Фудбалско првенство Бразила

Talamasca42
Нисам знао да волиш зелене, свако поређење са Атином је намерно.:D

Одувек сам у Бразилу готивио тај клуб. Не знам зашто. :lol:

Inace ispadanje Fluminensea i Vaska je sok za mnoge a ujedno i jos jedan dokaz da je "Brasileirao" najbolja , najinteresantnija i najujednacenija liga na svetu.

Inace evo i spisak timova po saveznim drzavama koji ce igrati u Brasileirao-u 2014 :

Sao Paulo - 5 klubova (Sao Paulo , Korintijans, Palmeiras, Santos i Portugeza)

Santa Katarina - 3 (Capekoense, Krisiuma i Figuirense)

Rio de Zeneiro - 2 (Flamengo i Botafogo)

Minas Zerais - 2 (Atletiko Mineiro i Kruzeiro)

Parana - 2 (Atletiko Paranense i Koritiba)

Rio Grande do Sul -2 (Internacional i Gremio)

Bahia - 2 (Bahia i Vitoria)

Pernambuco - 1 (Sport Resife)

Goias - 1 (Goias)

Најбоља, најлуђа лига! :cool: Једне године освајаш трофеје (домаће и континенталне), наредне се бориш за опстанак и још опуштено испаднеш. :mrgreen:
И Палмеираш је узео Куп Бразила мало пре него што је испао.
 
Који су слепци они из Португесе страшно, управа треба да поднесе оставку заједно са тренером.
Штета, Бугари осташе у лиги, а колико читам онај текст са везице горе оће им се изгледа, није први пут.
Сад да врате и Васко да и он не паузира годину у којој се игра Мундијал тамо.:per:
 
palmeiras___verdao.jpg


:heart::heart::heart:

FORCA PALMEIRAS!!!
 
Ovo je SRAMOTA i krajne neposteno.Zasto je evropski prvak povlascen da odmah igra finale.....

I dok se ostali medjusobno mrcvare po marokanskim stadionima,Bayern ce fino da ih saceka u finalu.Svez,odmoran itd.....

em im evropski klubovi pokupe sve najbolje od mladog,em treba da se mrcvare do finala u kojemu ih ceka povlasceni evropski prvak......

cak i da je povlascenje posledica toga sto je prethodni prvak sveta iz Evrope,OPET treba SVI da igraju od pocetka,osim ako je proslogodisnji prvak evrope,isti kao i trenutni

Govori o SVETSKOM KLUBSKOM PRVENSTVU a u kontextu MINEIRA,otuda veza sa temom
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je SRAMOTA i krajne neposteno.Zasto je evropski prvak povlascen da odmah igra finale.....

I dok se ostali medjusobno mrcvare po marokanskim stadionima,Bayern ce fino da ih saceka u finalu.Svez,odmoran itd.....

em im evropski klubovi pokupe sve najbolje od mladog,em treba da se mrcvare do finala u kojemu ih ceka povlasceni evropski prvak......

cak i da je povlascenje posledica toga sto je prethodni prvak sveta iz Evrope,OPET treba SVI da igraju od pocetka,osim ako je proslogodisnji prvak evrope,isti kao i trenutni

Govori o SVETSKOM KLUBSKOM PRVENSTVU a u kontextu MINEIRA,otuda veza sa temom



Igrao je i Bajern juce sa Guangzuom iz Kine , prvakom Azije.

Inace ja sam bas razocaran Atletiko Mineirom, stvarno ono je sramota kako su odigrali , usli su u mec bez imalo zelje, volje, zalaganja, za ceo mec ne znam dal su dvaput potrcali.
Meni su oni verovatno omiljeni tim posle Partizana, ali stvarno potpuno zasluzeno su izgubili danas.

Radza Kasablanka je odigrala daleko angazovanije i motivisanije i vidi se da su mnogo vise zeleli tu pobedu.
 
