Čemu patike?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Postoji li neki poseban razlog zašto svi nose patike kada rekreativno vežbaju u zatvorenom, teretani ili na grupama za aerobik, pilates...? Ili je samo do prljavog poda? Meni je najprijatnije da vežbam u čarapama ili bosa ali već imam dosta čukljeva i žuljeva :roll: pa ne bih da povredim članak ili stopalo na bilo koji dodatni način, pa reko da pitam je l možda bolje nositi patike i u kućnim varijantama, i iz kog razloga?

Pozz
 
tumblr_lhy64nGdgR1qghoe6o1_500.gif


pa tako eto ljudski rod malo evoluirao......preshlo se i na patike....neki nose i gatje....
a shta znam pa ti se izuj
 
Pa i izuvam se al' reko možda se teže izvrne noga u patici ili tako nešto, nisam neki veliki sportista pa ne znam :)

June, zar tvrda podloga smeta stopalu jeb ga? Nisam nigde videla da baš drže parket da bi bilo klizavo, uvek je neka krpa preko.
 
mozda kad je ono skakanje bolje patike zbog zglobova ili tako nesto, ali lupam donekle, znaci kad je aerobik, mislim da mi je bilo tad lakse u patikama, a pilates i joga to obicno bez patika ili one baletske
ili samo da se ne okliznes. mada ako je karate onda si bos
 
uopsteno ljudi ne idu bosi i problem je obican hod..po plazi isto treba privikavanje..na japanke leti..novu obucu..gde ja idem je neka plasticna podloga i ima deo sa strunjacama gde bi mogli biti bez patika ali niko ne praktikuje da se cas obuva cas izuva
 
Kad sam išla kombinovali su aerobik i pasivnije vežbe i baš je bilo nezgodno jer za te vežbe patike umeju da smetaju... aerobik je, sa druge strane, bio lakši :/

Ume da zaboli stopalo bez patika ali ionako mi trebaju dobre patike jer kapiram da bi ove buđave koje imam napravile više štete nego koristi.
 
meni je tema ok...pošto se bavim sportom gde vežbači uglavnom treniraju bosi,imam gomilu razloga ZA treniranje bez patika...
da počnem od pravilnog razvoja stopala i mišića koji drže stopalo...zatim higijena...poznato je da današnje patike uglavnom ne dišu...podloga za razvoj raznoraznih gljivica i bljak stvari na koži stopala..
i teko svašta još nešto...
 
moras uzeti u obzir neciju nehigijenu i gljivice koje se preko nogu prenose..znam neki slucaj da su na bazenu navukli neke gljivice koje vuku godinama posle jer se vracaju..tudju obucu ne treba nositi
 
pa shta znam, u teretani nosim patike zato shto i svi ostali nose patike pa je prljavo sve pa bi bilo glupo da ja bos budem, je l'...

... a karate inache trenirash bos, na primer, judo isto, aikido isto... i tako. :)
 
ja volim i po šljunku...i mnogo je delotvornije na mišiće donjeg dela stopala...decu sam naučila još od malena da piče bosi po dvorištu čim grane sunce...
od ravnih stopala u stvari kreću i svi problemi sa kičmom i lošim držanjem...:roll:
 
Ja bih rado hodala bosa napolju ali leti često ne mogu da izdržim vrelinu betona (na adi npr), osim toga gde... a da ne nagazim na staklo..... možda po dvorištu, ovde. Drugi problem je što sam od jednog izleta, kada nije bilo toliko vruće, tako ogrubela stopala da mi do kraja godine koža nije omekšala niti sam uspela da skinem zavučeno blato u peti, nadam se da nisam odvratna ali stvarno nalazim ovo za problem. Plašim se da hodam bosa napolju i sve me bocka :/
 
Док сам тренирао карате тренирали смо боси, и било је ок, мсм преко седам година сам тако тренирао, али сам последњих 2 године тренирао у природи на шипкама, па сам ту морао патике, мсм где по земљи да табанам бос..
 

Back
Top