Дете има проблема са средњим ухом

mikanikolic

Zainteresovan član
Poruka
252
Imam sina 6,5 godina koji ima problema sa alergijom ,srednjim uhom i stalnim slivanjem sekreta iz nosa , i pored operacije treceg krajnika i cevcica koje je nosio godinu dana.Posto ga nikad nisam vodio na more, odlucio sam da ove godine odemo u Pefkohori. Izbegao sam Crnu Goru zbog kanalizacije koja se izliva u more.Medjutim kazu da Jadransko more , pogotovu bokokotorski zaliv ima bolju klimu od Egejskog za probleme koje sam naveo, i da li Egejsko more uopste moze da pomogne.Vasa iskustva?
 
Poslednja izmena:
Do svoje pete godine moj sin je imao probleme sa krajnicima, srednjim uhom, laringospazmom. Preporučen je odlazak na more. Bili smo upravo u Pefkohoriju, dva puta tokom istog leta, i više nikad, ali NIKAD nije imao pomenute zdravstvene probleme. Danas ima 21 godinu (i nisu mu izvađeni krajnici).
Dakle, može da pomogne.
Hvala ti, malo si me ohrabrila.Imam prijateljicu koja je bila i na jednom i na drugom moru, bas zbog istih problema i kaze da je imala bolje iskustvo sa Jadranskim.E ne bi bilo lose da odemo 2 puta ali jedva smo skrpili i za ovo.Inace idemo ja ,supruga i dete
 
Hvala ti, malo si me ohrabrila.Imam prijateljicu koja je bila i na jednom i na drugom moru, bas zbog istih problema i kaze da je imala bolje iskustvo sa Jadranskim.E ne bi bilo lose da odemo 2 puta ali jedva smo skrpili i za ovo.Inace idemo ja ,supruga i dete

Egejsko- podobar uzorak dece i savrseno iskustvo

+ voda je topla, i deca ne izlaze iz iste- sto je fantasticno za prociscavanje vodom, sto se za Jadransko ne moze reci ... tu su i borovi i more :ok:
 
borka jesi li sigurna da je samo more zasluzno?
moja deca imaju astmu, stariji ima 5 godina. od njegovih 7 meseci idemo na more svake godine, plus 2 puta smo isli u banju.
postoji napredak, ali.....pored toga koristimo svakodnevnu terapiju, pa ne mogu sa sigurnoscu reci.
ali mogu reci da je banja, konkretno sokobanja jako dobro uticala na njega u smislu da je 2-3 dan tako poceo da izbacuje slajm, a da prethodno nije bio bolestan sem malo uobicajenog slinavog nosica :lol:
 
prvo, koji su alergeni upitanju????.....ako su inhalacioni more je super jer ambrozije, korova i trava skoro pa nema, drugo ispiranje sluznice morskom vodom doprinosi ciscenju i zaceljivanju.....vlazan vazduh pa makar i morski astmaticarima nije dobar, najbolja je planina....a koje more da se odabere je mnogo manje bitno.....

Dete nema astmu i gusenje.Najveci problem je sekret koji se stvara u nosu i u srednjem uhu.Zatim se sliva niz grlo i izaziva suvi kasalj koji tesko prolazi.Zbog sekreta u srednjem uhu smo operisali treci krajnik i nosio je cevcice na bubnim opnama godinu dana i tada nije bilo sekreta u srednjem uhu , ali iz nosa se i dalje slivao sekret.Evo mesec dana kako su mu skinute cevcice i nalaz u srednjem uhu opet pokazuje da ima sekreta.Alergotest nismo radili , iako smo promenili dosta lekara niko nam nije dao da radimo taj test.Moja pretpostavka je da je alergican, jer uvek bolje reaguje na aerius nego na antibiotike.Posto nije vezano za godisnje doba(jednom mesecno obavezno ima te probleme) rekao bih da je alergija pre na prasinu ili grinje u kuci.Moracu da trazim da se uradi taj test.
 
Poslednja izmena:
Dete nema astmu i gusenje.Najveci problem je sekret koji se stvara u nosu i u srednjem uhu.Zatim se sliva niz grlo i izaziva suvi kasalj koji tesko prolazi.Zbog sekreta u srednjem uhu smo operisali treci krajnik i nosio je cevcice na bubnim opnama godinu dana i tada nije bilo sekreta u srednjem uhu , ali iz nosa se i dalje slivao sekret.Evo mesec dana kako su mu skinute cevcice i nalaz u srednjem uhu opet pokazuje da ima sekreta.Alergotest nismo radili , iako smo promenili dosta lekara niko nam nije dao da radimo taj test.Moja pretpostavka je da je alergican, jer uvek bolje reaguje na aerius nego na antibiotike.Posto nije vezano za godisnje doba(jednom mesecno obavezno ima te probleme) rekao bih da je alergija pre na prasinu ili grinje u kuci.Moracu da trazim da se uradi taj test.

