KURS OTISO PREKO 115 DINARA ZA 1 EVRO!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.260
Evo gledam sad na berzi , jutrosnji peak je bio 116.09 za 1 evro a prosecna cena je danas oko 115.4-115.5 za jedan evro

to znaci da ce sutra kurs dinara biti preko 115 dinara za jedan evro i da ce ovi sto su u kreditima evro u bankama placati po 120 dinara za 1 evro :)

pitate se gde je kraj i granica?

Samo je nebo granica :)
 
"Dinar ne pada zbog Tome Nikolića"
Izvor: Danas

Beograd -- Dinar je i dlaje na nizbrdici. Prema srednjem kursu NBS, jedan evro danas vredi 114,74 dinara, što je slabljenje od cele 73 pare za samo jedan dan.


18974445534e9b9ff50eb67823978036_orig.jpg


Gledano unazad, to je najveći dnevni pad dinara još od 27. februara.

Budući da su banke počele masovno da prodaju dinare samo dan posle predsedničkih izbora, na kojima je pobedio Tomislav Nikolić, u javnosti su se pojavila tumačenja po kojima su ta dva događaja uzročno-posledično povezana.

Ali uprkos tolikoj koincidenciji, ekonomisti ipak veruju da je ovonedeljno slabljenje dinara pre rezultat opšte slabosti privrede, neizvesnosti po pitanju ekonomske strategije buduće vlade i činjenice da banke i firme kupuju evre kako bi vraćale kredite ili iznosile profit iz zemlje nego ishoda izbora održanih ovog vikenda.

Kako bi smanjila kursne oscilacije, centralna banka je u ponedeljak prodala 40 miliona evra, što treba dodati na još 75 miliona, koliko je prodala tokom prošle nedelje. Uprkos tome, dinar neumoljivo slabi, pa je isti trend nastavljen i danas, jer je dostigao iznos od 114,7419.


:bye: :bye: :bye:

zar21052a.jpg
 
Eto, sta sam govorio...?

Nikolic je JAKO LEPO POCEO, uskoro ce inflacija biti ko za vreme Slobe....

Aj nemoj da lupas sta je on kriv sto je privreda u rasulu ? Pricao sam skoro na praksi sa direktorom jedne velike firme i pitao sam ga kako tolika fabrika a tolicka proizvodnja i jos je sve ukljuceno a on ce meni : pa znate kako ja ne mogu tu nista to oni gore su zaduzeni za poslove a oni uvoze nece nase nista da kupuju.... Toliko o ovoj raspaloj zemlji !
 
Eto, sta sam govorio...?

Nikolic je JAKO LEPO POCEO, uskoro ce inflacija biti ko za vreme Slobe....

Hebo te Nikolic kakve on ima veze sa kursom?
Za kurs je zaduzena NBS(DS) i Vlada Srbije (DS i SPS) tako da ta tvoja mrznja koja je BTW bolest mora da se leci.
Nikolic jos uvek zvanicno nije Predsednik Srbije vec jos uvek ZVANICO opozicioni lider tako da ne znam kako si dosao do zakljucka da je to sve zbog Nikolica?
Nervozni radikal- NEPROCENJIVO
 
nikolic nije stupio jos na duznost blajbi z:D

sve su ovo posledice tadiceve politike

posledice nikoliceve znacemo tek godinu dana nakon sto SNS formira vladu.

A sada je sve "posledice tadiceve politike" .hahaha:

A dok je Tadic bio na vlasti onda NIJE SVE BILO posledice Miloseviceve politike???

Kako se brzo PREOKRENEMO, cudo jedno! :D


Istina je da Tome jos nije zvanicno stupio na vlast, ali ekonomija VEC REAGUJE NA NJEGA tako da je pad DINARA DIREKTNA POSLEDICA NJEGOVOG IZBORA, STO CINI TRZISTE NERVOZNIM.
 
