overthinking

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako
 
Da i cesto se nerviram zbog toga. Kad dobro razmislim, shvatim da najbolje ne pocinjati nista...
A ne znam do cega je. Da li do temperamenta, ili je u pitanju strogo vaspitanje, da o svemu treba temeljno razmisliti...
 
Оverthinking?
Ја сматрам да особа која мисли на енглском не може да мисли. Преглуп језик.
Мислио сам и размишљао и смислио да је енглски једна велика глупост. Језик је мешавина келтског, англонско-сашког, норманоског, француског и латинског. Чиста одвратност! Није нормално постојао до 15. или 16. века! Језик ми је тако постао одвратан да ме је срамота што сам га учио.

Иначе одговор је не мисли никад доста, када би људи више мислили где би нам крај био. Наравно превише мислити о нечему је болест према здравствнемој организацији. Треба размишљати о разлишитим стварима. Треба размишљати о паметним стварима. Треба размишљати добро. Ваљде је размишљање вежба за добро размишљање.
 
Cesto razmisljam previse, verovatno jer sam po prirodi anksiozan i malo paranoican. Nekada me to sacuva od problema, ali mnogo vise me sputava.
Imao sam prilike da uzoznam ljude i koji razmisljaju vise od mene, pa verovatno zbog nekih licnih nesigurnosti kao i ja i toliko mi je bilo nebulozno i smesno cime se neki ljudi opterecuju.
 
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako

Ja o svemu mislim..sutra...
 
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako

Ja stalno, previše mislim. :) Šalu na stranu, mislim da ljudi koji imaju bogati unutrašnji svet u sebi, naprosto misle uvek, i o svemu i svačemu, nezavisno samo o ljudima, nego naprosto takvi su, primišljaju o onome šta čine, šta im drugi čine. U neku ruku, mislim da svi zrekli ljudi imaju potrebu povremeno da se okreću za svojim postupcima, da vrše samoanalizu sebe. Samokritiku. Samo budale i idioti misle da su nepogrešigva stvorenja i Bogom dani, tako pametni. Pogubno je po život vraćati se non stop u prošlost i vrteti stalne stvari po glavi, pa kako, pa zašto, pa zbog čega, pozivati ljude na sram, čestitost i razum. Na saosećajnost. To je pogubno, da. I nije loša ta predostrožnost, o kojoj ti pričaš, jer je loše i ako previše misliš kao i ako premalo i na prečac daš neki sud. Ne valja ni jedno ni drugo. Treba sve polako i mic po mic, korak po koraka a vreme je najbolji saveznik u svemu. I u kvalitetu i u meri djubrašaga najstrašnijeg. Sve se to kasnije izmeri lepo. Ja sam neko kome nikada nije nedostajalo misli, baš naprotiv; možda i mogah da ih malo smanjim . Sada vidim da mi je to bila ogromna i neponovljiva greška, tako da sada smirenije reagujem na laži, obmane i ne nerviram se, a kada je nešto ok i dobro ne poradujem se odmah, nego puštam vreme da vidim uskladjenost misli i dela. Nekada davno bejah mozda zbog plašljivosti od manjka akcije, ali znam i uverena sam da mi je samo trebalo vreme da se oslobodim toga, no, nevazno. Sada mi je nivo misli na nivou gde je oduvek trebao biti a stepen akcije, na zavidnom. A zašto je sve to tako, pitate...Jer znam ko sam. Šta sam i kuda idem. I šta želim. Odnosno, kakve kardinalne greške valja više nikada ne ponavljati. Neki su ljudi idioti u životu, pa ne shvataju svoje propuste, a ja sam na svojim greškama učila. I svoje naučila. ♥
 
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako

Svi rade previše svega osim - činjenja.

 
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako

Мислим да бих био растерећенији да мање мислим.. Да сам у фазону уради па мисли.. Али не готивим такве људе уопште, то је себично, јер тим системом уради па мисли, су људи из фазона "угоди свом дупету, осећај се пријатно у том тренутку, није битно шта тај тренутак носи", тај тренутак у који се упустиш може да изазове неке је*ене реакције, тако да људе који се воде тиме "радим па мислим" сматрам незрелом децом, пошто то обично раде клинци, ал' они бар имају оправдање..
 
jel imate nekad utisak da previše mislite?
i da li je to pogubno po život
mislim na to da smo sve opterećeniji raznoraznim merama predostrožnosti, promišljanjem rizika, da li, kako
a sve smo lenji kada je konkretna činidba u pitanju
uostalom da li ste čovek od viška misli ili viška akcije
a da li smatrate da previše mislite
i zašto je to tako

pa da...i fali mi odmora od toga...a sto se tice upravu si da manje delam, znaci, viska misli manjka akcije...e sada zasto je to tako, ne znam, jednostavno jeste, meni je vise cudno zasto ljudi ne razmisljaju :(
 

Back
Top