Фудбалско првенство Бразила

Лекизан

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.145
Prvenstvo cele savezne države, šampionat Brazila, počelo je 20. maja,i igraće se do 2. decembra.

Učestvovaće 20 timova, šest iz Sao Paula​


(Korintijans, Palmeiras, Portugeza, Sao Paulo, Santosi Ponte Preta), četiri iz Rija (Botafogo, Flamengo, Fluminense i Vasko da Gama), dva iz države Resife (Nautiko i Sport Resife), dva iz Porto Alegrea (Gremio i Internasional), dva iz Belo Horizontea (Atletiko Mineiro i Kruzeiro), po jedan predstavnik Salvadora (Baija), Gojane (Atletiko Gojaniense), Kuritibe (Koritiba) i Florijanopolisa (Figueirense).

Pisite da li cete pratiti brazilski sampionat i za koga navijate tamo.

 
Rezultati prvog kola:

Brazileirao, 1. kolo:

Botafogo - Sao Paulo 4:2
(Herera 50, 68.p, 78, Žunior 73. - Žadson 11, Fabijano 61.)

Korintijans - Fluminense 0:1
(Leandro Euzebio 72.)

Internasional - Koritiba 2:0
(Damijao 9, Dagoberto 38)

Ponte Preta - Atletiko Mineiro 0:1
(Eskudero 90+1)

Kruzeiro - Atletiko Gojanense 2:1
(Bastos 23, Aleksandro 69. - Fernando 26.)

Vasko da Gama - Gremio 0:0
Baija - Santos 0:0

Palmeiras - Portugeza 1:1
(Luan 38. - Rodriginjo 87.)

Sport Resife - Flamengo 1:1
(Markinjos 57. - Lav 73.)

Figuirense - Nautiko 2:1
(Fernandes 76, Kaio 90+5. – Arauho 80.p)
 
Šampion počeo porazom, Rio - Sao Paulo 2:0
21 Maj 2012

Najjače i najatraktivnije klupsko takmičenje Južne Amerike, pored Kopa Libertadores, brazilsko prvenstvo, popularni Brazileirao, počelo je ovog vikenda i već u prvom kolu viđeno je obilje golova, uzbuđenja, „seče“ favorita, iznenađenja...

Veliki derbi odigran je u Sao Paulu između dva poslednja šampiona, aktuelnog Korintijansa i prethodnog Fluminensea. Gosti iz Rija su pobedili rezultatom 1:0 iako lišeni pomoći dva ponajbolja igrača, Freda i Deka. Gol odluke postigao je Leandro Euzebio u 72. minutu utakmice.

Flu i Timao su pre nekoliko dana igrali prve mečeve četvrtfinala Libertadores kupa, takmičanja koje je u ovom periodu godine, s obzirom na to da je u poodmakloj fazi, daleko važnije za oba kluba.

U još jednom okršaju timova iz Rija i Sao Paula, dve rivalske države, opet su više uspeha imali prvi. Botafogo je kod kuće savladao Sao Paulo sa 4:2, a junak trijumfa bio je Argentinac German Gustavo Herera, trostruki strelac na meču!

Po gol za goste postigli su dva dobro poznata lika, Žadson, bivši igrač Šahtjora, i Luis Fabijano, nekadašnji golgeter Sevilje.

Očekivanu pobedu na startu sezone „upisao“ je i Internasional, još jedan pretedent na titulu. Tim iz Porto Alegrea je zahvaljujući „paklenom“ tandemu Damijao-Dagoberto savladao Koritibu rezultatom 2:0.

Tri boda, ali na mnogo teži način, osvojio je i Atletiko Mineiro. Ekipa iz Belo Horizontea je gostovala u Kampinjasu novajliji u ligi Ponte Preti, i pobedila „na mišiće“ rezultatom 1:0. Čovek odluke bio je bivši igrač Viljareala Eskudero, Argentinac, koji je pobedonosni pogodak postigao u 91. minutu.

Dan ranije, Flamengo je igrao samo nerešeno u gostima sa Sport Resifeom (1:1), a ni Palmeiras nije baš najbolje počeo prvenstvo, jer je takođe remizirao, ali na svom terenu protiv Portugeze. Bilo je 1:1.
 
Tabela posle prvog kola.

