БиХ иде ка мирном разлазу!

Urosius

Ističe se
Banovan
Poruka
2.590
Да не би дошло до распада БиХ треба направити реалну политичку ситуацију, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

"Треба направити реалну политичку ситуацију, сједните са нама да се договоримо, уважите оно што смо ми, уважите наше као што ми уважавамо ваше, уважите политичке захтјеве и сигуран сам да ће се БиХ одржати", рекао је предсједник, у интервјуу за "Вечерњи лист", који смо пренијели на нашем порталу.

Додик је рекао да неријешеност проблема Срба и Бошњака води већем разилажењу.

"Гдје води неријешеност проблема у Мостару, Сарајеву. Између Срба и Бошњака. Само води што већем разилажењу. Када ја говорим о неким стварима које бошњачки новинари и политичари искористе, ја говорим о томе да управо ова ситуација води искључиво једном процесу, а то је мирни разлаз у БиХ. Ви немате механизам у којем се крећете, а да су сви задовољни. Ако су сви незадовољни, једног дана ћемо досадити једни другима. Без обзира колико тај свијет био огроман и трудио се ово задржати у једној кутији. Можда се сачува ова љуштура, али нема садржаја. Према томе, ако неко хоће, а кључна је позиција Бошњака у томе, а које је међународна заједница размазила у њиховим политичким захтјевима. Они се најчешће исплачу по Сарајеву, по кулоарима, по њиховим канцеларијама, онда се појављују овдје код мене с рјешењима која нису одговарајућа. Сада када су схватили да се губи та међународна позиција, сада се одједном појавила Турска која ће наводно својим ауторитетом осигурати пролазност одлука које њима одговарају. Ја им само могу послати поруку да гријеше још једном", истакао је предсједник.

Интервју са предсједником Додиком можете прочитати овдје.

Извор http://www.snsd.info/index.php?opti...9:2012-05-23-10-02-17&catid=82:bih&Itemid=421
 
dodik stvara autoput sto godina:lol:
А шта би ти, мислим стварно? :roll:
Да направим аналогију са мувањем, док дође до кревета и секса момак мора да се труди и доказује девојци или мислиш да то треба да иде брзо.:per:
 
Poslednja izmena:
Bolje ti je da radis nesto korisno nego da na ovome dzaba gubis vrijeme :lol:
Господин председник Републике Српске, Милорад Додик, се никако не би сложио са тобом и то је мени једини валидан аргумент око тога да ли је ослобађање Републике Српске губљење времена или није.;)
 
Проћи ће време ваше окупације Српског дела Босне и Херцеговине званог Република Српска.

ma kakva njihova okupacija, ne budi smesan.
srpska je samostalna zemlja, samo je sada potrebna jaka i odlucna vlast pa da se to i zvanicno zavrsi.

neka neko pokusa da pronese zastavu bosne i hercegovine kroz srpsku, bas me interesuje koliko bi presao.
balkanski rulet... :lol:
 
ma kakva njihova okupacija, ne budi smesan.
srpska je samostalna zemlja, samo je sada potrebna jaka i odlucna vlast pa da se to i zvanicno zavrsi.

neka neko pokusa da pronese zastavu bosne i hercegovine kroz srpsku, bas me interesuje koliko bi presao.
balkanski rulet... :lol:
Ма наравно да знам. Ја често на овом форуму користим претеране аналогије, јер су савршене у борби против тролова.
 
Imamo mi naše političke predstavnike koje se bave uništavanjem BiH, zato postoje izbori.
Mi samo iznosimo naše mišljenje. I to kulturno za razliku od vas Bosanaca.

Ti "naši" političari se bave direktnim uništavanjem Republike Srpske potkradajući je i osiromašivanjem naroda, a te priče o uništavanju BiH prodaju tebi i maloj djeci.
 
Ne vidim kako sam ja Srbin.
Kada vidis nekog iz BiH kazes za njega da je Bosanac,to je logicno.
Isto sto za nekog iz Zuricha kazu da je Svicarac ili za nekog iz Antwerpenada je Belgijanac.
Зато што је Босна српска територија. Бар је тако сматрано пре, а и после Првог светског рата, а и касније.
Када је Аустро-угарска анектирала Босну 1908-ме умало није избио рат и били су велики немири у Београду због тога што су окупирали српску земљу.
То је наша историја и тако и јесте. Срби су увек сматрали Босну својом територијом. Целу Босну!
 
Зато што је Босна српска територија. Бар је тако сматрано пре, а и после Првог светског рата, а и касније.
Када је Аустро-угарска анектирала Босну 1908-ме умало није избио рат и били су велики немири у Београду због тога што су окупирали српску земљу.
То је наша историја и тако и јесте. Срби су увек сматрали Босну својом територијом. Целу Босну!

I Austrougari su je smatrali i Turci i Hrvati,nikakvo cudo da je i Srbi smatraju.
 
I ti si Bosanac,samo pravoslavni.


Ja sam Bosanac, Srbin, pravoslavac i govorim i pišem srpskim jezikom, a Muslimani sebe nazivaju Bošnjacima jer i oni znaju ko su Bosanci. To što se mi kao Srbi toga odričemo je još jedna u moru naših gluposti. Cijela Bosna je vjekovna srpska zemlja sve sa Sarajevom, Tuzlom, Zenicom, Mostarom, Bihaćom... Ako vi Muslimanima to poklanjate, ja ne...kao što im ne dam ni Kosovo. TAČKA.
 
Ja sam Bosanac, Srbin, pravoslavac i govorim i pišem srpskim jezikom, a Muslimani sebe nazivaju Bošnjacima jer i oni znaju ko su Bosanci. To što se mi kao Srbi toga odričemo je još jedna u moru naših gluposti. Cijela Bosna je vjekovna srpska zemlja sve sa Sarajevom, Tuzlom, Zenicom, Mostarom, Bihaćom... Ako vi Muslimanima to poklanjate, ja ne...kao što im ne dam ni Kosovo. TAČKA.

Bobovcem, Visokim, Jablan Gradom...
 
А зашто да остају заједно?!
Уколико ме сећање не вара, а не вара ме, пре двадесет година није било већих заговорника права на самоопредељење и отцепљење од муслиманских-бошњачких политичара/поглавника.
А сви су их у томе подржавали, и клицали, живела неовисност итд...
Сада ће, наравно, подржати Муслимани отцепљење РС, то ваљда није упитно, просто, нису они неки лицемери, и злобници па да мењају став како им одговара сваких десет година... Ако су се залагали за поменута права онда се ваљда још увек залажу.
 

Back
Top