Najgori smo ljudi

Poruka
4.292
Imam dve komsije koji cuvaju pcele i naravno varaju narod. Pravi med cuvaju za svoju decu i izvoze ga za nemacku a komsijama i ostalima (ukljucujuci i mene) prodaju neke buckurise i gluposti. Nemci daju 15e za Kg meda a nama prodaju za 4.5 evra (500 din) znaci to samo po sebi odaje tajnu. Medjutim uverio sam se i svojim ocima. Jedan od njih doso kolima nakon vrcanja i gledao sam kako prvo iznosi korpicu sa 6 tegle meda i unosi u kucu a posle se vraca i iz auta iznosi gajbe i gajbe sa medom i stavlja ih u garazu. Znaci i sami mozete zakljuciti da one 6 teglice nosi svojoj deci a one gajbe sprema za prodaju i trovanje tudje dece i VARaNJE.

Jednom prilikom sam ga pitao da kad ide da vadi med podjem i ja sa njim i da u tepsiji meni ceo ram saca stavi platicu koliko kaze, 30, 40 pa i 50 evra a on nije hteo.

Ja neznam kad ce policija da pokaznjava takav idiotizam. Stvarno smo najgori narod. A ja sam mu davao da umesto sto ce nemcima da proda pravi med za 15e po kg ja cu mu uzimati svaki mesec po 2kg i placacu po 30 evra Kg a on nije hteo.

To je dokaz da smo najgori!!!!!!!!!!
 
I jos jedna prevara. moj deda je cuvao pcele i kazem vam ne psotoji bagremov, livadski, ovakav onakav med. postoji samo med i svaki med ima istu boju svetlocrvenu boju koja sija. I jos jedan test je da se pravi med kroz staklenu teglu vrlo malo gotovo ne providi. Takodje kad zabijete recimo iglu u med i vucete je navise mora da se pravi konac malte ne do plafona i nece da se prekine. Takodje pravi med kad otvorite teglu i kad je okrenete naopacke NESME da se prosipa ako se prosipa znaci da je mucka. naravno svi ti testovi se isvode na sobnoj temperaturi a ne zaledjen
 
e, a gde može još da se kupi taj pravi med :roll:
Moj deka je ima pčele, godinama ih nemam više i ja od tad pravi med videla nisam.

Vrlo ali vrlo tesko pitanje. Neznam zasto ali ni za 100 evra nece da daju pravi med za KG. Izgleda da ako daju za 100 evra znaju da ce se na taj nacin odati da muckaju jer oni sad kazu da ovaj sto prodaju za 3, 4 evra sa sve staklenom teglom je pravi med. Znaci nebuloza.
 
srecom mlad sam,pa nemam potrebu toliko cesto da ga kupujem...odem do Idee,dovoljno,tamo sve ima;)
Ide? Mislis neka prodavnica? Ako je prodavnica ha ha ha naso si u koju crkvu ces se krstiti ha ha . U radnjama su KINESKI medovi i to ti je bratac jos gora mucka nego ovi nasi sto muckaju. Ovi nasi muckaju sa neke travke i secer a KINEZI muckaju sa saharinom, aspartanom i ko zna kakvim sve hemikalijama. Zato ni za 1 000 evra da ti neko daje nemoj taj med iz prodavnica pa makar to bila radnja zdrave hrane. Nasa drzava nema apsolutno nikakvu kontrolu hemijsku za hranu tako da svako moze svasta da prodaje samo da nije otrov tipa kusnes i umres u roku od minut dva a ako umres za 5 ili 10 dana nema veze.
 
pcelari, medari, oni su nesto hteli da se udruze pa da se ne prodaje med koji je podvala nego dobar med

e sad ima to da ti mozda nisi nekog bas dobro optuzio znaci moras biti 200% siguran sto ce reci ladne glave a i onda da ga ne lincujesh samo negde prijavish
a ko pa jede med, to je vise statusni simbol
 
I jos jedna prevara. moj deda je cuvao pcele i kazem vam ne psotoji bagremov, livadski, ovakav onakav med. postoji samo med i svaki med ima istu boju svetlocrvenu boju koja sija. I jos jedan test je da se pravi med kroz staklenu teglu vrlo malo gotovo ne providi. Takodje kad zabijete recimo iglu u med i vucete je navise mora da se pravi konac malte ne do plafona i nece da se prekine. Takodje pravi med kad otvorite teglu i kad je okrenete naopacke NESME da se prosipa ako se prosipa znaci da je mucka. naravno svi ti testovi se isvode na sobnoj temperaturi a ne zaledjen

postoji valjda med ovakav ili onakav, valjda sezonski ili gde pcele pasu, mada dosta su slicni medovi
 