1 Botafogo 1 1 0 0 4 : 2 (+2) 3
2 Internasional 1 1 0 0 2 : 0 (+2) 3
3 Vasko da Gama 1 1 0 0 2 : 1 (+1) 3
4 Figueirense 1 1 0 0 2 : 1 (+1) 3
5 Atletiko Mineiro 1 1 0 0 1 : 0 (+1) 3
6 Fluminense 1 1 0 0 1 : 0 (+1) 3
7 Portugeza Sao P. 1 0 1 0 1 : 1 (0) 1
8 Flamengo 1 0 1 0 1 : 1 (0) 1
9 Sport Resife 1 0 1 0 1 : 1 (0) 1
10 Palmeiras 1 0 1 0 1 : 1 (0) 1
11 Santos 1 0 1 0 0 : 0 (0) 1
12 Kruzeiro 1 0 1 0 0 : 0 (0) 1
13 Atletiko Gojaniense 1 0 1 0 0 : 0 (0) 1
14 Baija 1 0 1 0 0 : 0 (0) 1
15 Nautiko 1 0 0 1 1 : 2 (-1) 0
16 Gremio 1 0 0 1 1 : 2 (-1) 0
17 Ponte Preta 1 0 0 1 0 : 1 (-1) 0
18 Korintijans 1 0 0 1 0 : 1 (-1) 0
19 Sao Paulo 1 0 0 1 2 : 4 (-2) 0
20 Koritiba 1 0 0 1 0 : 2 (-2) 0

1. - 4.mesto i pobednik Kupa - Kopa Libertadores 2013
5. - 12.mesto - Kopa Sudamerikana 2013
 
Mecevi drugog kola,vreme odigravanja utakmica i kvote.

Datum Vreme Utakmica 1 X 2 0-2 3+ Kl.

26.05. (Sub) 23:30 Atletiko Gojaniense - Ponte Preta 1.77 3.50 3.95 1.77 1.90 (2)
26.05. (Sub) 23:30 Flamengo - Internasional 2.15 3.35 2.95 1.70 1.97 (2)
26.05. (Sub) 23:30 Portugeza Sao P. - Vasko da Gama 2.58 3.30 2.43 1.73 1.95 (2)
27.05. (Ned) 02:00 Nautiko - Kruzeiro 2.45 3.30 2.55 1.73 1.95 (2)
27.05. (Ned) 21:00 Atletiko Mineiro - Korintijans 2.45 3.30 2.58 1.88 1.80 (2)
27.05. (Ned) 21:00 Koritiba - Botafogo 2.20 3.35 2.90 1.75 1.93 (2)
27.05. (Ned) 21:00 Santos - Sport Resife 1.50 3.80 5.83 1.88 1.80 (2)
27.05. (Ned) 21:00 Sao Paulo - Baija 1.43 4.03 6.48 1.82 1.85 (2)
27.05. (Ned) 23:30 Fluminense - Figueirense 1.73 3.50 4.20 1.93 1.75 (2)
27.05. (Ned) 23:30 Gremio - Palmeiras 2.05 3.40 3.13 1.73 1.95 (2)
 
Dobro onda smo opet gradski rivali,s obzirom da ja navijam za Botafogo,sudbina sta ces.:D.

Ajd za Flamengo pa i da shvatim(Rambo,najvise navijaca i td),ali gde nadje Ponte Pretu.

Flamengo ima ubjedljivo najviše navijača u Brazilu (tako sam čuo)... mislim ne navijam ja zato za njih, nemam pojma što, navijao sam za njih i kad je Rambo prvi put otišao iz Flamenga...

A Ponte Pretu sam jedno vrijeme vodio na Championship menager-u dugo dugo... ko je igrao ovu igricu zna kakva je to droga... ja sam se jedva skinuo... :)

Ima još jedna ekipa u kojoj je igrao Rambo Petković i Dejan Osmanović koju gotivim, a to je Vitorija Baija iz Salvadora (za njih je branio Dida i igrao veliki Bebeto)... oni isto imaju veliki broj navijača, a mislim da su trenutno u drugoj, možda čak i trećoj brazilskoj ligi... Salvador je inače 3. grad po veličini u Brazilu poslije Ria i Sao Paola, a tu su negdje sa Belo Horizonteoom (Salvador je nešto malo veći). Inače najveći derbi Salvadora je Vitorija Baija VS Klub Baija i to je uvijek puno tenzija... iz Salvadora je inače Adrijana Lima :)... nego odoh ja daleko...
 
