Da li ko uči ili zna html

Html je nesto najlakse od alata koji su potrebni da bi se napravio jedan sajt. Ako mislis da se dalje usavrsavas kreni ovako:

HTML>CSS>JavaScrpt>PHP

CSS se koristi za dizajniranje strane, svi graficki detalji se rade u CSS-u i Photoshop-u.
Java se koristi za dodavanje raznih aplikacija, funkcija i ona je dosta, doooosta ozbiljnija od prva dva.
PHP se koristi kao spajac sajta i baze, sve gde ti treba neko pretrazivanje, forumi, registracije itd mora se koristiti php.

uglavnom ova tri moraju se znati. Za zamenu PHP-a mozes koristiti ASP.NET, jedina mrtva mana mu je sto je ogranicen na Windows, a sve je vise korisnika Linuxa.

poseti sajt > http://www.bubaj.com/
mnoooogoje dobar.
 
w3schools je dobar za ucenje HTML-a i CSS-a, ali za Javu, PHP nema ono 'try it yourself', i nema bas sve sto je potrebno :)

Da ne zbunis coveka, razgranici Javu i JavaScript, to su 2 totalno razlicita jezika......
Sto se tice HTML i toga, nije tesko, za CSS moras imati osecaj, pored znanja treba i neki filing za dizajn (koji mnogima nedostaje, vjerujte, nista licno).
Dalje sa JavaScriptom(dalje Js).....hm ni to vise nije Js, nego fuzija Googe-ovih API-ja, jQuery-ja, Prototype-a i ostalih biblioteka.
Jedina zanimljiva stvar vezana za Js, jeste http://nodejs.org/ ........ Js na serveru nije uopste losa ideja, i to ne ovaj raspali Js sto koristimo, nego totalno novi i potpuno objektno orijentisani JavaScript(wow i andjeli ce pasti).

Php, iskreno da vam kazem, smara, samo sto nemam zivaca da radim npr. ruby on rails, node.js ili nesto tako, ali vremenom ce i php da izadje iz upotrebe, mada je lagan za ucenje.

Sto se tice baza i SQL, to ti je sve isto, nema mnogo pameti, osim da imas osjecaj za dobro dizajniranje (strukturu) baza.

Uopste, sve bleja, za 6 mjeseci aktivno biti ces vrlo dobar.
Uci Ajax, WebSockete, Server side events, HTTP requestove i JSON format i mozda kasnije WebGL.

Bice dobro, samo guraj
 
Poslednja izmena:
Da ne zbunis coveka, razgranici Javu i JavaScript, to su 2 totalno razlicita jezika......
Sto se tice HTML i toga, nije tesko, za CSS moras imati osecaj, pored znanja treba i neki filing za dizajn (koji mnogima nedostaje, vjerujte, nista licno).
Dalje sa JavaScriptom(dalje Js).....hm ni to vise nije Js, nego fuzija Googe-ovih API-ja, jQuery-ja, Prototype-a i ostalih biblioteka.
Jedina zanimljiva stvar vezana za Js, jeste http://nodejs.org/ ........ Js na serveru nije uopste losa ideja, i to ne ovaj raspali Js sto koristimo, nego totalno novi i potpuno objektno orijentisani JavaScript(wow i andjeli ce pasti).

Php, iskreno da vam kazem, smara, samo sto nemam zivaca da radim npr. ruby on rails, node.js ili nesto tako, ali vremenom ce i php da izadje iz upotrebe, mada je lagan za ucenje.

Sto se tice baza i SQL, to ti je sve isto, nema mnogo pameti, osim da imas osjecaj za dobro dizajniranje (strukturu) baza.

Uopste, sve bleja, za 6 mjeseci aktivno biti ces vrlo dobar.
Uci Ajax, WebSockete, Server side events, HTTP requestove i JSON format i mozda kasnije WebGL.

Bice dobro, samo guraj

Ma cesto skratim JavaScript sa java, mrzi me da pisem :D

Java je OO programski jezik, dok je Javascript skriptni jezik za dizajniranje web strana i 'mece' se u html kod.
 
Ma cesto skratim JavaScript sa java, mrzi me da pisem :D

Java je OO programski jezik, dok je Javascript skriptni jezik za dizajniranje web strana i 'mece' se u html kod.
Kako te ne mrzi kad imas promjenjivu :
numberOfSeachEngineNames ? :P

Usput, i js moze biti objektno orijentisan, ne sluzi za dizajniranje strana, vec za kreiranje dinamickih i interaktivnih, za Ajax i DOM manipulaciju(ovo se moze provuci kao animacija html elemenata, ali nakon css3 koriscenje je opalo).
 
Samo bubaj HTML, CSS, i JS (ili jQuery).
Licno mislim da je bolje da sva tri odlicno savladas pre nego sto predjes na neki drugi jezik tipa PHP, jer nije dobro da se prosiris i da ucis sve odjednom, jer onda neces nista znati u potpunosti.
Ne zuri, fokusiraj se na osnove koje sam naveo gore, pa tek kada to budes drzao u malom prstu, mozda ce ti trebati malo vise vremena u zavisnosti kako kapiras i koliko si uporan, predji na neki drugi jezik tipa PHP i tako dalje u krug.
 
Moraš prvo savladati HTML, ali izvorni, pravi,
bez korišćenja Dream Weawer-a i sličnih pomagala.
Posle je sve lakše, možeš i koristiti da sebi olakšaš posao,
ali ćeš znati kako da udješ u source i urediš šta želiš.
Mali ali efikasan vizuelni štos je da ikonicu (ne tekst)
koristiš kao link.
 

Back
Top