Artefakti na slici i zamrzavanje kompjutera

snejks

Elita
Poruka
17.871
Kao što sam napisao prijatelj mi ima problem sa artefaktima na slici i sa zamnrzavanjem rada kompjutera.
Konfiguracija je :
asus m2n-mx
2 * 1gb rama ddr2
amd 64x2 4000+
leadtek gt220 sa 1gb ddr2 128 bita
hdd neki od 500gb
napajanje ako se ne varam neko no name od 400wati + rezač
monitor asus od 19" tft wide +tv kartica

oće da mu se usled rada zamrzne slike i da se ekran onako ispuni kockicama artefaktima i sl i da onda i zablokira sistem..
Bio sam skoro 100% ubeđen da je grafa u pitanju , međutim njegova grafička u mome kompjuteru evo već drugi dan se vrti i sve radi bez greške , pšrošao testiranja , i 3 dmark pa čak i overburn do blokadei sve posle sve radi kako treba.
Ako neko ima normalnih ideja onda molim za pomoć.
 
Da je memorija u pitanju, njena nepouzdanost u radu bi se manifestovala jos negde. A koliko sam shvatio, to se ne desava. Hardver dobija svoj rezervisani opseg u radnoj memoriji, koji je uvek na istom mestu. Ako bi otkazale memorijske celije na tim adresama, onda bi problem bio konstantan, a ne povremen. Male su sanse da memorijske celije delimicno hoce da rade.
 
da vam se samo javim znači kolegin komp je sada već dva dana kod mene i grafička u njemu radi kao sat - bez artefakata na slici :roll: :roll:
uradio sam mu kompletnu reinstalaciju i pobrisao mu oko 200 gb raznoga đubreta sa c diska uradio pun format i čistu instalaciju sistema komp radi kao satić :)
da čovek ne poveruje , pošto je on otuišao za bg na nedelju dana sada ću komp da mu ganjam sve u 16 pa da vidimo :)
 
posle 4 dana i testiranja kod mene bez ijednoga gliča kockice ili bilo čega slično vratio sa komp kolegi i sinoć me on zove i kaže da komp radi po starom baca kockice i blokira kako ga je postavio kod kuće.msm ovo je neverovatno , jedino što mi pada na pamet da je kod njega sjebana strujna mreža - neznam šta drugo.
 

Back
Top