Ravnopravnost

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Koliko je vrazna ravnopravnost partnera u vezi?

Obicno je ono misljenje da jedan vodi a drugi trpi, mada procitao sam na jednoj drugoj temi da bi onaj "dominantniji" gledao onog slabijeg sa visine, mada ne mogu da skapiram zasto.
Ljubav nije takmicenje u kome se pokazuje ko je jaci i ko je bolji vodja, i slicne patalogije.

Ako nekog volis, postujes ga zbog onoga sto jeste, tu si mu kao emotivna i psihicka podrska kao i on tebi, jedno drugom ste oslonac, vodis, ali i pustas da vodi.
Ne kapiram zasto bi neko morao nekog da gleda sa visine ili da manje postuje samo zato sto je "slabiji".
Da li je to sto su nam "slabiji" partneri "belizcni" i dosadni, manje zanimljivi ili sta je u pitanju?
 
:think: to je prirodna preraspodela snaga a to sto taj jaci zna da iskoristi situaciju da pomalo leci i svoje komplekse, pa to je druga prica....onaj ko je psihicki jaci taj i vuce vezu....retko kad su podjednakih snaga.....
 
Ne volim rec "ravnopravnost" u vezi. To se nekako u zdravom odnosu podrazumeva tj. udovoljavamo jedno drugom, ali i sebi (a ne ugrozavamo partnera). Ne treba niko da trpi, to je sebicno od strane onog drugog. Zelja za dominacijom demantuje neciju jacinu.
 
Koliko je vrazna ravnopravnost partnera u vezi?

Obicno je ono misljenje da jedan vodi a drugi trpi, mada procitao sam na jednoj drugoj temi da bi onaj "dominantniji" gledao onog slabijeg sa visine, mada ne mogu da skapiram zasto.
Ljubav nije takmicenje u kome se pokazuje ko je jaci i ko je bolji vodja, i slicne patalogije.

Ako nekog volis, postujes ga zbog onoga sto jeste, tu si mu kao emotivna i psihicka podrska kao i on tebi, jedno drugom ste oslonac, vodis, ali i pustas da vodi.
Ne kapiram zasto bi neko morao nekog da gleda sa visine ili da manje postuje samo zato sto je "slabiji".
Da li je to sto su nam "slabiji" partneri "belizcni" i dosadni, manje zanimljivi ili sta je u pitanju?

nema ravnopravnosti zato sto nezrele moras gledati s visine i servirati im zivot inace si slabic ako postujes njihor izbor i misljenje
Ne volim rec "ravnopravnost" u vezi. To se nekako u zdravom odnosu podrazumeva tj. udovoljavamo jedno drugom, ali i sebi (a ne ugrozavamo partnera). Ne treba niko da trpi, to je sebicno od strane onog drugog. Zelja za dominacijom demantuje neciju jacinu.

da u zdravom odnosu kojih je sve manje
 
ravnopravnost koja podrazumeva jednakost polova u ljudskim pravima nema veze sa superiornoscu kao stanjem svesti
osim sto neko ko je superiorniji u odnosu na inferiorniju osobu i to ..primenjuje u odnosima krsi pravo ljudske ravnopravnosti

 
Koliko je vrazna ravnopravnost partnera u vezi?

Obicno je ono misljenje da jedan vodi a drugi trpi, mada procitao sam na jednoj drugoj temi da bi onaj "dominantniji" gledao onog slabijeg sa visine, mada ne mogu da skapiram zasto.
Ljubav nije takmicenje u kome se pokazuje ko je jaci i ko je bolji vodja, i slicne patalogije.

Ako nekog volis, postujes ga zbog onoga sto jeste, tu si mu kao emotivna i psihicka podrska kao i on tebi, jedno drugom ste oslonac, vodis, ali i pustas da vodi.
Ne kapiram zasto bi neko morao nekog da gleda sa visine ili da manje postuje samo zato sto je "slabiji".
Da li je to sto su nam "slabiji" partneri "belizcni" i dosadni, manje zanimljivi ili sta je u pitanju?

Dok god su oboje zadovoljni, dobro je.
 
Koliko je vrazna ravnopravnost partnera u vezi?