Hebo te Nikolic kakve on ima veze sa kursom?
Za kurs je zaduzena NBS(DS) i Vlada Srbije (DS i SPS) tako da ta tvoja mrznja koja je BTW bolest mora da se leci.
Nikolic jos uvek zvanicno nije Predsednik Srbije vec jos uvek ZVANICO opozicioni lider tako da ne znam kako si dosao do zakljucka da je to sve zbog Nikolica?
Nervozni radikal- NEPROCENJIVO

blajbinger je DS-ovac.
 
A sada je sve "posledice tadiceve politike" .hahaha:

A dok je Tadic bio na vlasti onda NIJE SVE BILO posledice Miloseviceve politike???

Kako se brzo PREOKRENEMO, cudo jedno! :D


Istina je da Tome jos nije zvanicno stupio na vlast, ali ekonomija VEC REAGUJE NA NJEGA tako da je pad DINARA DIREKTNA POSLEDICA NJEGOVOG IZBORA, STO CINI TRZISTE NERVOZNIM.

Milosevic srbiji nije ostavio NIKAKVE DUGOVE tako da nekih posledica njegove politike narocitih i nije bilo

A Tadic ostavlja Nikolicu dugove drzave velike preko 30 milijardi evra sa kamatama!

I Nikoliceva vlada sve to mora da vraca. I zato ne moze da bude dobro, jer nas je Tadic zakopao toliko duboko da mi mora da kopamo naredne 4 godine samo da isplivamo na povrsinu i vratimo makar pola od onoga sto je Tadic uzeo potrosio i pokrao.
 
Hebo te Nikolic kakve on ima veze sa kursom?
Za kurs je zaduzena NBS(DS) i Vlada Srbije (DS i SPS) tako da ta tvoja mrznja koja je BTW bolest mora da se leci.
Nikolic jos uvek zvanicno nije Predsednik Srbije vec jos uvek ZVANICO opozicioni lider tako da ne znam kako si dosao do zakljucka da je to sve zbog Nikolica?
Nervozni radikal- NEPROCENJIVO

Kada neki predsednik IZGOVORI bilo koju rec ili se samo PRIKAZE negde - to se ODRAZI NA KURS !

Sedi, nista ne znas!
 
Odlicna ekonomija!

Kurs dinara se skoro 10 godina nije menjao.

Malo zemalja je to uspelo sto je bio uspeo Tadic!

Sada ces videti kada euru stigne do 300 dinara, plate padnu na 100 eura, A SVE POSKUPI!

Pravicete Tadica OD BLATA!
Причаш глупости,укључи мозак.При великој инфлацији без пара остају само паразити који раде у државној управи.Онај ко има робу или услугу да прода увек може да је наплати и претвори у валуту коју Динкићеве банке не могу да краду.Тако да,Блајби...:bye:
 
Odlicna ekonomija!

Kurs dinara se skoro 10 godina nije menjao.

Kurs je pre 10 godina bio ispod 60din za 1e. Pred 2. krug izbora je bio 113din za 1e. Skoro da se nije menjao kurs...

Malo zemalja je to uspelo sto je bio uspeo Tadic!

Sada ces videti kada euru stigne do 300 dinara, plate padnu na 100 eura, A SVE POSKUPI!

Pravicete Tadica OD BLATA!

1. Sve je VEC poskupelo
2.Tako je - malo zemalja je uspelo da proda sve uspesne firme a zadrzi gubitase.
3. Necemo ga praviti od blata - vec je blatnjav... U suprotnom ne bi sebi dozvolio da bude sa SPSom u koaliciji...
 
Причаш глупости,укључи мозак.При великој инфлацији без пара остају само паразити који раде у државној управи.Онај ко има робу или услугу да прода увек може да је наплати и претвори у валуту коју Динкићеве банке не могу да краду.Тако да,Блајби...:bye:

Pri velikoj inflaciji bez para ostaju oni koji imaju - najmanje para!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top