Amalgam

coldman657

Početnik
Poruka
12
zanima me kako uz pomoć amalgama u plombi,aluminijuma i pljuvačke dobiti struju koja je malo jača od AAA baterije?Evo gde sam to našao u PDF-u:
supa.pharmacy.bg.ac.rs/assets/6473
 
Ma da, to je isto kao u setrijiCSI kao otrovali su nekog pomoću košturca iz breskve!!
Posle toga sam detaljno pretražio google i došao sam do zaključka da e u breskvinoj koštici
stvarno nalazi Amulgalin (jedan od oblika cijanida). Ali da je potrebna 500% veća količina od one
koja se nalazi u košturcu, da bi bila otrovna.
To je jednostavno naučna fantastka!!

Tako i ova tvoja tema je mislim nemoguća (nisam siguran), sad ću da proverim na čika googlu!!

No ako te interesuje da napraviš bateriju od Limuna (kisela sredina) i dva različita šrafa
(napravljeni od različitih metala) mogu da ti prekucam, imam kompletno uputstvo u jednom
od starijih brojeva politikinog zabavnika!!
I što je najbitnije, to stvarno funkcioniše
Lično probao i uverio se!!!

P.S:Struja dobijena na ovaj gore opisani način je niskonaponska,
Tj. može da služi samo kao baterija za digitron!!
 
Ma da, to je isto kao u setrijiCSI kao otrovali su nekog pomoću košturca iz breskve!!
Posle toga sam detaljno pretražio google i došao sam do zaključka da e u breskvinoj koštici
stvarno nalazi Amulgalin (jedan od oblika cijanida). Ali da je potrebna 500% veća količina od one
koja se nalazi u košturcu, da bi bila otrovna.
To je jednostavno naučna fantastka!!

Tako i ova tvoja tema je mislim nemoguća (nisam siguran), sad ću da proverim na čika googlu!!

No ako te interesuje da napraviš bateriju od Limuna (kisela sredina) i dva različita šrafa
(napravljeni od različitih metala) mogu da ti prekucam, imam kompletno uputstvo u jednom
od starijih brojeva politikinog zabavnika!!
I što je najbitnije, to stvarno funkcioniše
Lično probao i uverio se!!!

P.S:Struja dobijena na ovaj gore opisani način je niskonaponska,
Tj. može da služi samo kao baterija za digitron!!
Misliš Amigdalin :) Inače, slažem se sa ostatkom posta. Pozdrav.
 

Back
Top