Dva stopera Mineira na jednoj a dva napadaca RJC na potpuno drugoj strani 11erca.Smesno,tragikomicno.Izgubih ponovo 350din na kladionici zbog 1.45.Trebalo je da poslusam tabelu brazilskog prvenstva i domacu fanaticnu publiku ali sam se poveo razlikom u kvalitetu brazilskog i marokanskog prvenstva.Nisam racunao i neozbiljnost Brazilaca,vec uspehe u prethodnim klupskim prvenstvima
 
Pisao sam malo o predstojecoj sezoni u temi "Fudbal nekad i sad", po mom misljenju upravo 2 ekipe koje su otvorile ovogidisnje prvenstvo Flamengo i Atletiko Mineiro imaju najkvalitetnije ekipe i glavni su kandidati za naslov ove godine, takodje Korintijans je isto standardno jak , iako po meni nema ofanzivni potencijal kao ove 2 ekipe, ali oni ce verovatno i ove godine igrati na 1:0, ali svakako treba ih ocekivati medju prvih 4,5 timova na kraju.
Proslogodisnji sampion Palmeiras je slabii nego prosle sezone i verovatno im sledi manji pad, Santos ima gotovo istu ekipu kao prosle godine i verovatno ce biti u gornjem delu tabele dok Sao Paulo ne deluje uopste obecavajuce.
Sto se tice timova iz Rija , Flamengo je ubedljivo najbolji, Botafogo ima solidan tim predvodjen napadackim tandemom Rodrigo Pimpao i Sassa , kao i reprezrentativnom golmanom Dzefersonom, Fluminense i Vasko de Gama mi deluju sasvim prosecno, iako napad Vaska predvodi iskusni Luis Fabiano.
Kao veoma solidna ekipa koja pretenduje na visok plasman namece se i Atetiko Paranense, imaju veoma dobar i pre svega iskusan tim, tu su poznati Argentinac Luco Gonzales. naturalizovani Hrvat Eduardo da Silva, preiskusni Grafite (nekada najbolji strelac Bundes lige) Giljerme bivsi igrac Kruzeira, Dinamo Kijeva , CSKA iz Moskve, Atletiko Mineira (sa kojim je postao prvak Juzne Amerike 2013.) i Korintijansa , talentovani veznjak Nikao kao i sada vec reprezrentativni golman Veverton, izuzetno nezgodna ekipa, posebno kao domacin, Gremio takodje tradicionalno izuzetno nezgodan kao domacin i tim koji uvek ima visoke ambicije.
Sport Resife ima solidnu ekipu , tu su reprezrentativni napadac Diego Souza, Cileanac Eugenio Mena, vec maltene legenda kluba veznjak Riteli, defanzivac Durval i sve bolji golman Magrao, isto jedna ekipe veoma nezgodna posebno kao domacin.
Inace kad smo vec kod severoistoka Brazila posebnu paznju bi trebalo obratiti na Vitoriju , Rambo Petkovic je pre neki dan imenovan i za prvog trenera ekipe i za direktora tog kluba, sto jos jednom potvrdjuje koliko njegov lik i delo znace u Brazilu.
Onako ima relativno solidan tim , to su napadac Kieza koji je neka vrsta lokalne legende,kao i Paulinjo napadac koji je na pozajmici iz Flamenga , duo Argentinaca na sredini Hesus Datolo i Leonardo Piskulici koji je stigao iz River Plate, kao i Kolumbijac Kardenas proslogodisnji prvak Juzne Amerike sa Atletiko Nasionalom, ali u svakom slucaju njihov primarni cilj ce biti opstanak u najjacem rangu a nesto vise ako urade super.
 
Jedno cudo kolo je iza nas , juce na 6 utakmica u Seriji A nijedna nije usla u 3+ , sve od 0 do 2 , ali eto Chapecoense nastavlja sa odlicnim partijama, sinoc pobeda protiv Kruzeira u gostima 0:2 , u jednom od derbija Rija Flamengo i Botafogo odigrali bez golova kao i Palmeiras i Atletiko Mineiro , a u malom derbiju drzave Sao Paulo , Sao Paulo je porazen 1:0 u Kampinasu od Ponte Prete, a u velikom derbiju drzave Sao Paulo Korintijans je kod kuce pobedio Santos 2:0, Avai je malo neocekivano dobio Sport Resife 1:0 a Gremio kuci Vasko de Gamu sa 2:0.
Rambova Vitoria i dalje bez pobede , ovoga puta poraz u Riju od Fluminensea od 2:1 , a u derbiju AtletiBa u Kuritibi , Koritiba je pobedila indisponirani Atletiko Paranense sa 1:0.