Obicno je ono misljenje da jedan vodi a drugi trpi, mada procitao sam na jednoj drugoj temi da bi onaj "dominantniji" gledao onog slabijeg sa visine, mada ne mogu da skapiram zasto.
Ljubav nije takmicenje u kome se pokazuje ko je jaci i ko je bolji vodja, i slicne patalogije.

Ako nekog volis, postujes ga zbog onoga sto jeste, tu si mu kao emotivna i psihicka podrska kao i on tebi, jedno drugom ste oslonac, vodis, ali i pustas da vodi.
Ne kapiram zasto bi neko morao nekog da gleda sa visine ili da manje postuje samo zato sto je "slabiji".
Da li je to sto su nam "slabiji" partneri "belizcni" i dosadni, manje zanimljivi ili sta je u pitanju?

Bez izjednačavanja nema ni veze. Sad bi neko rekao: a kakvo je to izjednačavanje - nije valjda da i ti čupaš obrve??? Pa nije tako, nego ću parafrazirati Njegoša i reći da čaša meda ište čašu žuči. Svako mora imati i svoju sreću i svoju tugu u jednoj vezi. Ona mene voli zbog toga što voli muškarce, a ja nju, jer volim žene. Ona je umorna, jer je kuvala i prala sudove, a ja sam umoran, jer sam menjao sve četiri gume na autu, čistio svećice itd.
Ravnopravnost, postoji, ali ne bukvalna. Mora postojati, jer tako može postojati veza. Možda ja nju manje volim, ali je više tolerišem i više joj slobode i mira dajem. I obrnuto. Ne može postojati ravnopravnost u vezi u na primer istoj sobi za istim stolom i u istom krevetu, ali svako ima nešto što mu lakše padne nego partneru, ili teže. Bitno je to prepoznati i sagledati, da ne bude posle: samo ja radim po kući, a ti??? Ili da bude: samo ja sređujem oko kola, a ti???

Dakle, tako ja vidim ravnopravnost.
 
Totalna ravnopravnost u vezi je nemoguca jer su
muskarac i zena razlicitog senzibiliteta..pri tom
postoji nesto sto se zove..postovanje...onoga sto zena
jeste i onoga sto joj je potrebno..
 
Totalna ravnopravnost u vezi je nemoguca jer su
muskarac i zena razlicitog senzibiliteta..pri tom
postoji nesto sto se zove..postovanje...onoga sto zena
jeste i onoga sto joj je potrebno..

tacno samo retko ko koga postuje ni sebe zene ne cene dovoljno kad su nesigurne i ocekuju cvrst tretman..sto povlaci za sobom dominaciju muskarca
 
Koliko je vrazna ravnopravnost partnera u vezi?

Obicno je ono misljenje da jedan vodi a drugi trpi, mada procitao sam na jednoj drugoj temi da bi onaj "dominantniji" gledao onog slabijeg sa visine, mada ne mogu da skapiram zasto.
Ljubav nije takmicenje u kome se pokazuje ko je jaci i ko je bolji vodja, i slicne patalogije.

Ako nekog volis, postujes ga zbog onoga sto jeste, tu si mu kao emotivna i psihicka podrska kao i on tebi, jedno drugom ste oslonac, vodis, ali i pustas da vodi.
Ne kapiram zasto bi neko morao nekog da gleda sa visine ili da manje postuje samo zato sto je "slabiji".
Da li je to sto su nam "slabiji" partneri "belizcni" i dosadni, manje zanimljivi ili sta je u pitanju?
Сви тежимо равноправности али мени се чини да је то често само начелно.
Наиме, код већине жена (већине, не свих, пажљиво читајте пре него што ме нападнете) постоји тежња за равноправношћу али у исто време постоји и тежња за "принцеза" третирањем која је у својој суштини, поред осталог, садржи и потребу за снисхођењем и обожавањем. А снисхођење и обожавање укидају равноправност јер одбацују и одговорност за чињење, на овај или онај начин.
С друге стране, и већина мушкараца се само буса том потребом да буду алфа мужјаци у неком вулгаризованом знажењу тог термина, тако да и они траже то снисхођење или обожавање па опет ништа од суштинске равноправности.
Но, кад је љубав права и кад се однос гради на потпуном поверењу без играња игрица око превласти и доминације у вези, онда и равноправност дође као логична последица тога о којој се и не постваља питање. Просто, кад се МИ постави на здраве основе, онда свако лако из њега црпи своје ЈА. Проблем су игрице, као што рекох, и неспремност на предавање у којем нема тактизирања...

