Kana

Reyna

Aktivan član
Poruka
1.094
Pozdrav zene i devojke. :bye: Imam da vam postavim jedno pitanje, mozda i vise, ali svakako moze da se zakoplikuje jer svakako ni ja nisam bas sasvim sigurna kako da vas pravilno pitam a da u to ukljucim sve sto me zanima. Kako god.. Kao sto u naslovu pise, interesuje me kana. Da li ste je koristili i kakvi su vam utisci? Da li je moguce svetlija kana na tamniju kosu? Danas sam probala jednu tamniju i nista mi nije primila. Ni neki svetli pramenovi koje imam, a ni moja prirodna. Jel moguce da ne moze da primi? Inace, svidja mi se jedino sto mi je kosa nikad bolja, bas je mekana, a i kazu da kana oporavlja kosu. :think: Pozdravcic. :bye::manikir:
 
Naravno izvinjavam se ako vec postoji neka slicna tema, a sigurno postoji, al stvarno nisam mogla da trazim. Zato imamo nase dobre i vredne admine. ;)
 
E da. Jel moze sa kane na kanu? Tipa probam onu indijsku a onda predjem na svetliju egipatsku? I jel znate koje sve vrste postoje? ja znam samo za te dve i za crnu.
 
...draga, nista ti ne znam o tim prelascima...godinama stavljam samo jednu kanu...crnu...i prezadovoljna sam...stavljam je s vremena na vreme, da pokrijem sede...u pola godine jednom...umesam je sa ohladjenom crnom kafom, i namazem na kosu, kao farbu...ostavim jedno sat vremena, i pranje...znam da neko stavlja jos i zumance u tu smesu...ali ja nisam probala... ;)
 
...draga, nista ti ne znam o tim prelascima...godinama stavljam samo jednu kanu...crnu...i prezadovoljna sam...stavljam je s vremena na vreme, da pokrijem sede...u pola godine jednom...umesam je sa ohladjenom crnom kafom, i namazem na kosu, kao farbu...ostavim jedno sat vremena, i pranje...znam da neko stavlja jos i zumance u tu smesu...ali ja nisam probala... ;)

Pa i ja sam mislila da ovu indijsku umesam sa cajem od hibiskusa ili divlje tresnje.. al ne znam kako bi ispalo. Pomislila sam i ja na zumance, ali onda bi poprimilo i tu boju.. ne ne.. to je druga smesa. Htela sam da probam da vidim ovu egipatsku kanu pa ako mi ne bude odgovarala da predjem opet na ovu indijsku, al ona je boje moje kose, pa sam mislila da pomesam i stavim to sto ispadne. :malav: No, naravno nisam sigurna. :neutral:
 
Pa nemam pojma, kupila mi je drugarica u Staroj Pazovi jer u Beogradu nisam mogla da nađem :roll: A mislim da je od onih najprostijih, indijska kao. Kažu da je valja držati celu noć, ja nisam tako da mi boja nije bla baš crvena, više je ostao preliv. A jel ti sad kosa tamna ili svetla ?
 
Pa nemam pojma, kupila mi je drugarica u Staroj Pazovi jer u Beogradu nisam mogla da nađem :roll: A mislim da je od onih najprostijih, indijska kao. Kažu da je valja držati celu noć, ja nisam tako da mi boja nije bla baš crvena, više je ostao preliv. A jel ti sad kosa tamna ili svetla ?

Moja kosa... :roll: Tamna, tamna braon, onda sam imala neke blajhane pramenove koje sam farbala tirkiznom, a onda kada su se isprali ofarbala ih bakarnom, a onda tamno crvenom, i sada sam htela ovom, medjutim sad je nesto ni sama ne znam. Kao da je osvezio to sto se ispralo al nema ni t od tamnog, a ova kana je tamna. Trebalo je da bude skoro kao moja boja.
 
Uh, ne znam. Verovatno je trebalo da je držiš duže. Je li to bila tamno smeđa kana ili crna ? Crna bi trebalo sve da pokrije, ali to samo ako odlučiš da tu boju imaš dugo. Ja ne bih više koristila kanu, teško se ispira.
 
U onom prospektu pise da treba drzati od sat do tri. Kevina prijateljica koja je frizer je rekla da na moju duzinu treba da drzim dva sata, znaci posto nisam celu kosu onda logicno da je okej manje. Al ja sam ipak drzala dva i nesto. Ovo je neka indijska i izgleda mi kao tamno smedja.
 