I jos jedna prevara. moj deda je cuvao pcele i kazem vam ne psotoji bagremov, livadski, ovakav onakav med. postoji samo med i svaki med ima istu boju svetlocrvenu boju koja sija. I jos jedan test je da se pravi med kroz staklenu teglu vrlo malo gotovo ne providi. Takodje kad zabijete recimo iglu u med i vucete je navise mora da se pravi konac malte ne do plafona i nece da se prekine. Takodje pravi med kad otvorite teglu i kad je okrenete naopacke NESME da se prosipa ako se prosipa znaci da je mucka. naravno svi ti testovi se isvode na sobnoj temperaturi a ne zaledjen

Постоји багремов, сунцокретов, липов и тзв ливадски мед, и то само зато што различите биљке цветају у различито време, те ако одређена биљка (код мене у крају багрем) даје већину расположивог цвета за скупљање меда, логично да ће и мед бити доминантно багремов. Багремов мед је, нпр. за нијансу светлији, мада се примети тек кад га ставиш поред тегле из другог периода, кад је багрем већ прецветао.
Стандардна превара са медом је да добијете 100% природан, али неузрео мед, тј онај који се после врцања одмах затвара у пластику да му не испари вода, тј плаћате воду по цени меда.
 
Da da pod uslovom da nasi seljaci imaju naocare a obicno nemaju a slova sitnaaaa a jos u miligramima, pa sve neki strucan recnik itd itd tako da oni imaju teoriju stavi vise da bolje ubije bube.

Ako staviš više, spržićeš biljku.

ако не успе прскање ти поновиш јел' да:sad2:-ове недеље прскаш следеће ајмо на пијац :sad2:

Možeš da jedeš i posle dva dana. Zavisi od preparata.
 
шта сад, ништ не разумем, зар то није способност, довитљивост, предузимљивост, бизнис?
све у саставу либералног капитализма и либерализма, ето питајте камиа ако не верујете.

мој комшо је опељешио целу фирму, способан човек, какав црни хуманизам солидарност, то су само изговори за неспособност, јел да ками?
 
Kako bre nema vise vrsta meda.
Pcelari zato i imaju nekoliko grupa kosnica pa su jedne na livadi, druge u sumu, trece pored bagrema i stoga imas vise vrsta meda, zna se kad je sezona koje ispahe itd
E sad, sve ima svoju cenu, ovde je to 7-8 evra u Nemackoj duplo i to je to
Nije problem ni to buckanje, kad u pravi med dodaju 10% onog od secera, problem je kad naprave potpuno vestacki med od gomile secera i dodaju mu 10% pravog, a prodaju kao originalni
Nije on stetan, ali nema nikakvu hranljivu vrednost, a prodaje se kao navodno pravi
Pored ovih metod koje covek napisa, svaki pravi med koji sam probao nije preterano sladak. Cim ubija jos u ustima koliko je sladak, nije pravi
 
Imam dve komsije koji cuvaju pcele i naravno varaju narod. Pravi med cuvaju za svoju decu i izvoze ga za nemacku a komsijama i ostalima (ukljucujuci i mene) prodaju neke buckurise i gluposti. Nemci daju 15e za Kg meda a nama prodaju za 4.5 evra (500 din) znaci to samo po sebi odaje tajnu. Medjutim uverio sam se i svojim ocima. Jedan od njih doso kolima nakon vrcanja i gledao sam kako prvo iznosi korpicu sa 6 tegle meda i unosi u kucu a posle se vraca i iz auta iznosi gajbe i gajbe sa medom i stavlja ih u garazu. Znaci i sami mozete zakljuciti da one 6 teglice nosi svojoj deci a one gajbe sprema za prodaju i trovanje tudje dece i VARaNJE.

Jednom prilikom sam ga pitao da kad ide da vadi med podjem i ja sa njim i da u tepsiji meni ceo ram saca stavi platicu koliko kaze, 30, 40 pa i 50 evra a on nije hteo.

Ja neznam kad ce policija da pokaznjava takav idiotizam. Stvarno smo najgori narod. A ja sam mu davao da umesto sto ce nemcima da proda pravi med za 15e po kg ja cu mu uzimati svaki mesec po 2kg i placacu po 30 evra Kg a on nije hteo.

To je dokaz da smo najgori!!!!!!!!!!

A da li je komsija TERAO tebe da ti od njega kupis med?

Nije...

Zasto se onda zalis? :dontunderstand:
 

Back
Top