Држављанство Србије

Да ли сви Срби требају имати могућност да добију бесплатно држављанство Србије?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Да ли сматрате да сви Срби требају да имају могућност да добију бесплатно држављанство Р. Србије?

Ja bih mnogo toga menjala u nasem sistemu.Kao prvo,kao kategorije stanovnostva bih ukinula nacionalne manjine,postojali bi samo drzavljani Srbije i gradjani na privremenom radu.Tako bi u zemlji Srbiji bile izbegnute dalje tenzije sa nac.manjinama,i postojao bi npr Srbin Madjarskig,Bugarskog,Slovackog....porekla!Imam prijatelje kao Slovake,koji u zivotu nisu ni bili u Slovackoj niti tamo ikog imaju,ali su nac.manjina,sto im daje odredjena prava!
I da taj dokument bi trebao biti besplatan!
 
Kakva glupost,ja sam rodjena u Nemackoj,a nemam njihovo drzavljanstvo niti imam prava na njega!Roditelji su mi Srbi,a gde mi se mati zatekla u trenutku mog rodjenja je Americka glupost!

Наравно, под условом да особа живи у Србији после рођења.

У ствари, ишао бих тако далеко да не бих дозволио стицање држављанства осим ако особа није рођена и наставила да живи у Србији. Нешто као јапанско држављанство.
 
Не. Само ако су рођени у Србији.

Дакле, нас из Босне, Црне Горе, Хрватске( којима је подшка Србије у било ком виду неопходна) треба отјерати у п.м? Ја сам данас предао за држављанство, па ме надахну да поставим овиу тему.
 
Наравно, под условом да особа живи у Србији после рођења.

У ствари, ишао бих тако далеко да не бих дозволио стицање држављанства осим ако особа није рођена и наставила да живи у Србији. Нешто као јапанско држављанство.

Joj,ko da se iko otima za nase drzavljanstvo!Da skacemo od srece da ga iko hoce,sem nas jadnika koji nismo mogli birati!
 
Дакле, нас из Босне, Црне Горе, Хрватске( којима је подшка Србије у било ком виду неопходна) треба отјерати у п.м? Ја сам данас предао за држављанство, па ме надахну да поставим овиу тему.

Ajd da si predo za Slovenacko,pa bih te razumela,ovako,ne razumem sta ce ti,ako ne zivis ovde?
 
Дакле, нас из Босне, Црне Горе, Хрватске( којима је подшка Србије у било ком виду неопходна) треба отјерати у п.м? Ја сам данас предао за држављанство, па ме надахну да поставим овиу тему.

Извини, због чега би ти имао иста права као и ја који сам рођен овде? Када територија на којој живиш буде део Србије или у савезу са Србијом, онда не видим проблем да добијеш држављанство. Да ли би Босна дала мени држављанство зато што сам Србин, а Срби су конститутивни народ у Босни колико знам. Да ли би ми Црна Гора дала држављанство? А Хрватска?
 
Добро, данас сам видио процедуру за добијање држављанства. мало је претјерана. Требао сам на челу написати да сам Србин.

Шта ми треба за држављанство и колико пара се плаћа све. Имам доказ да сам Србин па да им покажем.
 
Извини, због чега би ти имао иста права као и ја који сам рођен овде? Када територија на којој живиш буде део Србије или у савезу са Србијом, онда не видим проблем да добијеш држављанство. Да ли би Босна дала мени држављанство зато што сам Србин, а Срби су конститутивни народ у Босни колико знам. Да ли би ми Црна Гора дала држављанство? А Хрватска?

Да си Хрват из Србије или БиХ добио би хрватско држављанство.
 
Шта ми треба за држављанство и колико пара се плаћа све. Имам доказ да сам Србин па да им покажем.

Овдје код нас у БиХ је сада за Србе бесплатно. Не знам за ЦГ. Код нас треба увјерење о држављанству, родни лист, лична карта, вјенчани лист( ако си вјенчан), крштеница( најбоље би било, ако не онда неки други документ који доказује да си Србин) итд. Распитај се тамо...
 
Дакле, нас из Босне, Црне Горе, Хрватске( којима је подшка Србије у било ком виду неопходна) треба отјерати у п.м? Ја сам данас предао за држављанство, па ме надахну да поставим овиу тему.
Pa da , al samo po pitanju državljanstva , inače ne . :mrgreen:
 
Да си Хрват из Србије или БиХ добио би хрватско држављанство.

Свеједно. Живиш у другој држави, ниси рођен у Србији, тамо плаћаш порез, тамо служиш војску.

Не кажем да тај проблем треба некако решити, али не држављанством.
 
Свеједно. Живиш у другој држави, ниси рођен у Србији, тамо плаћаш порез, тамо служиш војску.

Не кажем да тај проблем треба некако решити, али не држављанством.

Могу разни фудбалери и манекенке а Срби не могу. СРАМОТА
 

Back
Top