ako sumnate da je to onda izbaciti sve tepihe po mogucnosti zavjese ( omiljena mjesta za grinje) mnogo ciscenja i ususavanja, posteljina je isto bitna kao i dusek da se on ne kupi grinjama jer ipak djeca spavaju vise od nas... i sretno, za kratko vreme bi se trebali vidjeti rezultati
 
Imam sina 6,5 godina koji ima problema sa alergijom ,srednjim uhom i stalnim slivanjem sekreta iz nosa , i pored operacije treceg krajnika i cevcica koje je nosio godinu dana.Posto ga nikad nisam vodio na more, odlucio sam da ove godine odemo u Pefkohori. Izbegao sam Crnu Goru zbog kanalizacije koja se izliva u more.Medjutim kazu da Jadransko more , pogotovu bokokotorski zaliv ima bolju klimu od Egejskog za probleme koje sam naveo, i da li Egejsko more uopste moze da pomogne.Vasa iskustva?

Jadransko more je super za probleme sa disanjem. ALI NE I BOKA KOTORSKA, osim Igala i Herceg Novog.
Grcka je isto tako fantasticna. Tu ne mozes da pogresis.
 
Dete nema astmu i gusenje.Najveci problem je sekret koji se stvara u nosu i u srednjem uhu.Zatim se sliva niz grlo i izaziva suvi kasalj koji tesko prolazi.Zbog sekreta u srednjem uhu smo operisali treci krajnik i nosio je cevcice na bubnim opnama godinu dana i tada nije bilo sekreta u srednjem uhu , ali iz nosa se i dalje slivao sekret.Evo mesec dana kako su mu skinute cevcice i nalaz u srednjem uhu opet pokazuje da ima sekreta.Alergotest nismo radili , iako smo promenili dosta lekara niko nam nije dao da radimo taj test.Moja pretpostavka je da je alergican, jer uvek bolje reaguje na aerius nego na antibiotike.Posto nije vezano za godisnje doba(jednom mesecno obavezno ima te probleme) rekao bih da je alergija pre na prasinu ili grinje u kuci.Moracu da trazim da se uradi taj test.

ako je alergican treba da znate jer to vremenom u velikom postotku predje i u astmu....koza, nos, usi, pluca, to je citav sistem koji je napadnut alergijom....ne vredi da nagadjate, treba uraditi test i nakon toga prilagoditi prvo kucne uslove za dete....ako su inhalacioni alergeni, zna se kako se treba kuca prilagoditi kao i zivotne navike....postoji puno tekstova na netu oko toga....a da li ce vise prijati more ili planina, to se ne zna unapred....vazno je da je daleko od alergena....vazduh na 1000 m n.v. je super za bolesti disajnih organa i vise se preporucuje od mora....more se mom detetu pokazalo kao jako dobro (ide u Bar svake godine po mesec dana, ambrozije nema) jer je u mirnoj fazi kad je daleko od alergena i vlaga u vazduhu mu ne otezava disanje, ocisti mu sluznicu nosa...sv eu svemu, sigurnija vam je planina ako jos lutate sa uzrocnikom a samim tim i sa dijagnozom....i da, 2 nedelje, 10 dana nista ne vredi, to je samo stres na promenu klime....ispod mesec dana je pisi propalo....pre sam onda za slanu sobu koja bi se posecivala kontinuirano....tu je vazduh dovoljno suv a minerali kojis e udisu ciste pluca i jacaju imunitet....
 
Poslednja izmena:
Stavros-Grcka.......Klasicna vazdusna banja na Egejskom moru........Veoma produktivno sto se tice disajnih problema..
Uz to, mesto za porodicni odmor poprilicno jeftino, i sa izvandrednom i plitkom plazom.

Da prvo sam razmisljao o Stavrosu ali nekako nisam mogao da nadjem povoljan smestaj za kraj juna, posto sam planirao da idem iskljucivo preko agencije.Za neki dan idemo na kontrolu pa cu insistirati na uputu za alergotest, pa posle toga Grcka, doduse samo 10 dana, pa cemo videti da li ce biti nekog efekta.U svakom slucaju hvala Vam dobri ljudi, uzecu sve Vase predloge u obzir
 
Neizreciva je u pravu- efekat se vidi tek posle 21 dana provedenog na moru, ali i na planini ili banji. Ako vec idete na 10 dana, onda gledajte da kombinujete sa planinom, makar na par dana- osnova za lecenje problema sa alergijama i disajnim organima je jacanje imuniteta. Moje dete je imalo tih problema do 5.-6. god., al sam je izvukla uz klimatsku terapiju. Mi smo isli na Jadran, jer nam bilo najpovoljnije da ostanemo 21 dan i duze, a ja sam bronhitis lecila , kad sam bila mala, u Grckoj, i bili su odlicni efekti. Hvar je, takodje odlican, no, poenta je da, na kom god da ste moru, ustajete rano - oko 3-4h ujutru, setate dete pored mora i ispirate mu grlo morskom vodom, ko sto je neko vec rekao.
Dobri su i oni medovi sa biljkama, a, pored njih, ja sam detetu davala , par godina za redom, kineski neki prirodni lek, koji se pije 2 puta godisnje i jaca imunitet odlicno.
Tacku na sve boljke smo stavili sa treninzima plivanja, od 2. razreda osnovne skole, i to je nesto sto bih svakom preporucila- dete ima, za koji mesec, 18 god., i ne smem da se svadjam sa njom mnogo, kolika je :lol:
 