Знам да ће ово некима звучати као трећеразредно паметовање али шта да радим кад волим да изнесем своје мишљење... :)
 
Je li ravnopravnost kad ja pravim kolace, a on kaze aj ja cu to smutiti s tobom, kad on nosi drva a ja kazem aj ja cu to ponijeti s tobom? Ili kad ja pravim kolace, a on nosi drva :think:

A ako je prethodno deoneo drva, pa želi da pomogne? :think:

Ili si ti napravila kolače, pa došla da pomogneš oko drva :)

Sve jedno je ako se ljudi razumeju i ako niko ne omalovažava nečiji posao ili veliča svoj.
 
Poslednja izmena:
Сви тежимо равноправности али мени се чини да је то често само начелно.
Наиме, код већине жена (већине, не свих, пажљиво читајте пре него што ме нападнете) постоји тежња за равноправношћу али у исто време постоји и тежња за "принцеза" третирањем која је у својој суштини, поред осталог, садржи и потребу за снисхођењем и обожавањем. А снисхођење и обожавање укидају равноправност јер одбацују и одговорност за чињење, на овај или онај начин.
С друге стране, и већина мушкараца се само буса том потребом да буду алфа мужјаци у неком вулгаризованом знажењу тог термина, тако да и они траже то снисхођење или обожавање па опет ништа од суштинске равноправности.
Но, кад је љубав права и кад се однос гради на потпуном поверењу без играња игрица око превласти и доминације у вези, онда и равноправност дође као логична последица тога о којој се и не постваља питање. Просто, кад се МИ постави на здраве основе, онда свако лако из њега црпи своје ЈА. Проблем су игрице, као што рекох, и неспремност на предавање у којем нема тактизирања...

Знам да ће ово некима звучати као трећеразредно паметовање али шта да радим кад волим да изнесем своје мишљење... :)

taman zvuci zrelo i realno
 
Сви тежимо равноправности али мени се чини да је то често само начелно.
Наиме, код већине жена (већине, не свих, пажљиво читајте пре него што ме нападнете) постоји тежња за равноправношћу али у исто време постоји и тежња за "принцеза" третирањем која је у својој суштини, поред осталог, садржи и потребу за снисхођењем и обожавањем. А снисхођење и обожавање укидају равноправност јер одбацују и одговорност за чињење, на овај или онај начин.
С друге стране, и већина мушкараца се само буса том потребом да буду алфа мужјаци у неком вулгаризованом знажењу тог термина, тако да и они траже то снисхођење или обожавање па опет ништа од суштинске равноправности.
Но, кад је љубав права и кад се однос гради на потпуном поверењу без играња игрица око превласти и доминације у вези, онда и равноправност дође као логична последица тога о којој се и не постваља питање. Просто, кад се МИ постави на здраве основе, онда свако лако из њега црпи своје ЈА. Проблем су игрице, као што рекох, и неспремност на предавање у којем нема тактизирања...

Знам да ће ово некима звучати као трећеразредно паметовање али шта да радим кад волим да изнесем своје мишљење... :)

Otprilike govorimo o istom (a možda i skroz :) ), a ako ćemo po srpski, kao što se dosta brakova u poslednje vreme u Srbiji zaključuje i pred oltarom, ovo su i reči kojima nas sa oltara u naš zajednički život upućuje i sveštenik.
 
Ravnopravnost nije pomaganje .Ravnopravnost je znati u braku u vezi popustiti ,uciniti partnera sretnim,oduzitimu se ,usreciti ga kao i on tebe.Razumevanje iako smatras da si u pravu .Zeni, ovo je moje misljenje treba popustiti jer je u vecini slucajeva ta koja uvek za nijansu vise radi od muza.
 

Back
Top