Gde bi vi izveli strance koji su vam u gostima...
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Gde bi vi izveli strance koji su vam u gostima...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Gde bi vi izveli strance koji su vam u gostima...

Konkretno pitanje, gde biste izveli goste iz inostranstva koji zele iskljucivo da vide i cuju muziku i obicaje specificne za nasu zemlju.
    Konkretno, gde biste ih izveli (koji restoran, kafana u Beogradu, a moze i van) da mogu da cuju, vide i uzivaju u autenticnoj:

-Ciganskoj muzici i ciganskoj kafanskoj atmosferi
    -Tamburasi, dobra muzika i dobra atmosfera
    -Trubaci, dobra muzika i dobra atmosfera

Isto tako da li znate gde se mogu kupiti odevni predmeti kao sto su nase domace vunene carape, dzemperi, delovi nosnje ? Gde se mogu kupiti nasi etno muzicki instrumenti tambure, gusle, frule ?
    Arghhhh Garancija i nakon koliko dana MORAJU da mi daju nov telefon, cipele i hard disk:
    http://www.informisanje.info/2014/09/zakon-o-zastiti-potrosaca/

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3013

Podrazumevano Re: Gde bi vi izveli strance koji su vam u gostima...

charape i dzemperi imaju da se kupe u Bezistanu,tambure,frule i gusle malo tezhe,i naravno koshtaju solidno,frule ne toliko koliko gusle...
    a shto se izlazaka tiche,ima lepih restorana po Skadarliji,Tri Sheshira i ostalo,ali bi ih tuda samo proshetao,jer deru,a klopa kod Neshe na pochetku Ibarske!da vide kako se jede u Srbiji!
    nocni klubovi su svi manje vishe slichni,ali splavovi imaju samo kod nas tako da eto,imash opciju splavova,narochito ako su mushkarci u pitanju,jer tamo ima svashta lepo da se vidi!
    inache,ni Ada nije losha varijanta za izlazak...
    preporuchujem i shetnju po centru,do Hrama Svetog Save,josh ako znash svashta neshto interesantno da im isprichash o gradu,zgradama i istoriji,tim bolje!
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3013

imash i na Slaviji,na pochetku Bulevara JNA sa desne strane,radnju u kojoj prodaju ruchne radove Srbije,mislim da se slichno i zove...

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    992

Odvedi ti njih u Šabaju kod Lile u Mali, imaš sve to u jednom... kakav Bgd kakvi bakrači...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3013

ma odvedi ih u Guchu!

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ne bih ih izveo nigde
    I oni su stipse kad se ide kod njih
    Ni pljeskavicu da ti kupe, ali Svaki Srbin shojic pa daj bahato pred strani partneri...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Hvala ozbiljnim predlozima. Moze li nesto vise detalja o toj kafani kod Lile u Mali ili sta li je to vec. Gde se nalazi, kojim danima radi, kakav je sadrzaj ? Cuo sam da u Novom Sadu postoje dobre kafane, ali me pre svega interesuje Beograd.

Splavovi ne dolaze u obzir (vecina), jer iako su specificni za nas na njima se pusta samo komercijalna strana ili domaca turbofolk muzika,prvo se moze cuti bilo gde, a drugo je bezveze, to su mesta za tinejdzere. Ciljam na kafane, restorane i splavove gde se moze cuti izvorna muzika i atmosfera. Cigani, tamburasi, harmonika, truba...

Kad smo kod splavova da li radi splav Crni panteri, tamo bi trebala da bude ciganska muzika. Ili na primer nasa izvorna muzika koja se pusta u emisiji od zlata jabuka na radio beogradu, gde se takva muzika moze uzivo cuti ?

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=3034&Itemid=178

Arghhhh Garancija i nakon koliko dana MORAJU da mi daju nov telefon, cipele i hard disk:

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ja planiram moje goste da odvedem u kafanu stari beograd, na tamburase. to su mi preporucili, negde kod djusine

a skadarlija? nema greske. jos je sve onako upeglano

Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3013

Citat Original postavio Sinis@ Pogledaj poruku
    Hvala ozbiljnim predlozima. Moze li nesto vise detalja o toj kafani kod Lile u Mali ili sta li je to vec. Gde se nalazi, kojim danima radi, kakav je sadrzaj ? Cuo sam da u Novom Sadu postoje dobre kafane, ali me pre svega interesuje Beograd.

Splavovi ne dolaze u obzir (vecina), jer iako su specificni za nas na njima se pusta samo komercijalna strana ili domaca turbofolk muzika,prvo se moze cuti bilo gde, a drugo je bezveze, to su mesta za tinejdzere. Ciljam na kafane, restorane i splavove gde se moze cuti izvorna muzika i atmosfera. Cigani, tamburasi, harmonika, truba...

Kad smo kod splavova da li radi splav Crni panteri, tamo bi trebala da bude ciganska muzika. Ili na primer nasa izvorna muzika koja se pusta u emisiji od zlata jabuka na radio beogradu, gde se takva muzika moze uzivo cuti ?

