Бин Ладен није убијен ! !

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Осама бин Ладен је умро природном смрћу 2006. године, а не како Вашингтон тврди прошле године у акцији америчких специјалаца, тврди бивши агент ЦИА Беркан Јашар. Американци су прошле године открили локацију његовог гроба, ископали тело, а свету испричали причу о великој акцији и погубљењу, истиче Јашар.

Бивши агент ЦИА Беркан Јашар рекао је за руски Канал 1 да је вођа Ал Каиде Осама бин Ладен умро природном смрћу пре 2006. године, односно четири године пре него што је, према званичној верзији, убијен у акцији америчких специјалаца.

Osama-bin-Laden.jpg


"У септембру 1992. године, док сам боравио у Чеченији, први пут сам упознао човека по имену Бин Ладен. Састанак се одвијао у двоспратници у Грозном. На другом спрату зграде боравила је породица грузијског председника који је у то време био избачен из државе, а на доњем спрату живео је Осама", испричао је Јашар.

Према његовим речима, лично је познавао тројицу Бин Ладенових чувара и са њима је био близак пријатељ.

Они су му, како је рекао, испричали да су чували Бин Ладена све до његове смрти, 26. јуна 2006. године.

"Чак и ако цео свет верује да је Бин Ладен убијен прошле године, ја у то не могу да верујем. Лично сам познавао тројицу његових чувара, Самија, Махмуда и Ајуба, који су били уз њега до самога краја, када је умро 2006. године", тврди Јашар.

Бивши амерички агент тврди да су Бин Ладена сахранила тројица чувара на планинама у близини пакистанско-авганистанске границе.

ЦИА је, како је рекао, отела једног од тројице чувара свега неколико дана пре него што је објављена информација о смрти Бин Ладена.

Чувар им је открио тачну локацију гроба бившег вође Ал Каиде, рекао је Јашар.

Akcija-hapsenja.jpg


"Није се догодио никакав напад. Ја познајем све америчке операције изнутра. Пронашли су Бин Ладенов гроб, ископали тело, а свету испричали причу о великој акцији и погубљењу. Представили су све као своју велику победу како би пореским обвезницима доказали да не плаћају огромне своте новца узалуд", испричао је Јашар.

Вашингтон је 2. јуна прошле године објавио да је Бин Ладен убијен у великој акцији америчких специјалних снага у Пакистану.
 

Back
Top