Poslednja izmena:
Flamengo ima ubjedljivo najviše navijača u Brazilu (tako sam čuo)... mislim ne navijam ja zato za njih, nemam pojma što, navijao sam za njih i kad je Rambo prvi put otišao iz Flamenga...

A Ponte Pretu sam jedno vrijeme vodio na Championship menager-u dugo dugo... ko je igrao ovu igricu zna kakva je to droga... ja sam se jedva skinuo... :)

Ima još jedna ekipa u kojoj je igrao Rambo Petković i Dejan Osmanović koju gotivim, a to je Vitorija Baija iz Salvadora (za njih je branio Dida i igrao veliki Bebeto)... oni isto imaju veliki broj navijača, a mislim da su trenutno u drugoj, možda čak i trećoj brazilskoj ligi... Salvador je inače 3. grad po veličini u Brazilu poslije Ria i Sao Paola, a tu su negdje sa Belo Horizonteoom (Salvador je nešto malo veći). Inače najveći derbi Salvadora je Vitorija Baija VS Klub Baija i to je uvijek puno tenzija... iz Salvadora je inače Adrijana Lima :)... nego odoh ja daleko...

Vidis ja sam se odlucio za Botafogo iz tri razloga oni su iz Ria,nose crno bele dresove,i u Botafogu je igrao po meni najbolji igarac Brazila svih vremena,Garinca,nije lep kao Lima ali je majstor bio.:D
 
Poslednja izmena:
Vidis ja sam se odlucio za Botafogo iz tri razloga oni su iz Ria,nose crno bele dresove,i u Botafogu je igrao po meni najbolji igarac Brazila svih vremena,Garinca,nije lep kao Lima ali je majstor bio.:D

Ne znam, Botafogo mi je nešto nit smrdi, nit miriše...
Inače, ja sam se krvio sa ovim ekipama iz Pauliste dok sam vodio Ponte Pretu, o njima znam sve i sve ih mrzim (Korintijans, Palmeiras, Portugeza, Sao Paulo i Santos)...:)

Ponte Preta je definitivno najmanji klub od ovih pomenutih, ali nekako imaju dušu...
 
Ne znam, Botafogo mi je nešto nit smrdi, nit miriše...
Inače, ja sam se krvio sa ovim ekipama iz Pauliste dok sam vodio Ponte Pretu, o njima znam sve i sve ih mrzim (Korintijans, Palmeiras, Portugeza, Sao Paulo i Santos)...:)
Ponte Preta je definitivno najmanji klub od ovih pomenutih, ali nekako imaju dušu...
Kad proradi ove godine Abreu,da je odrzao formu do kraja mozda bi Fogo bio i prvak prosle godine ko zna,ali nije imao ko ni da povuce kada je ovaj stao,ove godine Herera dade tri u prvom kolu,videcemo za dalje.

Kada smo vec kod najmanjih klubovi,prosle godine prateci brazilsko prvenstvo zapazio sam jedan,to je Ceara,opet crno beli,po meni igrali su odlicno,niko ih nije nadigrao pogotovo na domacem terenu,zamisli livadu i oko nje jedno 20-30 hiljada,ne znam tacno,navijaca,ograda do terena svi skacu pa nije ni cudo.Medjutim nisu imali srece,primali su neke golove u poslednjim minutima,dobijali neke sumljive penale za ove vece klubove i ispadose,doduse mogli su malo defanzivnije da igraju pa bi mozda i sacuvali gol i opstali.
 
Hej, ko je ove godine uzeo titulu u Paulisti, a ko u Karioki, nešto nisam baš u toku?
U Karioki je titulu osvojio Santos pobedom nad Guaranijom 3-0 i 4-2.

A u Paulisti Fluminense posto je pobedio Botafogo 4-1 i 1-0.

Titule za Santos i Fluminenze
Izvor. B92 Santos i Fluminenze proslavili su titule šampiona u dve najveće brazilske savezne države.

8904671904fb109800881e7.jpg



Santos je treću Paulistu u nizu osvojio trijumfom na Gvaranijem, dok je Flu bio bolji od Botafoga u finalu Karioke.
Oba kluba branila su po tri gola prednosti iz prvih mečeva i proslavili nove trijumfe. Santos je Gvarani savladao sa rutinskih 4:2, dok je Fluminenze jednim golom pobedio Botafogo.
Santos je kao formalni domaćin dočekao Guarani u revanš meču finala na Morumbi stadionu u Sao Paolu, koji je ugostio timove i u prvom meču.
U prvih dvadeset minuta viđen je potpuni spektakl, sa po dva gola na obe strane. Kardec i Nejmar iz penala tresli su mrežu ekipe iz Kampinasa, dok su za Gvarani strelci bili Fabinjo i Bruno Mendes.

