Ode evro na 200 RSD

a na osnovu cega i da ojaca?? privreda stoji, deficit raste, to malo proizvoda primarnog sektora, ne da nije dovoljno nego se i ne oseti.. neka stanu sa investiranjem u shpng mallovima i malo se pozabave industrijom, nadju investitore koji ce zaista graditi fabriku sa njihovim vlasnistvom, a ne da drzava `donira` ko zna koliko, da bi ih privukla..
e, a posto tek sada od toga nema apsolutno nista, s obzirom na politicku nestabilnost, i da se ne zna na koju cemo stranu..doci ce dinar na realnu vrednost od 200..
 
Stabilizivati ce se on kad dodju gastosi kuci i devize u zemlju.

Nema vise toga oni stari gastosi ne rade, penzije male i ne dlazu vise, a mladi gastosi ne dolaze vise jer ih mi odmah ismejavamo kako neznaju pravilno da se izraze ili da nesto pravilno napisu.Cim neko od nas pogresi u pisanju odmah je tu neko ko daje kritiku a sam ne primecuje da ta kritika pogadja u srce tok gastosa, a oko vas toliko njih koji neznaju da se izrazavaju pravilno a njima ne kazete nista .Mladje generacije nece da dolaze u Srbiju ,da ne duzim ima zato puno razloga.
 
Poslednja izmena:
Nema vise toga oni stari gastosi ne rade, penzije male i ne dlazu vise, a mladi gastosi ne dolaze vise jer ih mi odmah ismejavamo kako neznaju pravilno da se izraze ili da nesto pravilno napisu.Cim neko od nas pogresi u pisanju odmah je tu neko ko daje kritiku a sam ne primecuje da ta kritika pogadja u srce tok gastosa, a oko vas toliko njih koji neznaju da se izrazavaju pravilno a njima ne kazete nista .Mladje generacije nece da dolaze u Srbiju ,da ne duzim ima zato puno razloga.

Oni koji su u penziji su cesto vec sad u Srbiji.

A koliko ne dolaze kazi mi jos jednom kad sam letos kod Horgosa.
 
Kojih 200 ?Ovo se vise ne zaustavlja,devize se iznose iz zemlje putem stranih banaka a corav evro ne ulazi u zemlju ,stampaju se nove pare (2000 din) znaci 90e se vracaju!"Zivi bili pa videli" Valter
 
Pa sad je vazno da Nikolic ostvari svoja obecanje i pocne izvoz u ne EU trziste bilo to Rusija, Kina ili Indija.

Samo mi nije jasno sta to mozemo njima izvoziti.

Kad već spomene Rusiju, Srbija ima potpisan sporazum sa Rusijom o slobodnoj razmeni roba (slobodnom uvozu/izvozu)...ne znam kako se tačno zove, koji podrazumeva da možemo da uvozimo u tu zemlju šta god imamo, bez carina, poreza i gluposti. A mi...tako malo izvezemo jabuke, poneko voće i šta ja znam. A jeste videli Rusiju na karti? Pa pola EvroAzije je Rusija j.b.t.! Toliki izvozni potencijal...

Nećemo mi čini mi se nikada skapirati neke stvari....
 
Kad već spomene Rusiju, Srbija ima potpisan sporazum sa Rusijom o slobodnoj razmeni roba (slobodnom uvozu/izvozu)...najedne znam kako se tačno zove, koji podrazumeva da možemo da uvozimo u tu zemlju šta god imamo, bez carina, poreza i gluposti. A mi...tako malo izvezemo jabuke, poneko voće i šta ja znam. A jeste videli Rusiju na karti? Pa pola EvroAzije je Rusija j.b.t.! Toliki izvozni potencijal...

Nećemo mi čini mi se nikada skapirati neke stvari....

Jeste Rusija velika ali ne zive vise ljude u njoj od Nemacke i Francuske zajedno. A i konkurencija u Rusiji je velika.
 
Nema vise toga oni stari gastosi ne rade, penzije male i ne dlazu vise, a mladi gastosi ne dolaze vise jer ih mi odmah ismejavamo kako neznaju pravilno da se izraze ili da nesto pravilno napisu.Cim neko od nas pogresi u pisanju odmah je tu neko ko daje kritiku a sam ne primecuje da ta kritika pogadja u srce tok gastosa, a oko vas toliko njih koji neznaju da se izrazavaju pravilno a njima ne kazete nista .Mladje generacije nece da dolaze u Srbiju ,da ne duzim ima zato puno razloga.

Tacno tako, slavina ce biti iz godine u godinu sa sve manje vode.

Mladi ne dolaze jer ih nista vise ne vezuje za Srbiju, rade ljudi, svoj odmor koriste za zanimljiva putovanja i letovanja, za njih Srbija vise ne postoji.

Guzve na Horgosu su u jeku turisticke sezone, uglavnom za vikend, a uglavnom jer ih Madjari namerno stvaraju.
Preko godine i preko nedelje nema zivog coveka.
 

Back
Top