Neizreciva je u pravu- efekat se vidi tek posle 21 dana provedenog na moru, ali i na planini ili banji. Ako vec idete na 10 dana, onda gledajte da kombinujete sa planinom, makar na par dana- osnova za lecenje problema sa alergijama i disajnim organima je jacanje imuniteta. Moje dete je imalo tih problema do 5.-6. god., al sam je izvukla uz klimatsku terapiju. Mi smo isli na Jadran, jer nam bilo najpovoljnije da ostanemo 21 dan i duze, a ja sam bronhitis lecila , kad sam bila mala, u Grckoj, i bili su odlicni efekti. Hvar je, takodje odlican, no, poenta je da, na kom god da ste moru, ustajete rano - oko 3-4h ujutru, setate dete pored mora i ispirate mu grlo morskom vodom, ko sto je neko vec rekao.
Dobri su i oni medovi sa biljkama, a, pored njih, ja sam detetu davala , par godina za redom, kineski neki prirodni lek, koji se pije 2 puta godisnje i jaca imunitet odlicno.
Tacku na sve boljke smo stavili sa treninzima plivanja, od 2. razreda osnovne skole, i to je nesto sto bih svakom preporucila- dete ima, za koji mesec, 18 god., i ne smem da se svadjam sa njom mnogo, kolika je :lol:
Ha ha, pa to je super.Mene samo cudi kako nam niko od lekara nije dao da uradimo alergotest.Svi su govorili da je problem treci krajnik.Kada sam posle operacije pitao doktora zasto dete i dalje ima slicne probleme on mi je odgovorio "takva mu je sluzokoza, sredice se to", a na moje pitanje da li da uradimo alergotest on je odgovorio da nema potrebe.Sada opet ima sekret u srednjem uhu i ne znam sta cemo da radimo dalje.Prvo idemo kod imunologa, i zahtevacemo da uradimo te alergotestove pa cemo videti sta posle.Hvala u svakom slucaju
 
Ако ћете на мору да лечите астму, проверено по речима пријатеља - Алања и природна морска црвенапећина на Клеопатриној плажи.
Људи долазе из далека, али остају дуже; и до 3 месеца, то је неко време (3м), кажу астма као руком однешена. Распитајте се.
Кажу, ништа боље за респираторне органе.

Иначе, салинитет Јадранског је виши од Јонског и Егејског, па све оно што иде уз испарења и слично.
Не мора на море уопште да се иде у сезони и мислим да је чак и боље ићи зими. Да ми треба, распитао бих се, па полако паковао.
 
Poslednja izmena:
moj muž je kao dete imao astmu i gušenja i sekret i sve po redu i to u prilično teškom obliku
njegovi baba i deda su zbog toga na hrvatskom primorju u mestu koje važi za lečilište za astmu,kupili kuću u kojoj je on boravio svakog leta po par meseci
do polaska u školu astma je nestala kao da je nikad nije ni bilo
ali od maja do oktobra je bio na moru i svakog jutra je šetao pored mora i udisao isparenja iz vode
Nikad više nije imao problem sa disajnim organima

A moje starije dete(za koji dan će 18 god) je kao mali imao problem sa krajnicima i sekretom
sa pune dve godine operisali smo treći krajnik,ugradjene su mu cevčice koje su stajale godinu dana
u tom periodu mu je svašta nešto curilo iz ušiju
kad su cevčice ispale,otišli smo na more i muž ga je svakog dana bacao u vodu,onako,da potone i terao ga da skače sa nekih zidića kako bi mu voda pod pritiskom ulazila u nos
Ne želim ni da se sećam šta mu je izlazilo iz nosa svaki put kad izroni pa izduva nos
to je bilo strašno...ne znam ni gde mu je sve to stajalo u glavi,jadničku

Mislim da nema mnogo veze da li je Jadran ili Egej u pitanju...važno je da udiše taj morski vazduh i da pokušate slanom vodom da mu ispirate nos
Možda ne na naš način(naše je dete bilo šašavo,sa dve godine je plivao, sa tri skakao sa mola za koji se privezuju brodovi a do prošle godine trenirao vaterpolo)
ali ta slana voda je čudo za respiratorne organe

I..pre nego što odete na more,obavezno uradite alergo test...KBC Zvezdara u Bgd ima odlične alergologe :)
 

Back
Top