Pozdrav zene i devojke. :bye: Imam da vam postavim jedno pitanje, mozda i vise, ali svakako moze da se zakoplikuje jer svakako ni ja nisam bas sasvim sigurna kako da vas pravilno pitam a da u to ukljucim sve sto me zanima. Kako god.. Kao sto u naslovu pise, interesuje me kana. Da li ste je koristili i kakvi su vam utisci? Da li je moguce svetlija kana na tamniju kosu? Danas sam probala jednu tamniju i nista mi nije primila. Ni neki svetli pramenovi koje imam, a ni moja prirodna. Jel moguce da ne moze da primi? Inace, svidja mi se jedino sto mi je kosa nikad bolja, bas je mekana, a i kazu da kana oporavlja kosu. :think: Pozdravcic. :bye::manikir:

Kana moze drasticno da promeni boju kose jedino ako si seda, ili plavuša, a nisam sigurna kako deluje na farbanu kosu. Ako se nije primilo, ili si dobila neko blato a ne pravu kanu, ili nisi drzala dovoljno dugo (ja sam drzala po nekoliko sati, sto duze to bolje), ili imas mecu - to je neka narodna mudrost da se ne treba za vreme menstruacije :)
 
E drugarice, tesko se prima na tamnu kosu zbog jakog pigmenta. Ja cak imam i crveni pigment u kosi ali mi se nije primila. Jos sam se ja zaludjivala i drzala je po celu noc. Jedino sto sam postigla je da unistim i jastuk i jastucnicu :lol: Kana ti je vise kao pakovanje za kosu. Ako hoces da promenis boju, ofarbaj se :lol:
 
Kana moze drasticno da promeni boju kose jedino ako si seda, ili plavuša, a nisam sigurna kako deluje na farbanu kosu. Ako se nije primilo, ili si dobila neko blato a ne pravu kanu, ili nisi drzala dovoljno dugo (ja sam drzala po nekoliko sati, sto duze to bolje), ili imas mecu - to je neka narodna mudrost da se ne treba za vreme menstruacije :)

Drzala sam sat i 15-20minuta. Nije primilo nista. Kazu da moze na farbanu. Nisam imala mecu. :lol: Vi's neresiva misterija cuda zvanog 'kana'. :dash:
 
E drugarice, tesko se prima na tamnu kosu zbog jakog pigmenta. Ja cak imam i crveni pigment u kosi ali mi se nije primila. Jos sam se ja zaludjivala i drzala je po celu noc. Jedino sto sam postigla je da unistim i jastuk i jastucnicu :lol: Kana ti je vise kao pakovanje za kosu. Ako hoces da promenis boju, ofarbaj se :lol:

Da, da, da. Ali.. Ja nisam farbala moju kosu, moju boju, vec one sucmuraste pramenove ako si videla. Oni su bili blajhani i farbani dosta dugo, sada su bili nesto crvenkasti al bas svetlo. Kako kaze Honduras prima se na svetle nijanse i na sedu, al meni nije primilo nista. U tome je stvar. A farbu izbegavam jer sam unakazila kosu i jedva je 'oporavila', tako da nisam za to. Ima da uzmem tempere pa da farbam svaki dan pomalo ili farbu za jaja. :lol:
 
Ја шта сам на нету нашла о кани, јесте да се не ставља на праменове, да не иде на блајхану косу, да не иде на плаву косу.
 
Користе је црнке и бринете.
Не знам за јасмин, али можеш погледати код њих http://formavs.com/lush/index.php?option=com_virtuemar t&page=shop.browse&category_id=39&Itemid=29
Ја сам размишљала о кани, али имам јак црвени пигмент и не желим да ми коса иде јако на црвено, а фризер ми је рекао да се фарба тешко прима након ње а она има карактеристичан црвени одсјај, осим ваљда црне која иде на индиго
 
Pozdrav zene i devojke. :bye: Imam da vam postavim jedno pitanje, mozda i vise, ali svakako moze da se zakoplikuje jer svakako ni ja nisam bas sasvim sigurna kako da vas pravilno pitam a da u to ukljucim sve sto me zanima. Kako god.. Kao sto u naslovu pise, interesuje me kana. Da li ste je koristili i kakvi su vam utisci? Da li je moguce svetlija kana na tamniju kosu? Danas sam probala jednu tamniju i nista mi nije primila. Ni neki svetli pramenovi koje imam, a ni moja prirodna. Jel moguce da ne moze da primi? Inace, svidja mi se jedino sto mi je kosa nikad bolja, bas je mekana, a i kazu da kana oporavlja kosu. :think: Pozdravcic. :bye::manikir:

Svetlija kana na tamniju kosu je nemoguca misija, ne moze.Inace zavisi koju kanu si koristila,ovu sam ja
Kana.jpg
ona prima iz prve.I to preko farbane kose .Ako je kosa tamnija ima odsjaj na braon tj. vise na crveno ili ti boja divljeg kestena.
U njoj mozes ubaciti, kao sto si pomenula zumanca i maslinovo ulje jednu kasiku, nece zumanca da ti remete boju ne brini, samo ce biti kosa sjajnija i jaca.Balsam ti ne treba posle ispiranja tu ti je sve u jedan.E sada ako ne zelis da je jaka crvena, a ume da ispadne tako, ubacis skuvanu jaku kafu manje od jedne soljice, zavsi od duzine kose kose naravno. Kada sve to skarabudzis naneses na kosu i dovoljno je sat vremena da drzis, jer to sto primi za to vreme to je sve ostalo ti je suvisno jer nema efekta.
Inace ume ona i da isusi kosu ,tako da nemoj preterivati.;)
 

Back
Top