Koji je jezik filozofije ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jezik fiozofije je slobodna misao...

slobodna misao postoji dok je misao
čim se izgovori, ona potpada pod formu, pravila, kavez

slobodna misao ima ozbiljnu prepreku - a to je Pojam
Uzmimo npr pojam sreće.

Misao o sreći može da bude slobodna dok tumara glavom, ali čim se saopšti nekome, taj neko več ima svoju viziju sreće.
Isti pojam, različito poimanje.

Slobodna misao lepo zvuči, ali je podložna spekulacijama, kako bi se sažvakala u nešto razumljivo drugima.
Inače ostaje nepodeljena, nerođena..kao kokosovo jezgro zarobljena u ljusci
 
sve si to u pravu zato je neophodno najpre definisati slobodu i misao odnosno sta je zapravo istinska misao i istinska sloboda.
nije uopste bitno kako mi shvatamo tu slobodnu misao vec sta ona zapravo jeste,ne za nas vec sta je ona po svojoj prirodi,sustini.
 
To ti je tema za NIPM (Natprirodne pojave i misterije)-ovde se bavimo filozofijom,čak i religije,mada se izbegava (pročitaj
obaveštenje o postavljanju tema)jer vernike ovde ne mazimo...:mrgreen:
Možda te interesuje socijalni status ugroženih slojeva,jer si pominjala da se bavite humanitarnim radom,ta vaša cekva kako se
zove-Isusa poslednjih dana ili kako god...Pa postavi takvu temu...Ili neku o graničnim znanjima neke nauke-da proširimo malo
saznajni horizont...(Sve hoću da te pitam-ova curica s avatara je poznata estradna zvezda,a nikako da se setim koja...Mislim ,znam da si zrelija žemska,
a ovo lice mi poznato...)
 
Poslednja izmena:
Pa zar oni nisu drapnuli?Puno im pomogla njihova "filozofija"...Dobro,u njihovo vreme su se mogli zvati filozofi...
Ako ono Š nije Šopenhauer,iz poštovanja prema Ozimanu-ne učestvujem ozbiljno (a inače uvek ozbiljan.poslovično...)
Mislio sam da je ipak nešto cvrkeno...:mrgreen:

Јесу, али они су чувена четворка, а што се тиче њихове филозофије не бих знала да ли им је "помогла" пошто нисам филозоф па се и не разумем много у ту област.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top