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=3034&Itemid=178

Crni Panteri rade,i mozhesh tamo da ih vodish,mada je tamo loodnica!tamo ce bash svega da se nagledaju!
    a inache imash i u Zemunu na Gardoshu restorane sa tamburicama,i ostalo...Skadarlija,vec sam pomenuo...

Poznat Bastiani (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

E ovako. Sve kombinacije izvan Beograda slobodno zaboravi, to su mitovi i legende, najbolje kafane su u Beogradu i to ubedljivo. Možda bi se u Nišu nešto našlo, ali to ti je verovatno daleko i nepraktično.

Što se tiče izbora mesta, zavisi od toga u kom su fazonu stranci. Npr. može da im bude simptaično neko mesto sa vrhunskim roštiljem ali da se užasnu kada vide wc, a obično jedno ide uz drugo.

Za optimalnu kombinaciju etno+komfor mogao bih da preporučim "Zlatar" u Preradovićevoj. Nije mesto potpuno po mom ukusu, ali za strance je verovatno optimalno. Solidna muzika.

Ambijent, naročito po danu, najatraktivniji na Kalemgdanskoj terasi, hrana dobra i skupa ali bez etno varijanti.

U tom smislu bih mogao da preporučim i "Malevilu" u Zemunu. odličan pogled i ambijent, dobra hrana, verujem da je i muzika solidna, nisam bio skoro.

Najbolji roštilj u Beogradu neprikosnoveno, a verovatno i u Evropi, "Čubura" u gradić Pejtonu. Ali suviše tesno i nekomforno za goste iz inostranstva. Nema muzike.

Za cigansku muziku se raspitaj za splav "Vilenjak" u blokovima, peva ženska iz "Ođile" ili je bar pevala do pre nekog vremena. Nije klasična splavovska treska, ambijent više kamerni ali kežual, dobra jela od ribe, ima i roštilj ali ništa naročito.

"Crni panteri" važe kao klasično mesto gde gosti iz inostranstva mogu da ostvare svoje stereotipe o boemskom i andergraund noćnom životu, što se postiže pre svega aljkavim ambijentom. Lično nisam bio i ne želim, ali imam izvore koje držim pouzdanim. Hrana je loša, a Cigani vešti da izvuku pare, svirka da l' je dobra - verovatno jeste, ali to je i stvar ukusa i raspoloženja.

Skadarlija je dobra za razglednice i da se posedi preko dana, a može i da se jede ali sad ne bih umeo da te posavetujem jer je mnogo mesta, ko će to sve obići. Ja bih jeo u "Crnom Gruji". Uglavnom, "Tri šešira" zaobilazi u širokom luku.

Klasično beogradsko gurmansko mesto, "Kosmaj" u Cvijićevoj. Preferiram, ali mi je više nekako za zimu.

Mesto sa kojim verovatno ne možeš da pogrešiši, "Zaplet" na Crvenom krstu. Izbor domaće i svetske kujne, njega su i napravili da stranci ima gde da jedu. Lično nisam bio, ali sam čuo više preporuka.

"Široka staza" izolovano i intimno mesto na Dunavu. Ako ga nađeš. Dobra rečna riba, ima muzika, ali prvo se raspitaj, ne znam da li sviraju svakog dana. Ovo mesto je najličnije od svih.

Moja preporuka Radmilovac u Leštanima, dobor naročito za izlet preko dana ako je lepo vreme. Hrana nije izrazito u etno-maniru, ali imaju odličnih kulinarskih fazona. Odlična i muzika ali prvo se ipak raspitaj telefonom. Mana - ružan prilaz Smederevskim putem i nije baš jeftino. Inače gostima iz inostranstva se dopada garantovano.

Da završim, dok se nisam setio još nečega.
    Poslednji put ažurirao/la Bastiani : 24.05.2012. u 12:25
    "Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    182

повраћа ми се од ''сувенира'', то треба укинути.....
    Dream on

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

kakvo sranje brate,ovdeo bi ih na selo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Bastiani hvala na iscrpnom i vrlo kosrisnom postu.

Iako je vazno, teziste nije na ulickanosti i sredjnosti restorana, vec upravo na sustini upoznavanja lokalne muzike, obicaja i etno motiva, lokalnih jela i pica. Cilj je da upoznate i vidite nesto sto ne mozete naci u bilo kom drugom gradu na svetu. Takve goste imam, pored njihove radoznalosti, ljudi su muzicari i vrlo ih intresuje da cuju i vide kafansku atmosferu, tamburu, harmoniku, cigane i sl.

p.s. nema nikakve veze sa etno sadrzajima i lokalnom muzikom, ali zaplet je otvorio i drugi restoran pored hrama sv.save, odicna usluga i hrana, ali to nije ono sto trazim

Slične teme

1. Koji sport vam je najdosadniji?
    Autor Liza Dennis u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 206
    Poslednja poruka: 01.09.2010., 10:59
  2. Koji su vam omiljeni reggae muzichari?
    Autor Djordja u forumu Muzika
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 08.08.2008., 22:55
  3. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 09:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •