Google Chrome pretekao Internet Explorer, Chrome je sada najpopularniji brauzer....

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.257
Desilo se ono što se očekivalo mesecima - Google Chrome je najzad pretekao Internet Explorer i sada je najpopularniji internet brauzer u svetu. Ovo pokazuju podaci koje je objavio StatCounter prema kojima se ovaj istorijski preokret dogodio prošle nedelje.

Na listi najpopularnijih, treću, četvrtu i petu poziciju očekivano zauzimaju Firefox, Safari i Opera.

Osim ove, Google je u martu zabeležio još jednu pobedu. Njegov brauzer Android Robot je prema podacima iz februara pretekao je Operu i sada je najpopularniji brauzer među onima koji surfuju internetom preko mobilnih telefona.

http://www.informacija.rs/Ostalo/Go...er-Chrome-je-sada-najpopularniji-brauzer.html
 
nesto se ne slazu te statistike,po w3schools to je bilo u martu

browserstatistic.jpg


ono sto se mnogi slazu ,a to je da IE upotrebe samo za skidanje google chrome-a,a sa tim se slaze i sam IE :)

ievschrome.png


ali neke banke i dalje preferiraju da se pristupa racunu i transakcijama preko explorera
 
Хроме не захтева јаку машину за разлику од Фајерфокса. Хроме отварам брзином светлости док фајерфокс као да је величине Фотошопа. Мој глас за ХРОМЕ

Bolje da si napisao 'Vatrene lisice'... :roll:
 
Хроме не захтева јаку машину за разлику од Фајерфокса. Хроме отварам брзином светлости док фајерфокс као да је величине Фотошопа. Мој глас за ХРОМЕ
Istina, ali sa boljom mašinom (500€ vredna najmanje), Firefox otvara dosta bolje i brže. Google chrome isto nije loš, al nekako mi je firefox bolji.

No ot kuda ovima ideja da je IE ikad bio popularan tolko. Kao što kaže Ordinary Player, podaci nisu tačni
 
nisam rekao da su podaci netacni vec da postoje odsupanja od meseca kad je chrome pretako licisu,mada ko da i to moze bas tacno da se izmeri
i meni se ff sporo otvara bez i jednog dodatka i to me nervira,sad se navikao na chrome pa teram njega,mada upotrebim i druge kad zatreba,treba poznavati programe

neces verovati koliko ljudi i dalje koristi IE
 
Nikad mi nije bilo jasno kako je IE bio najpopularniji,ko ga to sve koristi meni je svaki drugi bolji od njega.
Jednostavno, stvar je u tome što u poslovnoj upotrebi je IE i dalje najčešće primenjivan. Ovo je naročito izraženo u firmama koje interno razvijaju web aplikacije za svoje potrebe.
Sa druge strane i u kućnoj upotrebi je IE dugo opstajao jer ljudima kojima to nije naročito bitno (npr. net im služi samo da gledaju poštu i neke vesti), nije ni bilo potrebno instalirati nešto drugo.

Хроме не захтева јаку машину за разлику од Фајерфокса. Хроме отварам брзином светлости док фајерфокс као да је величине Фотошопа. Мој глас за ХРОМЕ
Ne zahteva ni FF ako ga ogoliš do koske.
Chrome je brži samo zato što nativno nema mnoge (većini nepotrebne) stvari.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top