Nocas u Salvadoru ovo cetvrto kolo zatvaraju Bahia i Atletiko Goias.
 
Видим Коритиба води против Палмеираса.
Надам се изненађењу и победи Ботафога против Сантоса или бар головима, на мечу са Фламенгом баш разочарали 0-0, а мислим и да ће Коринтијас да слепи Васко.
 
Tesko da ce Korintijans da dobije Vasko , pogotovo sto im fali jedno 4,5 bitnih igraca koji su sa reprezrentacijama, fale im Rodriginjo koji je veoma bitan u veznom redu, defanzivac Fagner koji su sa reprezrentacijom Brazila , kao i dvojac iz Paragvaja napadac Anhel Romero i defanzivac Fabian Valbuena , tako da treba imati u vidu (narocito pri sastavljanju tiketa) da ce u ovom vanrednom kolu u brazilskoj Seriji A kao i u redovnom kolu za vikend dosta timova biti oslabljeno odsustvom reprezrentativaca, a to se posebno odnosi na one favorizujuce ekipe (ako takve i postoje u Brazilu) tipa Korintijans, Flamengo, Sao Paulo, Palmeiras, Atletiko Mineiro , ali eto i oni uslovno receno "manji" timovi poput Baije ili Sport Resifea , recimo Baija ce igrati bez reprezrentativca Kolumbije Pabla Armera a Sport Resife bez reprezrentativnog napadaca Dijega Souze kao i reprezrentativca Cilea Eugenija Mene.

Tako da vecina ekipa ce igrati malo u izmenjenom i improvizovanom sastavu , sad kod nekih ce to biti izrazeno vise, kod nekih manje, neke ce biti kompletni, ali to bi svakako moglo da utice i doprinese nekim neocekivanim rezultatima.
 
Korintijans ipak pokazao da ima pre svega izgradjen sistem i da ima dovoljnu sirinu i kvalitet da ih izostanak nekoliko igraca ne poremeti previse, sto se tice Sport Resifea pa i Koritibe i nisam bas iznenadjen, pogovoto zato sto su i Sport Resife i Koritiba vec godinama poznati kao tipicne "domacinske" ekipe, ono kod kuce su maltene nepobedivi dok u gostima ne mogu da pobede maltene nikog.

Inace sto se tice Sport Resifea, to je cini mi se klub sa najvecim brojem navijaca na severoistoku Brazila , takodje veoma su daleko od recimo Rija i Sao Paula (vise od 2000 kilometara) , a i njihov Ilha do Retiro je jedan od "najvrelijih" stadiona u Brazilu.
Recimo trebalo je da vidis sad skoro lokalni derbi kad su igrali sa Santa Kruzom (cini mi se u sampionatu drzave Pernambuko) to je atmosfera bila uzavrelija nego kad igraju Korintijans i Palmeiras ili Flamengo i Fluminense.
 
Dok se brazilski sampionat zahuktava sinoc se zavrsila sezona u njihovom komsiluku , u Argentini , odigrano je svih 30 kola i poznat je rasplet.

Boka Juniors je novi sampion , u Copa Libertadores su se jos plasirali River Plata, Estudiantes, Rasing i Banfild.
U Copa Sudamericana idu : Independiente, San Lorenco, Lanus, Njuels Ol Bojs , Defensa i Hustisia i Kolon , a iz lige su ispali Aldosivi , Atletiko Rafaela , Kilmes i Sarmiento.

Zaista mi je drago sto je Boka Juniors sampion, a malo mi je zao sto je Aldosivi iz Mar del Plate ispao , onako su mi simpaticna ekipa, mada zaista su igrali ocajno u poslednje vreme , takodje malo mi zao sto je Independiente ostao bez plasmana u Copa Libertadores, kao i San Lorenco.

U drugoj ligi je ostalo jos nekoliko kola da se odigra , kako stvari stoje Argentinos Juniors je gotovo siguran povratnik u elitu , a za to drugo mesto koji takodje vodi u elitni rang bore se Giljermo Braun i Cakarita Juniors.
 

Back
Top