Praznina u zelucu

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Ustajem jako rano i kad god ustanem osecam neku gorcinu i neopisiv osecaj u zelucu ....kao da mi zeludac potpuno prazan,kao da neki vetar duva u njemu :confused: Takodje pre nego sto legnem popusim dosta cigareta mozda je i zbog toga a mozda i zbog neceg drugog.Bio sam kod lekara,dao mi je ''ranisan'' ali on mi ne pomaze.Ako neko zna nesto neka slobodno napise :)
 
pa znas i sam da se trujes cigaretama..ono zeludac je opasna stvar i treba pametno s njim..nema ono prvi obrok u 5 popodne..nego pola sata po ustajanju prvi ..ok ako je rano nema veze navika se mora steci..uzina oko 11..rucak oko 2..vecera 7..na svaka 3 sata nesto pojesti..mene u tom ritmu par zalogaja zasiti i lepo sve funkcionise..cim preskacem obroke zeludac se buni i krce creva..poremeti se metabolizam lako
 
Imamao sam takve simptome.Svako jutro posle umivanja na gladan stomak pola case mlake vode,posle toga kasiku meda ,pa tek onda cigareta,meni je pomoglo.Ranisan pomaze pre rucka da te ne davi u stomaku posle rucka.
 
Svaciji organizam je drugaciji.Vecera do 7-a sta oni koji lezu u 1h?Kafa i cigarete uticu na zeludac,a sto se ranisana tice,on se pije ujutru na prazan stomak i treba duzi period da bi problem nestao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa moglo bi se reci ... nervozan stalno a i ovo drugo (verecam i odma legam da spavam)

Za pocetak izbacite hranu pred odlazak u krevet a i kolicinu cigareta probajte da korigujete.
Sto se nervoze tice tu morate sami sebi da pomognete,uklonite uzrok stresu,ako je moguce.

ps.i ja sam imala "rupu" u stomaku uvek kada sam jela pred spavanje,zato sam to prestala da radim jer je taj jutarnji osecaj grozan,bez obzira sto mi je ta klopa najvise prijala. ;)
 
Svaciji organizam je drugaciji.Vecera do 7-a sta oni koji lezu u 1h?Kafa i cigarete uticu na zeludac,a sto se ranisana tice,on se pije ujutru na prazan stomak i treba duzi period da bi problem nestao.

oni koji lezu u 1 svakako imaju poremecen bioritam.to nije razlog da sve nabrojano pomeraju za 3-4-5 sati..mislim ako cemo pricati o zdravlju..ako je nocni zivot nema problema:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ustajem jako rano i kad god ustanem osecam neku gorcinu i neopisiv osecaj u zelucu ....kao da mi zeludac potpuno prazan,kao da neki vetar duva u njemu :confused: Takodje pre nego sto legnem popusim dosta cigareta mozda je i zbog toga a mozda i zbog neceg drugog.Bio sam kod lekara,dao mi je ''ranisan'' ali on mi ne pomaze.Ako neko zna nesto neka slobodno napise :)
Ако наставиш да пушиш и ако си уз то на послу изложен стресу на добром си путу да оболиш од гастритиса..
Престани да пушиш и обрати пажњу на исхрану..
 

Back
Top