Grčka: Pretili majci da joj neće dati bebu dok ne plati račun

bugmenot

Primećen član
Banovan
Poruka
779
Bolnica u Grčkoj zapretila je majci koja je tek rodila da neće moći da odvede bebu kući dok ne plati troškove porođaja. Pošto žena nije imala dovoljno novca, kontaktirala je nevladine organizacije da joj pomognu, dok direktor bolnice tvrdi da je sve samo nesporazum.



Bolnica Helena Venizelou u Atini od majke je tražila 1.200 eura kako bi pokrili troškove carskog reza. Direktor bolnice negira njene tvrdnje, ali aktivisti protiv štednje tvrde da ovo nije prvi takav slučaj u zemlji koja je uništena obvezama, piše "Daily Mail".

Žena, koja je u javnosti predstavljena samo kao Ana, izjavila je da je novac od nje tražio čovek iz uprave.

- Rekao nam je da moramo da platimo ceo iznos ili beba ne može s nama. Ko se ne bi toga prepao? Upravo ste rodili, a oni žele da zadrže vašu bebu jer nemate čime da im platite. Zar oni nemaju svoju djecu? - pita se ogorčena majka.

Ana koja živi u priobalnom gradu Louts kroz istu situaciju je prolazila i pre 20 meseci kada je rodila prvo dete.

U to vreme na snagu su stupale Grčke mere štednje, ali ona je, uprkos recesiji, još uvek imala posao pa je uspela da plati račun.

Međutim, ovog puta nije imala novac i strahovala je da će bolnica da ostvari svoje pretnje. Bila je prisiljena da se obrati aktivističkoj grupi "Žene protiv duga" koja se bori protiv mera štednje koje utiču na žene.

Doktor Katerina Stipsaneli, članica ovog udruženja nazvala je direktora bolnice Nikosa Faldamisa koji je izdao naredbu da se Ani dopusti da dete odvede kući.

Ipak, rekli su joj da račun mora daplati, ali su joj dopustili da dug izmiri na rate. Direktor tvrdi da ga niko nije zvao i da je incident prouzrokovala zbrka u upravi koja nije radila za vikend kada je dete rođeno.

http://www.24sata.rs/vesti/svet/ves...nece-dati-bebu-dok-ne-plati-racun/41474.phtml
 
Porodila se moja žena u vreme rata u bolnici, ja bio na frontu, došao da vidim dete kad doktor traži 300 DM za porođaj (moja plata bila oko 3,5 DM), kao mi nemamo socijalno....ja njemu lepo kažem, ako ne da da vodim ženu i dete iz bolnice, ja odo opet na front pa ću doći po njih ili kad dete bude krenulo u školu ili kad se rat završi (šta pre bude), a on neka ih hrani do tada, ja svakako nemam sa čime....doktor me gleda sa visoka pa počeo da mi prosipa fazone kao....mi ovde lečimo ljude za razliku od onih koji ih ubijaju.....ja ga malo potkačim levicom.....sestre skoče da ga brane, ja mu kažem da znam gde stanuje pa on ako voli da mu se "kamikaza" šeta oko kuće po noći, neka izvoli i odem. Posle on zvao komandu, ovi mu rekli da se ne zajebbava jer smo pre neki dan ja i moj kum (a i detetov) prebili našeg potpukovnika i izrešetali mu službenog PUH-a zato što nas je nešto zajjebavao.....on onda odluči da je porođaj bio "hitan slučaj" i skine cenu sa 300 DM na 30 DM. Ja nisam imao ni 30 DM onda se moj otac sažalio na (neželjeno) unuče i on je platio, da je bilo do mene nikad doktor ne bi video ni ćoravi dinar. :hahaha:
 

Back
Top