj datum označile samo kao prelazak u novu eru ljudske civilizacije!
MEKSIKO SITI - Maje uopšte nisu prorekle kraj sveta onako kako ga mi zamišljamo!
To tvrdi nemački naučnik Sven Gronemejer, koji radi na dešifrovanju majanskog spisa u kojem se kao prelomna godina za ljudsku civilizaciju pominje 2012! Mnoga tumačenja ovih spisa tvrde da će 21. decembra 2012. bukvalno biti smak sveta, međutim, Gronemejer tvrdi da su Maje taj datum označile samo kao prelazak u novu eru ljudske civilizacije!

- Taj datum ima simboličnu vrednost jer se vidi kao odraz dana stvaranja. Reč je o dolasku boga, a ne kraja sveta - rekao je on.

Gronemejer godinama radi na kamenoj tablici koja je pronađena u Tortugeru, u državi Tabasko. Tvrdi da spis opisuje povratak misterioznog majanskog boga Bolon Jokte krajem 13. perioda od 400 godina, poznatog kao Baktuns, koji se završava 21. decembra 2012.
- Maje su 13 smatrale svetim brojem i nema ničeg apokaliptičnog u tom datumu - kaže Gronemejer.

Tekst je isklesan pre 1.300 godina, a deo tablice je oštećen, zbog čega je poslednji pasus gotovo nečitljiv. Fragment je, kaže Gronemejer, upozorenje eliti Tortugera da pripreme zemlju za povratak boga. Bolon Jokte, bog stvaranja i rata, pojaviće se tog dana u svetilištu u Tortugeru.

http://www.kurir-info.rs/nece-biti-smaka-sveta-clanak-126115



Za ovo sam i ranije čula, samo ljudima je zanimljivije da propovedaju o nekim lošim dogadjajima.
 
Evo i još nekih teorija:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/299124/NASA-Nece-biti-smaka-sveta-u-2012

"Planeta X" na putu ka Zemlji
Planeta Nibiru, poznata i kao "Planeta X", trebalo bi da navodno da se zakuca u Zemlju. Nensi Lider, koja za sebe tvrdi da je ekspert za ovu planetu i da je u kontaktu sa vanzemaljcima iz sazvežđa Zeta Retikuli, već je najavljivala smak sveta za maj 2003, da bi se sada fiksirala na 21. decembar 2012. Postojanje planete Nibiru nije dokazano.

"Izvrtanje" Zemljinih polova
Postoje upozorenja da bi u 2012. moglo da dođe do "izvrtanja" Zemljinih polova - bilo onih geografskih koji određuju način na koji se naša planeta okreće oko svoje ose, bilo magnetnih koji vode rad kompasa. Naučnici NASA tvrde da opet nema razloga za strah, jer Mesec stabilizuje okretanje naše planete. Jeomans kaže da do promene magnetnih polova dolazi na otprilike 500.000 godina, a da ta promena traje hiljadama godina i ne može da se dogodi odjednom.



Sudar sa nebeskim telom
Zemlja je od svog postanka oduvek bila izložena udarcima kometa i asteroida, ali su oni zaista veliki, poput velikog udara koji je pre 65 miliona godina označio kraj ere dinosaurusa, bili retki. Ipak, astronomi redovno prate šta se dešava na nebu.



...ITD....
 
Smak sveta se vec desio, jer rec svet je sinonim za ljudsku civilizaciju. A ljudi su se odavno smakli od pameti, evo kod nas omladina izlazi u ponoc a vraca se u 6 ujutro, ako je to normalno onda ja nisam normalan. A sto se tice smaka planete, on ce se desiti za jedno 4 milijarde godina kad sunce postane crveni dzin i pruguta bar prve cetiri planete svog sistema. Te stoga cirkus se nastavlja....
 
Ovo što Maje tvrde jeste tačno. Čak i današnje Maje to potvrđuju.
Smak sveta neće biti, ali velike promene jeste i to nije prvi put u istoriji zemlje, ali će prvi najstravičniji događaj biti u ljudskoj istoriji. Jedna civilizacija mora da nestane da bi nastala nova. Te promene već jesu u toku i svaki put u sve većem intenzitetu.
 
Ovo što Maje tvrde jeste tačno. Čak i današnje Maje to potvrđuju.
Smak sveta neće biti, ali velike promene jeste i to nije prvi put u istoriji zemlje, ali će prvi najstravičniji događaj biti u ljudskoj istoriji. Jedna civilizacija mora da nestane da bi nastala nova. Te promene već jesu u toku i svaki put u sve većem intenzitetu.

kazes te promene su u toku. navedi mi bar jedan fenomen u tvojoj ljudskoj prirodi koji ti se dogodio a da je povezano sa tom promenom?
 
hmmmm...poceli smo da prezivljavamo od bedne crkavice? Ne...to traje odavno....Ljudi nemaju poverenja u ljude?...ne...i to odavno traje....Ratovi? ...svaki dan poslednjih 100 godina....Onda mora biti nesto na individualnom planu...Poceo sam da cenim tudje stavove i misljenja? ...njah....lepse se ophodim prema komsijama? ..neeee....dzaba....sve je po starom....nema promene....:)
 
hmmmm...poceli smo da prezivljavamo od bedne crkavice? Ne...to traje odavno....Ljudi nemaju poverenja u ljude?...ne...i to odavno traje....Ratovi? ...svaki dan poslednjih 100 godina....Onda mora biti nesto na individualnom planu...Poceo sam da cenim tudje stavove i misljenja? ...njah....lepse se ophodim prema komsijama? ..neeee....dzaba....sve je po starom....nema promene....:)

pa nema brate moj. ratovi su oduvek vodjeni. svadje su oduvek bile medju ljudima. ljubavi takodje. besparice isto, bogati tkaodje. oduvek je sve to bilo na ovoj prokletoj planeti. jer tako je sudjeno da bude, ja znam zasto. al necu sad o tome.
 
kazes te promene su u toku. navedi mi bar jedan fenomen u tvojoj ljudskoj prirodi koji ti se dogodio a da je povezano sa tom promenom?

Moja ljudska priroda nema veze sa tim. Uporedi stanje od pre nekih 30 godina i danas. Dali je slučajno da upravo naučnici upozoravaju na alarmantno stanje na svim poljima koje nikada nije bilo u istoriji čovečanstva? Očigledno nismo svesni koliko je naš svet osetljiv i da lako može doći do poremećaja sa domino efektom koji može da izazove stravične posledice na ljudski rod koje će biti jako brzi. Naravno najlakše da strahove suzbijemo tako što zbijemo šalu od činjenica kao prirodna odbrana i da žmurimo kako ne bi priznali ono što se oko nas događa. Ali to nikako nije rešenje.
 

Back
Top