Usledio je mirniji period meča, pre krešenda u poslednjih 20 minuta. Najpre je Nejmar postigao dvadeseti gol u 16 mečeva Pauliste, da bi tačku na meč ponovo stavio Kardec u sudijskoj nadoknadi.
Ukupnim rezultatom 7:2 Santos je proslavio 20. titulu šampiona države Sao Paulo. Petim trofejom u sedam sezona „Peiše“ se izjednačio sa Sao Paulom i prišao na dva pehara od Palmeirasa.

19096792994fb1098016b50.jpg


U šampionatu Karioka Fluminenze je formalno bio gost protiv Botafoga, iako su se oba meča igrala na Olimpijskom stadionu (Marakana se rekonstruiše za SP i OI).

Botafogo je vršio veliki pritisak od samog starta, ali gola nije bilo punih sat vremena, a kada je postignut, lopta se koprcala u mreži crno-belih – Rafael Sobis je sa leve strane ubacio, a Moura uspeo da je ugura u gol.

Sve nade Botafoga već su tada raspršene, a potvrdu je donelo isključenje Majkosuela.

Fluminenze je osvojio 31. Karioku, prvu posle sedam godina, i smanjio prednost večitog rivala Flamenga na samo jedan trofej. Od svih velikih klubova u Riju, Flu ima daleko najbolji procenat uspešnosti u finalima, sa 31 pobedom i 20 poraza.
 
Inače, Santos ima najjaču ekipu još od vremena Pele-a
Имали су они јаку екипу и прошле године,али су прво почетак првенства играли са другим тимом,зарад Купа Либертадорес,који су иначе и освојили,и стекли велики бодовни заостатак за водећим тимовима,уз то су им покупили играче за репрезентацију Бразила за Куп Јужне Америке,па су још више потонули,да би на крају једва завршили у средини табеле.
 
Eh nisam znao da za Guarani navijaju uglavnom stanovnici Sao Paula Indijanskog porekla , interesantan podatak ; )
Primera radi znam da za Palmeiras navijaju uglavnom stanovnici Sao Paula Italijanskog porekla , inace Italijanska populacija u Sao Paulu je ogromna (najveca od svih) i ima ih preko 6 miliona (samo u gradu Sao Paulo)
Takodje recimo znam da boje kluba Sao Paulo (crvena , crna i bela) simbolisu 3 najvece etnicke grupe koje zive tamo (Indijance , Afrikance i Evropejce)

Inace ja u Brazili gotivim nekoliko klubova , recimo volim Flamengo ( zbog Ramba , zbog bogate istorije (recimo takve legende kao Ziko i Romario su igrale za taj klub) i zapravo na neki nacin taj klub simbolizuje citav Brazil ) , Botafogo ( igraju zaista lep fudbal i nikad ne kalkulisu , tamo igra jedan od meni omiljenih igraca Loco Abreu i uz to su crno-beli : ) ) , Santos ( takodje igraju vrlo lep i atraktivan fudbal , imaju vrlo zanimljiv i talentovan sastav , bogatu i zanimljivu istoriju , Pelea koji je gotovo citavu karijeru proveo u tom klubu , jedini su klub sa mora iz velike cetvorke Sao Paula , a i takodje su crno-beli : ) )
Od ovih "manjih" klubova recimo oduvek su mi bili interesantni Atletiko Mineiro ( secam se jos dok je cuveni golman Klaudio Tafarel branio za njih) i Vitoria ( nadam se da ce se sledece godine vratiti u Seriju A)

Sto se tice ove godine mislim da je Internacional jedna ovako zanimljiva ekipa koja moze daleko da dogura, imaju zaista mocan tim pocevsi od odlicnog napadaca Damjao-a, Oskara , trojke iz Argentine D kao i Alesandro koji je po meni jedan od najboljih veznjaka na svetu , Bolati , Datolo koji je odlican igrac sa neverovatnim sutem i postize zaista dosta lepih golova ( eto to je potrdio i veceras protiv Flamenga).........zaista jedna ozbiljna ekipa.
 

Back
Top